Після успіху «Чорнобиля» від HBO зону відчуження відкрили для туристів

Після успіху нового серіалу "Чорнобиль" президент України Володимир Зеленський відкрив зону відчуження для туристів- тепер Чорнобильська зона, колись яка потрапила під радіаційного випромінювання, перетворилася в туристичний центр, куди з'їжджаються люди з усього світу. Президент також доручив залучити додаткові грошові інвестиції до розвитку такого туризму. Тим часом, багато вчених до цих пір сперечаються, чи існує небезпека у відвідуванні зони відчуження.

«Зелений коридор» для фанатів серіалу

За словами президента В. Зеленського, заборони на відвідування і зйомку АЕС будуть зняті - так країна зможе отримати туристичний розвиток:

"Підписаний мною указ зробить Зону відчуження початком зростання туристичного напрямку України. Це буде якийсь" зелений коридор "для всіх бажаючих відвідати станцію. Таким чином ми знищимо і корупційні моменти, коли величезні черги збираються на КПП, силовики беруть хабарі з туристів, металобрухт вивозиться нелегально , а люди отримують відмови у пропуску, вже перебуваючи в пункті огляду ".

Крім розвитку туризму президент також дозволив країнам НАТО і Євросоюзу проводити спеціальні програми тренувань в Чорнобилі, які будуть покликані навчити людей попереджати і ліквідувати аварії.

Сьогодні я подписал Указ, Який стан качаном превращение зони відчуження на одну з точок зростання новой України. Щонайперше ми створімо "Зелений коридор" для туристов та пріберемо передумови для Корупції.

- Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) July 10, 2019

Проти указу Зеленського

Деякі люди, в тому числі очевидці справжньої аварії, що сталася в Чорнобилі в 1986 році, розкритикували наказ Зеленського. У тому числі це зробив і генерал-майор Микола Тараканов, ліквідував наслідки аварії і отримав в результаті променеву хворобу:

"Ця ідея не віє нічим хорошим. У Чорнобильській зоні не можна буде перебувати як мінімум ще одне століття, тому можливість отримати радіаційне опромінення все ще є. Винен в цьому старий саркофаг, покритий тріщинами".

Однак Зеленський повідомив, що на АЕС буде введений новий саркофаг, на будівництво якого витратять понад 1,5 мільярда євро (в зборі коштів допомогли і інші країни).

В'ячеслав Гришин, президент союзу "Чорнобиль Росії", також не похвалив ідею В. Зеленського:

"Напевно, з точки зору економіки - це прибуткова справа для України. Ми знаємо, що інтерес до Чорнобильської зони виник після однойменного телепроекту. Але згадайте про ліквідаторів, які не вважають такий спосіб правильним вирішенням питання економіки. Якби це було екзотичне місце, то питань б не було, проте Чорнобиль - це небезпечна зона ".

В'ячеслав нагадав, що в тій місцевості все ще знаходиться склад з радіоактивними відходами, який повинен був стати тимчасовим. Спеціаліст наполягає, що перед запуском туристичної програми необхідно провести перевірки для виявлення радіаційної небезпеки, якщо така є.

За відкриття Чорнобиля

А ось Володимир Канторович, віце-президент Асоціації туроператорів Росії, вважає, що шукачі пригод будуть в захваті від відвідування Чорнобиля. Це пов'язано з нещодавно вийшов серіалом, який в один момент став популярний по всьому світу. Незважаючи на те що впускати в зону будуть практично всі країни, потрапити російським мандрівникам туди буде складно:

"Чоловіків з російським громадянством так просто пропускати не будуть, зі зрозумілих причин. А ці подорожі як раз для чоловіків, менше - для сімейних пар, але от іншим там робити нічого".

Наш депутат Віталій Мілонов не став рекомендувати поїздки в Чорнобиль, а запропонував Ростуризму виступити із заявою про застереження такої поїздки.

Але не все так скептично ставляться до цієї затії - один з ліквідаторів аварії, Сергій Мирний, повідомляє, що загальний радіаційний фон в зоні навіть нижче, ніж в Києві:

"Я досліджував це питання і був вражений, наскільки сильно змінився радіаційний фон, завдяки дезактивації ґрунту, обладнання, та й самої місцевості. Провівши один день в зоні, туристи будуть в безопаности - вони отримають ту ж дозу радіації, що і в 2-хчасового перельоті ".

Чи є то, що Володимир Зеленський відкрив зону відчуження для туристів після успіху серіалу "Чорнобиль", хорошою ідеєю - річ спірна. Можливо, небезпека радіаційного опромінення все ще є, але це не зупиняє молодих людей, які жадають відвідати Чорнобиль і досліджувати його куточки.

Loading...