Важкий шлях створення "Чужого" Рідлі Скоттом

Науково-фантастичної класики виповнюється 40 років, а творець фільму згадує, які складнощі зазнала франшиза. Але чи буде продовження "Чужого" від Рідлі Скотта згідно останніх новин світу кіно?

Дивно, але якби не "Зоряні війни", то і міжгалактичних м'ясоїдних тварин могло не існувати. Замість історії про них на великі екрани вийшла б екранізація "Трістана та Ізольди". Саме цю картину збирався знімати Рідлі Скотт відразу після прокату "дуелянтів", з якими приїхав до Франції. Однак його друг і продюсер Девід Паттнем умовив сходити на показ "Зоряних воєн".

Реакція публіки на фантастичну кінострічку вразила режисера:

"Ніколи не бачив такої участі аудиторії", - згадує Рідлі Скотт. "Я був в депресії протягом 3 місяців - це моя вища фора похвали - спочатку випробувати сильну депресію, а потім стати конкурентоспроможним".

У зв'язку з тим, що "Зоряні війни" наочно продемонстрували сучасний вектор глядацького інтересу і отримали величезні касові збори, керівники "20th Century Fox" були сповнені рішучості створити нове космічне пригода ... і швидко. До честі генерального директора студії Алана Ледд молодшого, він мудро не прагнув просто клонувати героїчне бравурне розповідь Джорджа Лукаса. Так само мислив і Рідлі Скотт.

Він вважав, що "Зоряні війни" - це романтична версія космосу, а "Космічна одіссея" Стенлі Кубрика - реалізм. Залишалося тільки створити "брудний" варіант, де міжзоряні кораблі стали буденністю і втратили свій футуристичний флер.

Отримавши сценарій "Чужого", Скотт прилетів до Голлівуду, щоб зустрітися з командою. Він не особливо замислювався про недостатню глибину сценарію, оскільки побачив потенціал для розваги після того, як прочитав матеріал всього за 45 хвилин:

"Я думав, що сценарій має надзвичайно хорошу динаміку. Потім я потрапив на сторінку, де написано:" А потім ця штука виходить з грудей хлопця ". І я думаю:" Це пройшло через руки 4 директорів "- тому що я був номером 5 в списку. Очевидно, що попередні 4 прочитали і подумали: "що?!? Це безглуздо ", і просто закрили його. Але оскільки я трохи дизайнер, то зміг побачити фільм і точно знав, що робити".

Далі були тривалі пошуки способу для Чужого. "Я відчував, що ми повинні правильно зрозуміти монстра", - говорить режисер. - Він був настільки обурливий за своєю ідеєю і історії - величезна комаха, яке буде відкладати яйця в Вас і створювати собі подібних. Це було чудово ". О'Беннон і концептуальний художник Рон Кобб замалювали кілька початкових ескізів прибульців, схожих на комах і ракоподібних, лавкрафтових істот. Деякі виглядали страхітливими, інші - можливо, химерними.

Але ніщо не наблизиться до того, що в кінцевому підсумку стане одним з найстрашніших істот в анналах історії кіно, створене швейцарським художником Гансом Гігера. Розмірковуючи про "Чужого" та те, чи буде чи ні продовження "Заповіту", тепер, коли Disney придбала "20th Century Fox", Скотт підтверджує, що є обговорення для майбутніх випусків, але попереджає:

що тільки якщо основна ідея "звіра" еволюціонує, як сам ксеноморф в кіноісторії.

Через 2 роки після того, як Рідлі Скотт подивився "Зоряні війни", "Чужий" вийшов в кінотеатри. У той час як аудиторія з вереском реагував на даний гібрид наукової фантастики і жахів, кінематографісти пустилися шукати соціально-політичні підтексти в даній історії. Але Скотт заявив:

"Я ніколи навіть не думав про це, чесно", - зізнається він. "Якщо порядок денний полягає в тому, щоб налякати людей заради забави, то це не більше ніж катання на американських гірках".

Скотт повернувся у всесвіт з критично поляризованим приквелом "Прометей" в 2012 році і його подальшим фільмом "Чужий: Заповіт" в 2017 році. Він визнає, що гостро усвідомлює факт: оригінал ніколи не може бути перевершений.

Останні новини про продовження "Чужого" розпливчасті, Рідлі Скотт наполягає на використанні нового. "Ідіть, залиште це позаду і подивіться, де воно зможе розвиватися", - заявляє він.

Дивіться відео: Мой путь в геймдев Стартап, создание 2D игр, Unity и мои неудачи Флатинго (Січень 2020).

Loading...