11 фільмів про можливі варіанти кінця світу

Фільми про прийдешні катаклізми і апокаліпсис давно і міцно увійшли в наше життя. Це жанр, який має на увазі прекрасні спецефекти, видовищність і напружений сюжет. Ми склали топ фільмів про кінець світу. У список кращих кінострічок потрапили тільки справді вартісні фільми з відмінним акторським складом і несподіваними поворотами сюжетної лінії.

2012 (2009)

Жанр: пригоди, бойовик, фантастика

Рейтинг: КиноПоиск - 6,9, IMDb - 5,8

Творці картини зробили ставку на видовищність, закривши очі на деякі наукові неточності. Через це представники NASA заявили, що це самий антинауковий фільм з вийшли проектів-катастроф за останній час.

Як відомо, прогнозам індіанців племені майя властиво збуватися. Календар майя говорить, що в 2012 році відбудеться страшне - сонячна система дозволить планетам стати в одну лінію, через що на Землі пройде низка глобальних природних катаклізмів. Кінець світу настане через масштабні землетрусів, що чергуються з найсильнішими цунамі і виверження вулканів. Те, що раніше було континентами, стане руїнами, а то, що раніше вважалося міфом - стане страшною реальністю.

Знамення (Кnowing) 2009

Жанр: драма, трилер, фантастика, детектив

Рейтинг: КиноПоиск - 6,9, IMDb - 6,2

Події картини відбуваються в Бостоні, але знімальний процес проходив в Австралії - в Мельбурнському музеї, Джилонг ​​Ринг роуд, Маунт Мейсідоне, середній школі Кембервелл і містечку Коллінс-стріт.

Людство довгі роки користувалося "тимчасовими капсулами", для того щоб залишити послання нащадкам. В середині 20 століття школярі залишають в одній з таких капсул свої дитячі малюнки до своїх уявлень про найближче майбутнє. Разом з дитячими картинками дивним чином з'являється загадковий листок, повністю списаний цифрами. Знахідка зацікавила професора Джона Кестлера - він знаходить дивовижну зв'язок між, здавалося б, набором цифр і датами, в які сталися великі світові катаклізми. Це означає, що людина, яка написала загадковий список, передбачав все лиха, які чекали планету в найближчі півстоліття. За даними на листку можна дізнатися, коли чекати нових трагедій, але чи можна змінити хід історії і уникнути бід? І що станеться із Землею, коли цифри на аркуші закінчаться?

Дорога (The Road) 2009

Жанр: драма, пригоди

Рейтинг: КиноПоиск - 7,2, IMDb - 7,2

В основі фільму однойменний роман, написаний Кормаком Маккарті в 2006 році, і приніс автору престижну премію імені Пулітцера. Режисер Джон Хілкоут вдалося передати повністю атмосферу жаху і безвиході. Під час постпродакшна він вирішив вирізати сцену, в якій канібали смажать обезголовленого дитини на багатті.

Після величезної кількості жахливих катаклізмів понівечена планета практично повністю втрачає надію на виживання. Людської цивілізації практично не залишилося, як і будь-яких життєвих цінностей. Тепер ті, хто вижив розділені на людожерів і їх їжу. Залишилася тільки одна дорога, по якій йдуть син і його батько. І єдина їхня надія - це те, що в кінці шляху їх чекає життя, а не смерть.

Армагеддон (Armageddon) 1998

Жанр: бойовик, фантастика, пригоди, трилер

Рейтинг: КиноПоиск - 7,8, IMDb - 6,7

Фільм-катастрофа з Бенном Аффлеком і Брюсом Віллісом вже давно став класикою жанру. 21-річна Лів Тайлер настільки хотіла взяти участь в зйомках, що кілька разів ходила на проби. Актрису взяли на роль тільки з третьої спроби. Саундтрек до картини записала група Aerosmith, солістом в якій виступає батько Лів, Стів Тайлер.

Кінець світу починається з моменту, коли на планету лягає тінь величезного астероїда. До моменту, коли небесне тіло зіткнеться із Землею, залишається кілька днів. Саме так і настане Армагеддон, а падіння астероїда поставить крапку в історії людства. Порятунок населення можна буде вважати дивом. Але є ще і більш приземлений варіант - якщо вчені об'єднаються і зберуть всю технологічну міць воєдино, то шанс є. Але чи вийде це у жменьки найсміливіших і талановитих людей?

Чарівна миля (Miracle Mile) 1988

Жанр: драма, трилер, бойовик, мелодрама

Рейтинг: КиноПоиск - 6,5, IMDb - 7,0

Даний фільм можна вважати одним з найбільш незвичайних і неординарних представників жанру в списку-топі найкращих фільмів про кінець світу. Письменник Вільям Гібсон згадує про нього у своїй фантастичній книзі "Віртуальний світ" - його переказує один з героїв роману, що обожнює кінофільми 20 століття.

Головні герої тільки встигли знайти один одного і полюбити, як їм треба буде пройти через жахливі випробування. Не факт, що вони зможуть уникнути своєї долі, і саме ці думки лейтмотивом проходять через сюжет фільму. Все починається з того, що Гаррі за збігом обставин відповідає на дзвінок невідомого, який пролунав в телефонній будці. Незнайомець повідомляє йому, що через чверть години почнеться ядерна війна, а вже через годину людство загине. Така новина може кого завгодно вибити з колії!

Дитя людське (Children of Men) 2006

Жанр: драма, трилер, фантастика

Рейтинг: КиноПоиск - 7,4, IMDb - 7,9

У картині могли взяти участь Емма Уотсон і Чарлі Ханнем, але вони змушені були відмовитися від ролей через завантажений графік. Дитя людське є персонажем, повністю відтвореним за допомогою комп'ютерної графіки. На момент зйомок Клайв Оуен тримав в своїх руках звичайну ляльку.

Сюжет фільму Альфонсо Куалона переносить глядачів в 2027 рік. У світі панують анархія і поголовне безпліддя. Людство незабаром вимре. На момент подій Лондон занурений в кланові війни, які затіяли місцеві протиборчі угруповання. Тільки одна людина, позбавлений будь-яких ілюзій, вирішується захистити "останню надію людей" - вагітну жінку, яку необхідно довезти до безпечного місця, де за нею доглядатимуть лікарі.

На березі (On the Beach) 1959

Жанр: драма, фантастика, мелодрама

Рейтинг: КиноПоиск - 7,1, IMDb - 7,2

В основі сюжету лежить однойменний роман Невіла Шюта. Кінокартина згадується в декількох творах братів Стругацьких. В середині 60-х років минулого століття через ядерної війни стерто з лиця планети все північну півкулю Землі. Дивом вдається врятуватися американської підводному човні, яка знаходить притулок у австралійських берегів.

Командувач врятувався субмариною Дуайт Тауерс втратив під час війни всю свою сім'ю. Йому здається, що життя закінчилося, але на березі Австралії він зустрічає Мойру Довайдсон, яка допомагає йому знову відчути любов. Однак Мойру настільки змучили турботи, що весь вільний час вона вважає за краще проводити в компанії алкоголю. Дауйт і Мойра зустріли один одного, але чи зможуть вони зберегти своє щастя в світі, зруйнованому ядерною війною?

Нитки (Threads) +1984

Жанр: драма, військовий, фантастика

Рейтинг: КиноПоиск - 7,6, IMDb - 8,1

Режисер Мік Джексон вкрай серйозно підійшов до своєї апокаліптичної картині - він розмовляв з людьми, які пережили бомбардування Хіросіми і Нагасакі. А для того, щоб надати реалістичність персонажам з опіками третього ступеня, запропонував використовувати для гриму томатний соус і пластівці.

Маленький британський містечко і його мешканці нічим не відрізняються від більшості провінційних околиць - тут живуть, люблять і ненавидять один одного, виходять заміж і народжують дітей. У цьому відокремленому від глобальних подій маленькому світі немає часу на глибоке вивчення новин, що відбуваються на планеті. А в цей час холодна війна досягає свого апофеозу, війська Радянського Союзу входять на територію Ірану, а США заважає СРСР перемістити туди свою ядерну зброю.

Пекло (Sunshine) 2007

Жанр: пригоди, фантастика, трилер

Рейтинг: КиноПоиск - 7,3, IMDb - 7,3

Назви космічних кораблів обрані неспроста - вони носять імена знаменитих персонажів міфів Стародавньої Греції Дедала і Ікара. За допомогою даної метафори творці фільму намагалися передати єдину думку - у будь-якої людини є межа, який він не здатний переступити.

Дія розгортається в недалекому майбутньому, в 2057 році. Що трапиться, якщо не стане Сонця? Відповідь проста - людство зникне. Останньою надією землян є космічний корабель "Ікар 2". Його команда, що складається з восьми сміливців під проводом капітана Канеда, може врятувати світ. Корабель повинен виконати небезпечну місію з доставки ядерного заряду до Сонця і розпалити його згасаючий поверхню. Одного разу в космосі, в місцях, де панує глобальне безмовність, а радіоконтакті із Землею вже не здійснюються, члени команди починають чути відзвуки слабких позивних сигналів з корабля-попередника - "Ікара 1", який пропав без вісті, коли виконував аналогічну місію більш семи років назад.

Зіткнення з безоднею (Deep Impact) тисяча дев'ятсот дев'яносто вісім

Жанр: драма, трилер, бойовик, фантастика, мелодрама

Рейтинг: КиноПоиск - 7,1, IMDb - 6,2

Фантастичний трилер вийшов в той же рік, що і інший фільм-катастрофа "Армагеддон". В одному з епізодів картини знімається справжній астронавт, який 12 раз виходив у відкритий космос на космічному кораблі, а пізніше очолив космічний центр Джонсона в Х'юстоні - Джеррі Гріффін.

Земля і все живе незабаром загинуть при зіткненні з гігантською кометою. За словами Президента Америки, яка звернулася до населення з промовою, до того, як відбудеться зіткнення з безоднею, залишається лише рік. Є тільки один вихід - до комети має бути направлено космічне судно "Месія", яке підірве комету. Замість того, щоб вибухнути, об'єкт розколюється на дві половини, і тепер загибель неминуча. Як в даній ситуації поведуться люди?

Тиха Земля (The Quiet Earth) 1985

Жанр: драма, детектив, фантастика

Рейтинг: КиноПоиск - 6,6, IMDb - 6,8

У топ списку кращих фільмів про кінець світу увійшов проект новозеландських кінематографістів "Тиха Земля". Режисер Джеф Мерфі при мінімальній кількості акторів зумів створити атмосферний кіно, яке тримає глядача в напрузі до фінальних титрів.

По-справжньому страшний фільм про кінець світу знятий не про порятунок, а про єдину людину, яка вижила на планеті Земля. Чергове ранок Зака ​​Хобсона не віщувало якихось змін в його житті, але поки він спав, людство вимерло. Тепер вся планета належить тільки йому - він може жити в будь-якому будинку і їздити на будь-якому вподобаному авто. Але як не зійти з розуму, коли ти знаєш, що не можеш нікому сказати навіть слова?

Дивіться відео: Скарби нації. Україна. Повернення своєї історії - Фільм третій (Січень 2020).

Loading...