Чорнобиль від HBO - дати виходу серій, локації і прохання про блокування серіалу

У 2019 відбулася прем'єра серіалу від HBO "Чорнобиль" (2019), дата виходу серій в Росії якого почалася 7 травня. Шоу відразу ж отримало натовп фанатів і величезний рейтинг (9,1 на КиноПоиск і 9,6 на IMDb). Однак знайшлися і незадоволені серіалом - партія "Комуністи Росії" подала заявку в Роскомнадзор, в якій просила про блокування "Чорнобиля" (Chernobyl). Роскомнадзор же заявив, що заявка була прийнята до розгляду.

На думку "Комуністів Росії" реальна катастрофа, яка сталася в 1986 році, стала об'єктом осуду комуністичної ідеології в серіалі. А Сергій Малинкович, секретар Центрального комітету партії, навіть зажадав порушити кримінальну справу.

Дати виходу серій

На даний момент шоу "Чорнобиль" є найпопулярнішим теле-проектом в історії. Скільки всього серій в серіалі - Шоу складається всього з 5 епізодів, проте, творцям вдалося розповісти всі подробиці про Чорнобильську аварію за такий короткий термін:

 • "1:23:45" - 6 травня 2019
 • "Please Remain Calm" ( "Будь ласка, зберігайте спокій")-13.05.2019
 • "Open Wide, O Earth" ( "Так розверзатиме Земля!")- 20.05.2019
 • "The Happiness of All Mankind" (Щастя всього людства ")- 27.05.2019
 • "Vichnaya Pamyat" ( "Вічна пам'ять") - 3.05.2019

Де знімали серіал - список локацій

Знімальна група повинна була виконати важке завдання - відобразити епоху кінця 80-х в Радянському Союзі. Для цього виробництво велося в деяких прибалтійських і українських містах. Місць, де знімали телефільм "Чорнобиль" (2019), було вибрано безліч:

 • В Україні виробництво велося на території декількох інститутів Києва, Національної бібліотеки, а також біля Київського моря. Інститут гідробіології на проспекті Героїв Сталінграда послужив майданчиком для зйомок Прип'ятської міської лікарні МСЧ-126, куди привозили постраждалих після аварії. Зйомки також велися і на Подолі.
 • Саму Чорнобильську АЕС творці спробували втілити через виведену з експлуатації Ігналінську атомну електростанцію, яка розташована в Литві.
 • Образ Прип'яті був втілений, завдяки місту Вісагінасі, розташованому біля Ігналінської АЕС. Правда, як повідомляли творці, вулиць Вісагінасіса не вистачило для того, щоб передати атмосферу Прип'яті.
 • З цією метою використовувався спальний район Вільнюса - Фабіенішкес. У період зйомок нового американського телевізійного фільму про Чорнобиль (2019) були перейменовані деякі установи. На знак подяки знімальною групою було облаштовано суспільний простір - висаджені алеї з квітами, а також побудований дитячий майданчик.
 • Контрольна кімната в реакторі Чорнобильської АЕС була обладнана в приміщенні занедбаної фабрики в Вільнюсі. Ну і ще частина серій знімалася на вулиці Б. Хмельницького.
 • Квартиру Валерія Легасова відтворили в будівлі на проспекті Вітауто, 58 (Литва). А лікарню № 6 відтворили в приміщенні Каунаського технологічного університету на вул. Кястучё, 27. На радіозаводі, який розташований за адресою Саванорю, 66, знімали відразу кілька локацій - в'язницю КДБ, а також кабінет інституту атомних досліджень.

Серіал "Чорнобиль" (2019), дата виходу серій в Росії якого була призначена на 7 травня, захопив серця багатьох глядачів по всьому світу. Посил творців шоу полягає в тому, щоб згадати і віддати данину пам'яті всім учасникам Чорнобильської аварії, що стала однією з найбільш жахливих катастроф всіх часів і народів.

Дивіться відео: Чернобыль детали нового сериала 2019 года от HBO и Sky Atlantic (Січень 2020).

Loading...