«Розфарбована птах» - жорстока військова драма про єврейського хлопчика в розпал Другої Світової

На головну нагороду Венеціанського кінофестивалю, який пройшов на початку вересня 2019 року, був номінований фільм "Розфарбована птах" (2019), точна дата виходу в Росії якого невідома, актори і сюжет анонсовані, а трейлер вже випущений. Кінострічка так і не отримала "Золотого лева", проте отримала інший престижний приз кінофестивалю. Судячи з реакції глядачів на кінофестивалі, які покидали свої місця під час перегляду, цей фільм не для людей зі слабкими нервами.

The Painted Bird

Чехія, Словаччина, Україна

Жанр: драма, військовий, історія

режисер: Вацлав Мархоул

Світова прем'єра: 3 вересня 2019

В ролях: Стеллан Скарсгард, Харві Кейтель, Баррі Пеппер, Удо Кір, Джуліан Сендс, Олексій Кравченко, Тім Калкоф, Йітка Чванчарова', Павло Криз, Петро Ванек і інші.

бюджет: 159 млн чеських крон

Що залишився без опіки єврейський хлопчик стикається з різними труднощами виживання в період Другої світової війни.

Сюжет

У період Другої світової війни євреї піддаються особливим гонінням і переслідуванням. Бажаючи врятувати свого сина від неминучої загибелі, мати відправляє хлопчика до родичів у село в Східній Європі. Однак тітка, яка давала їжу і дах племіннику за його важкий селянську працю, несподівано помирає. Дитина залишається один, випадково підпалює будинок, і тому змушений почати поневіряння в цьому дикому і ворожому світі, чиї закони вкрай суворі. Хлопчик блукає на самоті, поневіряється від села до села, бореться не тільки за виживання, а й за порятунок власної душі. Головний герой піддається тортурам і гонінням, його кидають в яму з гноєм, після чого той стає німим.

Режисер і зйомки

Режисером, продюсером і автором сценарію проекту став Вацлав Мархоул, чеська кінодіяч, який створив такі твори, як "Гном", "Графіті", "Тобрук". Фільм заснований на однойменному романі Єжи Косинського, номінанта на премію "Золотий глобус", який працював над проектом "Будучи там".

Václav Marhoul

продюсери:

 • Тетяна Детлофсон;
 • Зузана Містрікова ( "Комахи", "Вчителька");
 • Любіца Оріхівський ( "Комахи", "Викрадачі шкарпеток", "Вчителька");
 • Ігор Савиченко ( "Поводир", "Зелена кофта", "Брати: Остання сповідь").

Оператором став Володимир Смутні ( "Коля", "Кукі повертається", "Чималий синява", "Вій 3D"), а за монтаж відповідав Людек Хадек ( "Неясна звістка про кінець світу", "Тобрук").

Знімальний процес проекту почався ще в 2017 році в Чехії, виробництво тривало 16 місяців (до жовтня 2018). Крім Чехії зйомки велися в Словаччині, Польщі і на Україні. Прем'єра "розфарбовані птиці" відбулася 3 вересня 2019 року на Венеціанському кінофестивалі, деякі глядачі виходили із залу, що не додивившись до кінця через жорстоких сцен насильства. Фільм отримав премію Leoncino d »Oro Agiscuola за просування цілей і завдань ЮНІСЕФ (організації, яка допомагає дітям, в тому числі тим, хто постраждав в результаті агресії).

За словами режисера Мархоула, мінімальне використання діалогу у фільмі залишило велику частину розповіді цієї історії в руках оператора. У фільмі режисер намагався передати атмосферу Центральної або Східної Європи тих років, але не в одному конкретному місці.

Коли стрічка "Розфарбована птах" (2019) вийде на екрани в Росії, поки не анонсовано.

Критика

На відміну від західної аудиторії, російські кінокритики не оцінили фільм:

 • "Для мене це аморальне кіно, тому що воно не ставить ніяких завдань, окрім як налякати. Ніякі додаткові смисли в картині не встають. Автор впивається огидний, яку він створив", - Зінаїда Пронченко;
 • "Мені здається, що всі російські критики в сказі і люті. Російські люди звикли до естетики страждання, на якій і зав'язані багато наших кінематографічні і літературні твори, тому, коли вони бачать, як хтось інший використовує цю естетику, це страшно дратує їх . Проблема в тому, що для багатьох людей в світі мистецтво і страждання пов'язано воєдино, такі мотиви використовуються не тільки в російських фільмах. Але автора фільму можна назвати по-молодецьки, він показує страждання лагідних - це благородне завдання ", - Антон Долін.

Актори і ролі

У фільмі знялися:

 • Стеллан Скарсгард в ролі Ганса ( "Розумниця Уілл Хантінг", "Розсікаючи хвилі", "Дівчина з татуюванням дракона", "Чорнобиль", "Угон коней", "Месники", "Найманець Куоррі");
 • Харві Кейтель в ролі священика ( "Скажені пси", "Таксист", "Від заходу до світанку", "Піаніно", "Червоний Дракон", "Мадам", "Острів собак");
 • Баррі Пеппер в ролі Митки ( "Врятувати рядового Райана", "Сім життів", "Залізна хватка", "25-та година", "Урожаю диявола", "Капкан");
 • Удо Кір в ролі Міллера ( "Європа", "Лола", "Та, що танцює в темряві", "Розсікаючи хвилі", "Загорнути в асфальт", "Залізне небо 2", "Американські тварини");
 • Джуліан Сендс в ролі Гарбоса ( "Пригоди Джекі Чана", "Залишаючи Лас-Вегас", "Поля смерті", "Кільце Нібелунгів", "скорчений будиночок");
 • Олексій Кравченко в ролі Гаврила ( "Бригада", "Іди і дивись", "Зірка", "Мама", "Життя одна", "Купчино", "Отчий берег");
 • Тім Калкоф в ролі офіцера СС ( "Батьківщина", "Спецзагін Кобра", "Кондитер");
 • Йітка Чванчарова в ролі Людмили ( "Чоловічі надії", "Я прокидаюся вчора");
 • Павло Криз ( "Доктор Живаго", "Втеча з замку Кольдиц", "Місія нездійсненна: Протокол фантом", "Дюна", "Останні лицарі");
 • Петро Ванек в ролі Никодима ( "Борджіа", "Остання відпустка", "Перетинаючи межу", "Все або нічого", "Номер 44", "Серена").
Роль хлопчика дісталася Петру Котлари (Petr Kotlar).

Petr Kotlar

Цікаві факти

А чи знаєте ви, що:

 • У шістдесяті роки Єжи Косинські прославився в літературних колах Манхеттена своїми дивними оповіданнями про жорстокості, які він пережив під час війни. За його словами, залишений батьками в віці шести років, він бродив по сільській місцевості один, ставши свідком згвалтувань, вбивств і кровозмішення.
 • У головного героя немає імені.
 • Проект озвучений на "міжслов'янського мовою" - це суміш відразу декількох мов, включаючи російську, польську, українську.
 • На Венеціанському кінофестивалі 2019 року "Розфарбована птах" відразу ж стала популярною завдяки одному події на прем'єрі: 12 глядачів відчайдушно намагалися вийти через замкнені двері, не витримавши гнітючої атмосфери стрічки. Один з глядачів пожартував, що йому дуже хотілося б подивитися фільм про реакцію залу на "розфарбовані птицю".
 • Оператор розповів, з якими труднощами йому довелося зіткнутися під час зйомок: "Я ніколи раніше не знімав чорно-білий фільм. Для мене це нова річ. Це було дуже складно: я не знав, як змінюється колір і світло".

Кожен глядач повинен сам для себе вирішити, чи сподобався йому фільм "Розфарбована птах" (2019), точна дата виходу в Росії якого невідома, актори і сюжет анонсовані, а трейлер вийшов. Стрічка буквально просякнута жорстокістю, тому слабкими нервами дивитися її вкрай не рекомендується.

Loading...