Огляд «Дитя робота» - Любов матері понад усе

Якщо ви вважаєте, що ваші стосунки з матір'ю були складними, огляд нового науково-фантастичного фільму «Дитя робота» (2019) для вас (відгуки глядачів, опису та рецензії критиків про сюжеті після показу трилера на фестивалі Sundance розділилися на дві категорії - «поганий сценарій »і« глибока філософія »,« розчаровує », але« захоплюючий »). Героїні фільму, мати і дочка, не мають можливості піти на терапію до сімейного психолога, і, ймовірно, з цієї причини кінцівка настільки радикальна і руйнує. Радує тут повна відсутність чоловічих персонажів, але засмучує однобоке розкриття героїні Хіларі Суонк, хоча на її грі і тримаються багато сцен.

Рейтинг КиноПоиск - 6.3, IMDb - 6.9, такі оцінки глядачеві здадуться заниженими і немислимими, поки він не догляне фільм до кінця. Тут надто багато «а що, якщо», «а чому».

Якщо вам потрібно пояснення кінцівки «Дитя робота», значить, ви не самотні. Задумку сценаристів, дійсно, непросто зрозуміти, незважаючи на таку сильну візуальну складову. Але спочатку варто відзначити кілька важливих тем, які творцям вдалося підняти в цьому науково-фантастичному фільмі:

  • Гіперзабота і гіперопіка батьків - до чого це призводить в результаті?
  • Чи добре брехати своїй дитині, оточуючи ілюзіями і не випускаючи в реальний (і такий жорстокий) світ?

Але секрети і страшні таємниці тут є не тільки у дроида-Матері, а й у жінки, що несподівано з'явилася в бункері. Тільки рівень брехні у них різний.

Брехня, яку часом говорять батьки своїм дітям, може як захистити, так і нашкодити. Віра руйнується, коли дитина досягає тієї точки, в якій раптово розуміє, що йому спотворили правду. Особливо травматично це переноситься, якщо потім доводиться заново складати світ по пазлам, як і відбувається у «Дитя робота». Дівчинка не знає, кому вірити - залізної машині, яка її виростила, або цієї божевільної жінки, яка розповідає байки про якийсь «реальному» світі поза бункера з іншими людьми і злими дроїдамі - ворогами людства. Але незабаром дівчинці вдається з'ясувати правду і, як наслідок, швидко подорослішати.

Що підкуповує в цій залізній бездоганною машині, яка вважає себе матір'ю? Безсумнівно, голос. Він вийшов ніжним і ласкавим, завдяки блискучій озвучці Роуз Бірн в англійській версії. І навіть, незважаючи на вміння робота-матері мило посміхатися і навіть хмуритися, неможливо повністю розслабитися - особливо, спостерігаючи, як дроїд біжить по коридорах бункера. Раз по раз ловиш себе на думці, що десь є підступ - і він знаходиться.

Однак, якщо уважно стежити за датами, в які відбувається завантаження першого ембріона і дорослішання дівчинки, можна зрозуміти, що таких «пробних» дочок у Матері було кілька (їх останки тихо-мирно лежали весь цей час в сміттєспалювальній печі), що і лякає ...

До кінця фільму «Дитя робота» стає абсолютно зрозуміло, що роботизована Мати несе відповідальність за знищення людства і, так звану, перезавантаження. Вона - це система штучного інтелекту, завантажена абсолютно у всіх дроїд на планеті Земля. Мати - це колективна свідомість в оболонці робота, потрібної лише для взаємодії з новою людською расою, яку ця свідомість планувало вирощувати. І, якщо вірити одній з версій кінцівки (так, їх може бути декілька залежно від фантазії глядача), буде продовжувати цим займатися, але вже в іншому форматі.

Насправді, робот-Мати була схиблена на успішності навчання своєї дочки, адже вона повинна в майбутньому стати ідеальною матір'ю для інших ембріонів.

Дівчинка повинна навчитися жертовності і турботі, і їй це прекрасно вдалося, що не скажеш про Жінку, героїні Хіларі Сурнк - адже вона також була експериментом Матері, який вибрав свободу і втік в вантажний контейнер. Але як їй це вдалося? І як вона змогла вижити зовсім одна на Землі без допомоги і підтримки? Про це в кінці скаже Мати, коли «відвідає» свою першу Дочка в її контейнері - виявляється, так і було задумано.

Цікаво по темі:Чому "Дитя робота" потрібно дивитися на великому екрані

Немає сенсу повного опису сюжету в огляді фільму «Дитя робота» (2019), глядач і сам разом з героїнями прогуляється по внутрішнім коридорах футуристичного бункера і простежить все стадії дорослішання дівчинки. Головне - це інсайти, які можна винести для себе після перегляду.

Відео: Трейлер «I Am Mother / Дитя робот / Я - мати» (дата виходу в Росії - 20 червень 2019)

Loading...