20 російських фільмів про в'язницю і укладених

В'язниця - це жорстокий світ з суворими умовами життя. Нижче представлений список найкращих російських фільмів і серіалів про в'язницю і зону; художні картини розкажуть про кримінал і нескінченних розбірках, що відбуваються в цьому страшному місці.

Холодне літо п'ятдесят третього (1987)

Жанр: Бойовик, трилер, драма

Рейтинг - 8,0

Картина знімалася під робочою назвою "Амністія".

Дія фільму розгортається в 1953 році. Життя Миколи Старобогатов і Сергія Басаргина пішла під укіс. Чоловіків засудили за політичними статтями. Але коли виходить Указ Президії про амністію, то все різко змінюється. Політв'язнів звільняють з в'язниці, і вони вступають в сутичку з бандою амністованих кримінальників. Тим часом міліціонер Манков намагається взяти ситуацію під свій контроль, але впоратися з цим завданням виявляється не так-то просто. Майже детективна історія закінчується одночасно оптимістично і трагічно ...

Попіл (2013)

Жанр: Військовий, історія

Рейтинг - 7,3

Деякі сцени знімалися на березі Фінської затоки.

В купе вагона випадково знайомляться злодій на ім'я Сенько Попіл і капітан-червоноармієць Ігор Петров, якому загрожує розстріл. Одному з героїв в голову приходить геніальний план, як можна уникнути смерті - досить помінятися одягом і документами. Зовні чоловіки дуже схожі, а значить, план точно повинен спрацювати. З цього моменту у головних героїв починається нове життя, сповнене небезпек, пригод і авантюр.

Фартовий (2006)

Жанр: Драма, кримінал, бойовик

Рейтинг - 6,2

"Фартовий" - єдиний фільм режисера Володимира Яканіна.

"Фартовий" - цікавий російський фільм про зеків і в'язниці; дивитися художній фільм варто вже тільки через одного появи Володимира Епифанцева - актор прекрасно втілився в образ і порадував шанувальників кримінального кіно. Вадим Упоров - молодий хлопець, якого засудили на 25 років і відправили в один з таборів ГУЛАГу. Опинившись в суворих умовах, йому необхідно було завоювати авторитет і вирішити, примкне він до злочинного угруповання або буде проти неї. У підсумку, Вадим не зміг піти проти своєї волі і принципів - ватажок злодіїв Дяк примовляє Упорова до смерті. Щоб вижити, Вадим влаштовує втечу, який виявився невдалим - його зловили і відправили в карцер на півроку. Повернувшись назад в барак, Вадим знову був втягнутий в небезпечну гру між злодіями. Він робить ще один пагін, і знову невдалий. Чи зможе Упоров уникнути смерті і залишитися в живих на цей раз?

Крапчастий (2012)

Жанр: Кримінал, детектив

Рейтинг - 7,9

Валерій Золотухін повідомив, що він давно не читав сценарії до серіалу з таким задоволенням.

Головний герой Олег потрапляє до в'язниці. Він далекий від кримінального світу, тому йому вперше доведеться зіткнутися з жахливою реальністю, в якій інші цінності. Йому доведеться звикнути до місцевих законів, а не підкоритися їм - значить, зробити собі купу клопотів і проблем. Олег розуміє, що на зоні є люди добрі і погані. Ті, хто дійсно скоїв злочин, і ті, хто став жертвою судової системи. Тепер життя кожного ув'язненого залежить від його сили волі.

Небезпечні друзі (1980)

Жанр: Драма, кримінал

Рейтинг - 6,3

У 1980 році фільм "Небезпечні друзі" подивилися 34 мільйони глядачів.

За свою необачність і дурості Юрій Громов попадає на зону. Тут він відразу опиняється під впливом кримінальних авторитетів, яким чужі доброта, любов і милосердя. Головні закони зони - обман, насильство і зрада. В цьому жорстокому місці виживають тільки найсильніші. Згодом Юрій звикає до обстановки і зачаровується насиченої емоціями життям. Разом з групою злочинців Громов розробляє план втечі. Правда, він ще не підозрює, що йому відведена роль жертви, відволікає увагу.

Кармен (2003)

Жанр: Драма, мелодрама

Рейтинг - 7,1

Актриса Ольга Філіппова прекрасно впоралася зі своєю роллю. Глядачі не розлучалися з відчуттями, що вона справжня циганка - зухвала і навіжена.

Сергій - добропорядний охоронець в'язниці, справно і чесно виконує свою роботу. Але одного разу життя героя летить під укіс, коли він зустрічається з новою ув'язненої. Всього лише один погляд її пекучих і чарівних очей звів чоловіка з розуму. За дику вдачу і необузданность дівчину прозвали Кармен. Сергій не зміг встояти перед красою і чарівністю прекрасної дівчини і готовий піти проти своїх принципів, переступити через межу закону.

Тюремний романс (1993)

Жанр: драма

Рейтинг - 6,6

В основі картини лежить реальна історія втечі злочинця Мадуева.

"Тюремний романс" - односерійний російський фільм про зону, що розповідає про жахи життя ув'язнених. Абдулов сидить у в'язниці, з ним працюють досвідчені слідчі, які намагаються вибити з нього інформацію, в якій країні і місті лежать великі гроші. Але головний герой іронічно знущається і читає "Онєгіна" своєму сусідові. Тоді за справу береться жінка-слідчий, дружина депутата, яка в процесі своєї роботи закохується в засудженого, і одного разу влаштовує для нього втекти ...

Зона (2006)

Жанр: Драма, кримінал, детектив

Рейтинг - 7,7

Режисер серіалу Петро Штейн перед зйомками зробив екскурсію в слідчий ізолятор.

Картина наочно демонструє шокуючу, але в той же час жорстоку сутність зони з її порядками, прихованими злочинами і жахливої ​​ієрархією. Серіал показує, що арештант - безпорадне істота, у якого немає ніяких прав. Адміністрація зони може в два клацання зламати життя будь-кому, хто ризикне піти проти її законів.

Загублений в Сибіру (1990)

Жанр: Драма, мелодрама

Рейтинг - 7,0

Картина була номінована на премію "Золотий глобус" в категорії "Кращий фільм іноземною мовою".

Андрій Міллер - не тільки відомий англійський археолог, але ще тезка і однофамілець ймовірного шпигуна, за яким давно полюють сталінські агенти. Радянські спецслужби викрадають Міллера і відправляють його в сибірський табір. У цьому страшному місці він знайомиться з доброю жінкою-лікарем, яка стає для нього єдиним промінчиком світла. У героїв зав'язуються романтичні стосунки. Табірне начальство стало свідком їхнього роману і вирішує відправити нещасного Міллера в сумно відоме місце - в табір на Колиму.

Пекло або досьє на самого себе (1989)

Жанр: драма

Рейтинг - 7,1

Гроші на зйомки картини збирали у вигляді добровільних пожертвувань.

Кінострічка розповість про жахи сталінського ГУЛАГу. Талановитий режисер Віктор Костров потрапляє у виправно-трудовий табір. Герой виявився в кошмарному місці серед блатних кримінальників і страшною інквізиції. Костров на собі відчує жахи табірного життя і зрозуміє, що потрапив в справжнє пекло.

Людожер (1991)

Жанр: драма

Рейтинг - 6,7

Кінострічка знімалася в місті Балхаш.

Дія картини розгортається в Казахстані, в 1954 році. Фільм розповість про перебування ув'язнених у таборі. Герої одного разу влаштовують повстання, піднімаючи протест проти виснажливого робочого дня і голодного існування. За допомогою заколоту вони хочуть щось поміняти в своїй рабській життя. Влада всіма силами намагаються придушити опір з боку політв'язнів. Під гарячу руку уряду потрапляють навіть ті, хто й не збирався замахнутися на саму систему ...

Свавілля (1989)

Жанр: Драма, кримінал

Рейтинг - 7,8

Слоган фільму: "Зона - це перевірка на міцність".

"Порадьте, який фільм можна подивитися на одному диханні?" - цікавиться любитель кримінальних картин. "Свавілля" - кінострічка, яка розповідає про те, на які поступки готовий піти людина проти несправедливих законів. На зоні панують суворі порядки, встановлені адміністрацією. Злодії в законі підтримують уряд і влаштовують у виправній колонії свою розправу над непокірними. Головний герой не побажав миритися з таким станом речей і повстав проти несправедливості на зоні. До нього приєдналося кілька людей, які поділяють її погляди. Зіткнення двох нерівних сил привело до заколоту. Владі нічого не залишалося, крім як жорстоко придушити стихійний протест ув'язнених.

Кур'єр на Схід (1991)

Жанр: Бойовик, драма

Рейтинг - 6,6

Бюджет картини склав 100 тисяч доларів.

У центрі фільму знаходяться два колишніх дитбудинку, які вирішили пов'язати своє життя з криміналом. Герої вступили в мафію, однак незабаром в результаті нещасного випадку один з друзів загинув, а другий був заарештований в середньоазіатському містечку. Хлопці стали дрібними пішаками у великій злочинній грі. Вижив приятель вирішив помститися тим, для кого він був звичайною "шісткою" і жертвою.

Коні в океані (1989)

Жанр: Драма, кримінал

Рейтинг - 7,5

На початку картини засуджені дивляться фільм "Команда 33". У цій кінострічці теж знімалися Сергій Тезов і Юрій Назаров.

Михайло Костров - режисер дитячого театру. Він ніколи б не подумав, що одного разу зможе опинитися у в'язниці. Чоловік - інтелігентна людина, не злочинець, не п'яниця і не дебошир. Але тепер герой змушений сидіти за гратами і з сумом спостерігати, як зона ламає характери людей. В один із днів Кострова переводять в камеру, де відбувають покарання неповнолітні злочинці. Для Михайла вони - звичайні діти, які вчинили дурість, яким, на його думку, потрібно дати ще один шанс. Але начальник в'язниці впевнений, що такі діти, навпаки, самі скривдять кого завгодно. Костров намагається достукатися до своїх юних співкамерників - він не дозволяє жити їм за злодійськими поняттями. Заради їх майбутнього він навіть готовий пожертвувати власним авторитетом, щоб забезпечити для них щасливе життя.

Відрив (2011)

Жанр: драма

Рейтинг - 7,2

Слоган кінострічки: "Скинь сталеві кайдани".

Фільм розповість про події, що сталися в 1947 році. Олексій Мітрохін приїжджає в Москву відвідати свого друга Аргунова. З'ясовується, що його приятеля засудили до 25 років колонії. Мітрохін хоче звільнити свого друга і вирішується на небезпечну операцію - він імітує замах на Сталіна і отримує чверть століття в таборі "Лазо". Тут він зустрічає Аргунова і прозносіт наступну фразу: "А я за тобою, комбат". Герої розробляють план втечі, який, на перший погляд, здається неможливим - на північ від табору є озеро, а на півдні - ділянка суші, обнесений колючим дротом. Чи вдасться їм врятуватися? З "Лазо" ще нікому не вдавалося втекти ...

Нова земля (2008)

Жанр: Фантастика, бойовик, драма

Рейтинг - 6,9

Деякі сцени фільму знімалися на острові Шпіцберген і на Мальті.

Російські в'язниці переповнені. Потрібно все більше коштів, щоб утримувати ув'язнених. Тоді уряд вирішує провести незвичайний експеримент. Росія надає далеко на півночі безлюдний острів, куди вивозять першу експериментальну групу. Злочинцям пропонують облаштуватися на землі і створити невелике поселення. Однак поселенці починають жити за законом "Останній - мертвий".

Бідна Саша (1997)

Жанр: Комедія, пригоди

Рейтинг - 7,5

Олена Майорова повинна була виконати роль Ольги Василівни, але за кілька днів до зйомок актриса померла.

Саша народилася в багатій і забезпеченої сім'єю. Її мама - заможний банкір. Сім'я ні в чому не має потреби і може дозволити собі жити на широку ногу. Але дівчинка втомилася від багатства, їй хочеться тепла і любові, а мама цілу добу проводить на роботі і не приділяє дівчинці належної уваги. Березкін - зломщик, який відбуває термін, якого випускають на свободу, щоб він передав гроші бандитської групи. За певним збігом обставин, він втрачає всі гроші і вирішується на пограбування. Березкін розкриває двері Сашиной квартири і потрапляє в пастку, розставлену дівчинкою. Виявилося, у них спільні цілі - Саша хоче позбутися від багатства матері, а Березкін не хоче потрапити під руку розсердженого боса.

Зграя (2009)

Жанр: Бойовик, кримінал

Рейтинг - 6,2

В основі картини лежить твір письменника Олександра Бушкова "Вовча зграя".

Як можна розважити себе незвичайним способом? Одного разу компанія успішних бізнесменів знаходить оголошення з розділом "Екстремальний дозвілля". Героям пропонується провести кілька тижнів у таборі сталінської епохи. Друзі кидають всі свої справи і відправляються в концентрований табір смерті, щоб підвищити адреналін. Правда хлопці не врахували той факт, що табір виявився справжнісіньким ...

Ленінград 46 (2014-2015)

Жанр: Кримінал, детектив

Рейтинг - 7,7

Актор Євген Міллер зізнався, що найскладнішим в його ролі було зрозуміти, чому його герой - звичайний учитель Данилов перетворився в бандита.

Фільм розповість про післявоєнні події в Ленінграді. Міліція веде відчайдушну боротьбу зі злочинністю, але всі дії закінчуються безрезультатно. Учитель літератури Данилов отримує незаслужений вирок, після чого вся його життя летить шкереберть - він втрачає роботу і сім'ю. Чоловік мріє добитися справедливості і помститися тим, хто скалічив його долю. Але виходить так, що з кожним днем ​​Данилов все глибше занурюється в кримінальний світ і стає одним з найнебезпечніших злочинців.

Ліквідація (2007)

Жанр: Детектив, кримінал, трилер

Рейтинг - 8,4

Андрій Краско повинен був виконати роль Фіми, проте актор провів на зйомках всього лише три дні, після чого раптово помер.

"Ліквідація" - один з найкращих російських серіалів в списку про в'язницю і зону жанру "Кримінал". У художньому фільмі розповідається про післявоєнній Одесі, де панує свавілля і процвітає злочинність. Група колишніх диверсантів з якимсь Академіком повністю контролюють весь місто. Злочинці грабують військові склади, переправляють продовольство і роблять все, що їм тільки заманеться. В цей страшний час Сталін призначає Жукова командувачем Одеським кругом. На плечі маршала лягає непросте завдання - навести порядок і знизити рівень злочинності.

Loading...