Російські психологічні драми - 16 найбільш пам'ятних

У російського народу сформовані свої уявлення про любов, біль, вірі, образи, зради і розумінні. Саме тому мелодрами вітчизняних режисерів, як ніякі інші, здатні торкнутися струн душі глядачів нашої країни. Ми склали список найкращих фільмів в жанрі російські психологічні драми. Ці фільми не здатні залишити байдужими, вони змушують переживати разом з головними героями все що відбуваються в їх життях горе і радість.

Та й так (2014 року)

Рейтинг: КиноПоиск - 4,9, IMDb - 5,1

Низький рейтинг картини можна пояснити просто - це кіно не для всіх, як і практично всі фільми скандально відомої Валерії Гай Германіки. Проте, саме завдяки цій кінострічці вона отримала престижну премію - Срібного "Святого Георгія".

Це історія перспективного сучасного художника і його дівчини - починаючої шкільної вчительки. Їх випадково спалахнула любов тривала шалений коротку мить. Їм судилося розлучитися через некрасивою випадковості, як це часто і буває в житті. Але як героїні позбутися фантомного художнього зору, подарованого їй коханим, і повернутися в свій колишній світ, якщо вона вже ніколи не стане колишньою? Як повернутися в реальність і стерти пам'ять про любов, яка залишилася в минулому?

Сама дура! (2016)

Рейтинг: КиноПоиск - 6,6

Це той самий випадок, коли все найважливіше, важке і глибинне може вміститися в короткий метр. Чи можна це пояснити майстерністю режисера Ганни Зайцевої, або силою сценарію, написаного нею спільно з Олександром Холмогоровим? Як би там не було, за 22 хвилини глядач робить повне занурення в історію про страшний розіграші.

Підлітки, як відомо, завжди жорстокі, і часто не відають, що творять. Мета Христини - помста її незрячої сестри, яка мріє перемогти в музичному модному шоу. Христині приходить в голову дуже злий жарт - разом зі своїми приятелями вона інсценує знімальний процес, нібито на телебаченні. Її сліпа сестра вірить в те, що відбувається, а те, що було задумано розіграшем, стає звичайним знущанням над людиною.

Дзига (2009)

Рейтинг: КиноПоиск - 7,0, IMDb - 7,1

Драма Василя Сигарева, за словами глядачів, здатна різати душу, немов скальпелем. Вона про дитячому самоті, про розбиті надії, про біль. Про все, тільки не про щастя. В основі сюжету лежить історія шестирічної дівчинки, ні разу не бачила свою маму. Вона з'являється в її житті лише одного разу, дарує дзиги і зникає. Дівчинка сама вже дуже схожа на цю безглузду іграшку.

Вона б виросла на справжнього вовка, якби не любила так віддано і глибоко цю жінку, яку кличе "мамою". Але мати знову і знову тікає від дочки - їй важливіше знайти себе, любов, зайнятися пристроєм особистого життя. Її пагони, що складаються з постійно повторюваних помилок, так схожі на обертається дзига, подарований найближчій людині. Але будь-який дзига одного разу повинен зупинитися ...

Вантаж 200 (2007)

Рейтинг: КиноПоиск - 6,5, IMDb - 7,1

Якщо ви шукаєте настільки цікавий російський фільм, щоб від нього було не відірватися, "Вантаж 200" - найкращий варіант. Головні ролі повинні були за задумом Олексія Балабанова виконати Євген Миронов і Сергій Маковецький, але їм обом не сподобався сценарій, і вони відмовилися від участі в проекті.

Події кінострічки відбуваються в середині 80-х років в Радянському Союзі. СРСР і комуністична влада переживають кінець своєї епохи. Дискотека в одному з міст закінчується зникненням дочки місцевого секретаря райкому партії. Немає жодного свідка. Винних не знайти. Капітан міліції Журов повинен зайнятися розслідуванням даної справи, а паралельно розслідувати жорстоке вбивство, що сталося в цей же нещасливий вечір.

Італієць (2005)

Рейтинг: КиноПоиск - 7,7, IMDb - 7,6

Драма Андрія Кравчука отримала ряд престижних світових нагород, а також була висунута на премію Оскар.

Шестирічний Ваня - вихованець дитячого будинку. Йому випав рідкісний шанс бути усиновленою італійської сім'єю і залишити не тільки казенні стіни, але і країну. Заздрять хто білої, а хто і не дуже, заздрістю вихованці дитячого будинку прозвали його "італійцем". Але хлопчик не женеться за безхмарним життям десь на італійському березі, набагато важливіше для нього - спробувати знайти свою маму ...

Випробування (2014 року)

Рейтинг: КиноПоиск - 6,7, IMDb - 7,2

Це глибоке психологічне авторське кіно від Олександра Котта, який зняв "Брестську фортецю", "Зворотний бік Місяця" і "Героя нашого часу".

Десь в степових забутих Богом просторах живе батько зі своєю дочкою. Все їхнє життя зумовлена, і ніякі тривоги не порушать їх вічного порядку. Щоранку настає новий день. Папа їде на роботу, дочка залишається будинку і чекає його повернення. Двоє людей люблять її. І вона любить їх обох. Але любов - це не те, що можна просто розділити на частини. Одного разу, звідти, де встає сонце, приходить рішення ...

Поховайте мене за плінтусом (2008)

Рейтинг: КиноПоиск - 7,1, IMDb - 7,0

В основу сюжету лягла однойменна автобіографічна книга, написана Павлом Санаєва в 1994 році. Зйомки фільму проходили в Санкт-Петербурзі в одній з розселених комуналок Василівського острова.

Жив-був Саша Савельєв, і було йому вісім років. Хлопчик жив з бабусею тому, що Сашиной мамі вона дитини не довіряла. Бабуся вважала маму безпутної, а її нового чоловіка просто не хотіла бачити. Це історія хлопчика, якого рвуть на частини рідна мама і авторитарна бабуся, вважала, що вона завжди і в усьому права.

Всі помруть, а я залишуся (2008)

Рейтинг: КиноПоиск - 5,7, IMDb - 6,5

Знімальний процес картини проходив трохи більше місяця в декількох школах Москви. Актриси, які знялися в головних ролях, були на шість-сім років старше своїх персонажів.

Життя - штука непроста, особливо в чотирнадцятирічному віці. Підлітки, яких долають внутрішні переживання і комплекси, змушені вести боротьбу ще й із зовнішнім середовищем. Іноді навколишнє їх дійсність виявляється занадто жорстокою, а їх вчинки - занадто переповненими юнацьким максималізмом. Це історія трьох дев'ятикласниця - Каті, Вікі і Жанни - звичайних дівчат, що живуть в спальному районі столиці. Вони дізнаються, що на вихідних їх чекає перша дискотека в новому навчальному році та, природно, з нетерпінням чекають на цю подію і готуються. Але одна з подруг нахамила вчителю, і захід може бути скасовано ...

Війна Анни (2018)

Рейтинг: КиноПоиск - 7,1, IMDb - 7,1

У цьому глибокому і психологічно важкому фільмі можна почути українську, угорську, німецьку, російську, французьку мову, а ще в ньому можна почути жах часу і відбувалися під час війни подій.

Події відбуваються в листопаді 1941 року. Всього, що було в минулому, більше немає, а в сьогоденні так багато смерті, що це здається неймовірним. В каміні, розташованому в старій школі свого селища, знайшла свій притулок Анна. Тепер її будинок - тут. Німецька комендатура влаштовує штаб в приміщенні школи, і тепер дівчинку оточують ворожі солдати і їх небезпечні величезні пси. За стінкою її убежіщеа- загибель, а всередині неї - тільки жага і голод. "Війна Анни" - це розповідь про виживання і боротьби маленької людини у війні дорослих.

Здоровило (2019)

Рейтинг: КиноПоиск - 6,8, IMDb - 7,3

Фільм "Голобля" недарма увійшов до списку кращих російських психологічних драм - деталізації деяких фронтових моментів в кінострічці можна позаздрити. Так, наприклад, для відтворення епізодів, пов'язаних із зустріччю Нового Року, були підняті архіви, щоб дізнатися, як все відбувалося насправді. У картині також використані справжні вагони воєнних часів і відтворені медичні саморобні тренажери, за допомогою яких поранені розробляли кінцівки в госпіталях.

Війна скалічила багато життів. Двох жінок, які пройшли фронт, чекає повернення до Ленінграда. Вони намагаються зібрати з осколків свої розбиті долі. Але як це зробити, якщо у всіх цих повоєнних буднях і всередині, і зовні панують руїни.

Діалоги (2013)

Рейтинг: КиноПоиск - 6,6, IMDb - 6,3

"Діалоги" стали дебютною режисерською роботою Іри Волкової. Також вона виступила у фільмі як сценарист і монтажер.

Як іноді важко сказати найважливіше. Як страшно бути незрозумілим і непочутим. П'ять спроб висловити. П'ять спроб знайти себе. П'ять спроб продовжити шлях і подолати порожнечу. П'ять спроб знайти любов. П'ять різних діалогів.

Нірвана (2008)

Рейтинг: КиноПоиск - 6,7, IMDb - 6,1

На думку критиків, фільм не може не викликати емоцій - на картину після її виходу було залишено в однаковій мірі велика кількість позитивних і негативних рецензій, а це значить, що вона не залишає байдужим.

Головна героїня приїжджає в Санкт-Петербург. Вона підселювати в квартиру до дівчини Вел і її хлопцю Валері Мертвому. Нова сусідка Аліси - бармен в одному з місцевих нічних клубів, вона давно нікому не довіряє і розраховує тільки на саму себе. Тримає її в цьому суворому світі тільки Валера, заради якого вона кинула саме близьке і рідне в своєму житті. Але одного разу вона залишається одна, і тепер єдиною близькою людиною для неї залишається Аліса.

Русалка (2007)

Рейтинг: КиноПоиск - 7,1, IMDb - 7,3

Психологічна драма Анни Мелікян отримала премію Берлінського кінофестивалю.

Є люди, яких прийнято називати хронічними невдахами, і Аліса - одна з них. Їй пощастило лише в одному - вона може вести розмови з морем і впливати на події, що відбуваються в світі. Після того, як їй виповнюється 18 років, вона, як багато її ровесниці, вирішує переїхати в столицю. Москва зустрічає її низкою неприємностей і першої в її житті закоханістю. Почуття, на жаль, виявляються без відповіді. Завдяки своїм чарівним здібностям, вона хоче домогтися взаємності, і, несподівано для себе самої бажає своєму коханому смерті. Дівчина раптом розуміє, що її бажання, загадане зопалу, здійсниться. Єдине, чого вона тепер хоче - щоб він жив, і заради цього вона готова пожертвувати навіть своїм життям.

Зірка (2014 року)

Рейтинг: КиноПоиск - 7,2, IMDb - 7,0

Павло Табаков, син Олега Табакова і Марини Зудіної, дебютував в кіно в даному фільмі.

Фільм розповість глядачам історію юної актриси чарівною, незграбною і безпосередній. Вона будь-що-будь мріє стати зіркою кіноолімпу. Здавалося б, до чого тут світська левиця, що тоне в розкоші, якій загрожує смертельна небезпека і її прийомний син-підліток, який втомився від фальші і грошей? Але все взаємопов'язано, а долі абсолютно різних людей переплітаються в один клубок.

Коханець (2002)

Рейтинг: КиноПоиск - 7,6, IMDb - 7,3

Картина Валерія Тодоровського розповість дуже просту і від того дуже складну історію про кохання, втрати і смерті.

Класичний любовний трикутник - два чоловіки і одна жінка. Один з чоловіків є професором-лінгвістом, а інший - відставним військовим. Вони абсолютно різні, а об'єднує їх лише одне - любов до жінки, яку вони ніколи більше не побачать. Що стане з ними без неї?

Дочка (2012)

Рейтинг: КиноПоиск - 7,6, IMDb - 7,3

Завершує наш список кращих російських психологічних драм фільм, головні ролі в якому виконали Марія Смольнікова і Олег Ткачов.

Невелике провінційне містечко є тихим і затишним будинком для старшокласниці Інни, її маленького брата і їх батька. Одного разу в класі героїні з'являється нова, дівчинка на ім'я Маша, яка нещодавно переїхала в місто. Інна і Маша стають подругами, а в цей час в тихій провінції починає орудувати маніяк, який веде полювання на школярок.

Loading...