Трансформація Дейнеріс

Ось і закінчилася легендарна сага «Гра Престолів», саме час розглянути, як же змінювалася особистість Дейнеріс протягом усього серіалу. Це сильна особистість, яку завжди оточували віддані друзі і мудрі радники, яскраві гравці і гідні вороги. Але тепер Дейнеріс віч-на-віч з самотністю, адже багато зрадили її, а улюблені друзі загинули. Все склалося саме так, щоб глядачі побачили темну сторону Дейнеріс Таргаріен. Але чи була вона такою спочатку?

З вигнанниці в рабиню, фаворитку Кхала, повсталу з попелу, мати драконів, королеву бездоганних і в безжальну дівчину-тирана.

Хто вона

Дейнеріс Таргаріен - це молода королева у вигнанні, що є дочкою божевільного короля Ейріса Другого Таргаріена і його дружини і сестри Рейлі. Чому Бурерожденная? У ніч, коли вона народилася, в вибухнула сильна буря. Батька вбили ще до її народження, а мати померла невдовзі після пологів, після чого Дейнеріс з братом втекли в вільні міста, щоб зібрати більше союзників для завоювання залізного Трону. Надалі у Бурерожденной з'являється справжня місія - мета, яка вище її самої.

Милосердна мати Драконів

У Дейнеріс, дійсно, добре серце. вражає, як щиро і з якою самовіддачею вона прагне допомогти простому народу і звільнити світ від тиранії. Її двигуном і натхненням є не сама жага влади, а відновлення справедливості, яку вона бачить у поверненні Таргаріенов залізного Трону. Силою Кхалісі завжди мило милосердя. Вона врятувала тисячі людей від рабовласників, звільнивши пригноблених і повівши за собою. Вона завжди була проти правителів-тиранів і цінувала вірність і честь.

Її відмінною рисою завжди була гордість і впевненість в собі, незважаючи на початкову наївність і зайву довірливість. Вона схильна до співчуття і вдячна тим, хто щиро допомагає їй.

Жорстокість Дейнеріс почала даватися взнаки вже тоді, коли вона спокійно спостерігала, як Кхал Дрого вилив на голову її брата розпечене золото - золоту корону. Нехай Візеріс і не був зразковим братом, є щось зловісне в її холоднокровною реакції на муки і смерть зрадили її людей. І саме цей епізод став ключовим моментом, після якого Дейн вже сама захотіла завоювати залізний трон - не для брата, а для себе самої.

«Справжнього Таргаріена це б не вбило, так як вогонь не може заподіяти їм шкоди.»

Але всі ці прояви можна списати на захист своїх кордонів і всього, що їй дорого: кохану людину і дітей, якими надалі стали три дракона: Дрогон, Рейгаль і Візеріон, їх подарував Дейнеріс Іллірії Мопатіс в честь весілля з Кхала Дрогобич.

Завойовниця

Дейнеріс не раз вимовляла слова, що ніколи не стане, як її божевільний і жорстокий батько. І, так як в жилах Таргаріенов тече гаряча кров, вона оточила себе радниками, які вчасно зупиняли її запал. Спочатку це був Джорах Мормонт, потім наближеними стали і Тіріон з Варіс.

Просуваючись по землям, Кхалісі зі своїм поповнюється складом воїнів і прихильників завойовує серця людей. Колишні наемкі і раби обіцяють зберігати їй вірність, готові піти за своєю королевою в будь-яку точку Землі і захистити Бурерожденную від ворогів.

«Мисан» - так називають її раби Юнкая, що означає «Мати» в перекладі з древнегескарского.

І знову жорстокі нотки в особистості Дейнеріс - «Дракаріс», - і все неугодні спалені вогнедихаючим драконом.

Заради кохання

Роман Джона Сноу і Дейнеріс розвивався поступово, за зближенням героїв було цікаво спостерігати. Потрібен був час для зближення Дейн і Джона, тому почуття обох стали сильніше і глибше. Королеву драконів приваблювала стриманість і відвертість Сноу, його готовність йти на ризик, але лише в тому випадку, якщо це не вимагає втрату честі. А Джон ж переймається до Дейнеріс після того, як бачить в ній героїзм і жертовність.

Відносини між ними здаються чистими і щирими, а Дейнеріс розкривається з іншого боку: готовність жертвувати своєю метою, нехай і на час, заради коханого. Але цим двом не судилося вижити обом в фіналі історії ...

Рятівниця в битві за Вінтерфелл

Відклавши питання завоювання Залізного трону на потім і довіру Джону Сноу, Дейнеріс звернула всі свої сили на битву за Вінтерфелл. Вона захищала Північ з повітря, спалюючи супротивників на драконі, пожертвувавши своїх дотракійцев, бездоганних і навіть другого дракона Рейгаля.

Жодного разу не держав в руках меча, Дейнеріс відважно протистояла мертвим зомбі, створеним білими ходоками. Чи не злякавшись, вона, як могла, допомагала відбиватися Джораху Мормонт.

Дейнеріс якось сказала, що ніколи не стане королевою попелу, чого б їй це не коштувало. Адже головне - щоб ніхто з мирних жителів не постраждав, а відплата прийшло тільки до серсо і її прихильникам.

Королева попелу

Для головного правителя дуже небезпечно бути самотнім, але саме так відчуває себе Дейнеріс після всіх гірких подій. Вона залишилася без підтримки і любові, а головне - без радників. Нікому було в потрібний момент підказати їй, як діяти, щоб обійтися без марних жертв невинних людей. Але так повернулася доля, і Дейнеріс вибрала жорстокість. Кохана людина зрадив почуття Дейн своїм невмінням любити її у відповідь. Джон не може відповісти їй взаємністю через їх родинних стосунків.

«Тут у мене немає любові. Тільки страх. »

Не можна сказати, що вчинок Дейнеріс обумовлений логічно. Адже навіть на кожен прояв жорстокості Бурерожденной, найчастіше справедливої ​​і повчальною, доводиться по кілька милосердних і добрих вчинків. Але все ж Дейн вирішує спалити Королівську гавань і Червоний Замок, навіть незважаючи на «примирливий» дзвін дзвонів.

Але передумов до такого жорстокого поводження Кхалісі було чимало:

  • Це і новина про походження Джона, а потім його зрада;
  • Зрада радників Варіс і Тіріона;
  • Смерть найближчих друзів - Джораха Мармонтов і Міссандеі;
  • І отруйна бажання помститися серсо;
  • Смерть двох драконів;
  • А якщо заглибитися в минуле, це брат-тиран і не найвдаліший перший досвід заміжжя, а також втрата дитини ...

Іншими словами, перед тим, як закінчити лінію Дейнеріс, творцям вдалося виправдати Джона, зробивши з Бурерожденной садиста і тирана.

Протягом 8 років глядачі спостерігали, як змінювалася особистість Дейнеріс в міру розвитку серіалу «Гра Престолів». Героїня дорослішала, набиралася досвіду, вчилася на своїх помилках і невпинно йшла до мети - до Залізного Трону. З ніжною і тендітною вона стала безжальною і холодної. Трансформація з жертви в тирана, що не щадить навіть невинних і, немов фанатик, наступного своєї божевільної ідеї, -коли вона встигла відбутися, і чому сценаристи не дали глядачеві шанс побачити ці поступові зміни в особистості Дейн? Сподіваємося, Джордж Мартін дасть відповіді на всі питання в своїх книгах, які поки не написані, але обов'язково логічно завершать лінію такого яскравого і улюбленого багатьма персонажа, як Дейнеріс Таргаріен.

Loading...