Як працювали над фільмом «Вище неба» - актори про зйомки і залежності

Зловісне злочин перериває сімейну ідилію в літньому санаторії - в червні російських глядачів чекає нова історія від режисера Оксани Карас у фільмі «Вище неба» (2019), дізнаємося, якими були зйомки нової картини, судячи з коментарів самих акторів.

Фільм має незвичайний формат - гостросюжетна мелодрама: тут і детективна історія, і сімейні цінності. Жодні відносини не витримати маніпуляції і брехня.

Вікторія Толстоганова, актриса

Про зйомки з чоловіком

- Ніякої окремої історії в тому, чому ми раптом з Олексієм разом знялися в кіно, немає. Простий збіг обставин: його агент надіслав сценарій ВИЩЕ НЕБА, Льоша прочитав і сказав, що бачить там роль для мене. Оксана Карас погодилася мене спробувати, і саме вона вирішила, що ми підходимо на ролі мами і тата. Якщо говорити про героїв, яких ми зіграли, то це абсолютно робоче справа, перетинів з нами я в ній не бачу. Взагалі, я ніколи не використовую свої життєві, особисті історії в роботі над своїми персонажами. У кадрі я - інша людина. Моє глибоке переконання, що всі особисті відносини повинні залишатися вдома.

Толстоганова вважає, що, переступаючи «поріг» знімального майданчика, актори вже не чоловіки або дружини, вони залишаються артистами, котрі підпорядковуються диригентської палички режисера і віддати знімального процесу. Вікторія з Олексієм намагалися чесно виконувати свої ролі, не даючи підказки і не допомагаючи один одному.

Про сценарії

- Сценарій мені відразу сподобався, коли його прочитала, подумала, що Олексій абсолютно прав: це моя роль. Чоловік і дружина, давно разом, тривала історія сім'ї, і це нещасне відчуття, що в якийсь момент все може зійти нанівець, яке дуже властиво жінкам. Адже довго жити в шлюбі і бути впевненою, що тебе люблять, дано не всім.

Взагалі в сценарії глибоко розкриваються людські стосунки, і показується реальне життя. Всі події, що відбулися - це шість днів із життя героїв. І, здавалося б, зовні практично нічого не відбувається - сім'я відпочиває, здається, що все нормально, як раптом вилазять всі скелети з шафи. Не зрозуміло чому, що стало причиною, але час настав і відбувається руйнування. Мені навіть прикро, що все відбувається так швидко, за шість днів, оскільки мені подобається руйнування повільне. Все, що відбувається можна порівняти з вибухом і кульовою блискавкою.

Про героїню

- Мати все тримає під гіперконтроль. Вона звикла бути контролером, але не дозволяє контролювати комусь іншому - треба сказати, що це і в житті відбувається нерідко. Мені здається, таке поєднання як "гіперконтролірующая мати" поширене, і в цьому я не бачу нічого поганого, оскільки в чомусь і сама така. Я теж та мати, яку деколи хочеться вдарити по голові, і добре розумію людей, які хочуть її вдарити, але розумію і цю матір. Тому мені ця роль дуже подобається.

Мені здається, вона дійсно нестерпна людина, але це дуже життєво. Вона маніпулятор наскільки це можливо, причому дуже винахідливий. Людина, яка перекриває кисень іншим людям в сім'ї. У моєї героїні гиперконтроль побудований на брехні, і ця брехня псує життя. Сім'я - це в принципі така субстанція, в якій найчастіше одна людина контролює іншого. Не можу сказати, що в цьому є щось погане.Свобода, любов нерідко в сім'ях закопується далеко і глибоко, і хоча з самого початку люди не хочуть такого, це відбувається поступово. І поступово все приймає якісь інвалідні форми. Відносини рідко коли зберігають вихідну чистоту і любов і не перетворюються в те, у що вони, наприклад, перетворилися в нашій історії. Тільки є люди, які заради збереження сім'ї включають якусь правильну енергію, розум, а є такі, наприклад, як Лариса. Не сказати, що моя героїня дурна, вона досить розумна і все розуміє. Проте, щоб зберегти сім'ю вона спочатку вибрала неправильний шлях, оскільки боїться разом всього позбутися і все втратити і звикла тримати все під контролем. І це працювало досить давно, накопичувалося і з роками перетворилося в пекельний клубок.

При цьому я б хотіла встати на захист своєї героїні - вона ревно прагне кохання. У 20 років і в голову не може прийти, що в 40 років жінка відчуває ті ж почуття, тільки, можливо, набагато багатше, ніж в 20 років. У тому віці, в якому знаходиться моя героїня, дуже легко зійти з розуму. Починаючи в принципі з того, що вона не дуже нормальна людина, вона ще й перебуває в тому самому кризовому середньому жіночому віці, коли не може впоратися з собою. Коли вона ще вчора була прекрасною і коханою, а завтра, яке вже настав, говорить їй: звичайно, все добре, але .... Для жінки це дуже важлива тема: вона дорослішає, ще красива, бажана, улюблена, але вже все розуміє. Розуміє, що йде з-під ніг грунт, ще трохи - і вона втратить цю любов. Чи не кинув чоловік - це не означає люблячий чоловік.

Дуже цікаво розбиратися в цих відносинах, але сімейство у нас страшноватенькое. Сподіваюся, один чоловічок з наших рядів під кінець вирветься з цього пекельного кола і побудує життя інакше.

Олексій Агранович, актор

Про сценарії

- Мені сподобався сценарій, хоча не можу сказати, що персонаж лягав на мене з першого разу. Так, я розумів, що цікаво і можна спробувати це зробити. Але паралельно думав про персонажа мами, моєї дружини за сценарієм: а хто може це зіграти? І якось відразу представив в цій ролі Вікторію. Я вважаю її видатною актрисою сучасності і при тій глибині, яка в ній є, Віке пропонують не так багато крутих проектів драматичного жанру. У неї їх багато через кому, але таких, де вона могла б розкриватися в повній мірі, не дуже багато. Мені здається, вона зіграла б її так, як навряд чи хтось інший зміг би. Я високої думки про її драматичному дар, і мені здався цікавими для Віки психофізика, психотип персонажа мами. І передав через агента, що треба б спробувати і її. На перші проби ми прийшли разом. Ми ніколи раніше не грали разом, і не можу сказати, що я дико комфортно себе почував, тому що все одно за всім цим вилазили більше, ніж треба. Після проб Оксана Карас була в захваті від Віки і затвердила її відразу, а зі мною ще були якісь сумніви.

Щоб особисті відносини не заважали професійним, ми домовилися до зйомок, що на майданчику нічого не обговорюємо, один одному не говоримо, не робимо ніяких зауважень, не радимо за роллю, не сперечаємося творчо. У нас навіть були різні акторські трейлери, а іноді на зйомки ми приїжджали на різних машинах. На майданчику намагалися поводитися як добрі друзі-колеги. Я взагалі не дуже люблю обговорювати з колегами, що роблю в кадрі, є режисер - і мені досить.

Про історію

-Мені подобається, що це - історія про те, як люди, що належать різним поколінням, йдуть різними шляхами до якогось внутрішнього звільнення, самі того не усвідомлюючи. Тільки в кінці вони розуміють, що відбувається. Така дивна ситуація, коли людина ще не розуміє, що відбувається, - це як гроза десь близько, і метеозалежні люди вже відчувають її наближення, але ще не розуміють, в чому справа. Цей стан можна порівняти з внутрішнім мороком, при якому навколо все прекрасно, а всередині щось не дає спокою.

Таїсія Вілкова, актриса

Про історію

- У картині кілька різних сюжетних ліній, кожна з них важлива по-своєму для моєї героїні Саші. Це і її відносини з мамою, і зближення з молодим чоловіком, якого грає Філіп Авдєєв. І вони все переплітаються один з одним. Але, я вважаю, головний фокус режисер зробила на історії співзалежності дочки і звикла все контролювати матері. Це проблема досить соціальна, але в нашій картині використовується кіномову абсолютно романтичний, щоб якось знівелювати цю тему і не піти в документальну драму. Хоча матеріал, зізнаюся, тут складний. А головна героїня Саша в основному тягне історію дитини, який виріс під тиском матері, у якого купа комплексів. І все це треба утримати, чи не скотившись в соціальну історію, тому що все одно «Вище неба» - світла історія про любов, добро.

Про героїню

- Олександра - ніжна і кмітлива дівчинка, студентка-лінгвіст в МГУ - ми її придумали такий з Оксаною. Моя героїня в дитинстві перенесла операцію на серці і з тих пір постійно спостерігається у лікаря, п'є профілактичні препарати і їй нічого не можна - ні купатися, ні гуляти з друзями, а вже тим більше з хлопчиками. Тільки з мамою, тільки під контролем. З цієї причини їй бракує самостійності і безстрашності, вона не завжди здатна відрізнити хороше від поганого, постійно озирається на матір - чи схвалить вона, і що скаже, що думає з цього приводу.

Здавалося б, їй 18 років, вона повнолітня людина, який повинен бути здатний приймати рішення, вміти себе захищати, говорити "ні", позбавлятися від такої прямої і дуже тісній залежності від батьків. А вона такою переросток - живе в ситуації, ніби їй 10 років, вона під повним контролем мами, яка її дуже любить. Але це така любов і така турбота, яка тисне і бере в кайдани настільки, що ти нічого не можеш з цим зробити. Саша не розуміє, що стала заручником цієї ситуації.

Про Карас

- ВИЩЕ НЕБА - вже третя моя картина з Оксаною. Працювати з нею одне задоволення. У неї на майданчику завжди панує атмосфера любові, добра, взаєморозуміння. І якось тепло, світло. З проекту в проект переходять люди, з якими ти вже спрацювався, з якими комфортно. Тому приїжджати на майданчик мені завжди було легко і радісно.

Про "батьків" і партнерах

- До зйомок ми вже були знайомі і з Вікторією Толстоганової, і з Олексієм Аграновича. Із Льошею я працювала в театрі, коли грала в спектаклі "В Боренько чогось немає". Забавно, що тоді я грала його дівчину, а тепер ми в інших відносинах. З ними дуже комфортно працювати. Взагалі, у нас дуже точний кастинг, з Поліною, Вікою і Льошею ми дійсно виглядаємо однією сім'єю. І хоча ми зовні дуже різні, але є щось невловиме, що нас об'єднує.

Поліна Віторган, актриса

Про роль

- Я граю старшу сестру Таїсії, але різниця у нас не велика, два роки. Це відкрита, повна життя, бажань і пригод, весела дівчина. Вона тільки пізнає перше кохання, перший секс, у неї тільки-тільки починаються всі пригоди в житті. І, звичайно, їй зносить дах, тому що літо, сонце, канікули, хлопчики.

Мені дуже подобається моя героїня, хоча спочатку я пробувалася на роль Саші, яку відіграє Таїсія і тільки потім на роль Ніни. Мені дуже хотілося грати Таісіну роль, - вона така спокійна, правильна, вся в собі. Але тепер розумію, що Ніна мені цікавіше, тому що я такого не ще не грала і завдяки цій героїні відкрила в собі багато нового. Оксана дуже цікаво побачила кастинг, начебто якось все не на своїх місцях, а від цього дуже навіть на своїх.

Філіп Авдєєв, актор

Про роль

- Я довгий час працював тільки в театрі, відмовлявся від багатьох пропозицій, які мені були не близькі. Потім поступово стали виникати цікаві проекти. Почалося все з КЛАСУ КОРЕКЦІЇ, після - довга перерва, а потім відразу ЛІТО Кирила Серебренникова, КИСЛОТА Олександра Горчіліна і ВИЩЕ НЕБА Оксани Карас. Я, до речі, в перший раз працював з жінкою-режисером і це був для мене новий, цікавий досвід.

У всіх цих картинах я грав людей заплуталися, які намагаються знайти відповіді на болючі питання. Однак персонаж в ВИЩЕ НЕБА знаходиться в ще більш складних обставинах, ніж мої попередні герої. Це молода людина із забезпеченої сім'ї, який ріс без матері, а з батьком у нього, м'яко кажучи, складні відносини. І ті події, які відбуваються на початку фільму з його батьком, переслідують мого героя протягом всієї історії. Намагаючись якось справитися з непростими обставинами, він зустрічає дівчину і закохується. Для мене ВИЩЕ НЕБА - це історія кохання через подолання в собі складних внутрішніх проблем. У нашому фільмі все вирішується через добру, позитивну енергію, тому на глядача не буде трагічного тиску. Буде, скоріше, дозвіл, хеппі-енд.

Дарина Жовнер

Про роль

- Після "тіснота" - це моя друга роль у великому кіно. Мій персонаж, 19-річна Рита, дуже велелюбна, шукає себе і не схожа на тих, кого мені зазвичай пропонували після фільму Кантемира Балагова «тісноти». Тут все кардинально інше, тому я її відразу вибрала. Зазвичай мені пропонують зіграти сильних героїнь з вираженим внутрішнім стрижнем, які або всіх рятують, або з усіма воюють. А в драмі «Вище неба» моя героїня нікого не рятує, їй би себе врятувати.

Трейлер "Вище неба" - порок серця не перешкода для любові

Дата виходу фільму «Вище неба» - 27 червень 2019 (нижче відео зі зйомок і коментарі акторів).

Loading...