10 фільмів про війну у В'єтнамі

У другій половині 20 століття на території Південного В'єтнаму відбувся один з найбільших збройних конфліктів, що розділив країну на 2 табори: південні і північні війська (повстанці). Ці військові події залишили важкий відбиток у свідомості громадян США. У списку представлені кращі американські художні фільми про війну у В'єтнамі, що розповідають про справжніх героїв, які опинилися сам на сам зі страхом смерті.

Рятівний світанок (Rescue Dawn) 2006

Рейтинг: Кинопоиск - 6,9; IMDb - 7,3

Зйомки картини пройшли в Таїланді.

Фільм розповість про льотчика Дітера Денглера, який потрапив в полон в 1965 році. Він піддається жорстким тортурам з боку Вьетконга, а потім потрапляє в табір для ув'язнених, де виявляється кілька несамовитих бранців. Дітер заводить спілкування з одним із бранців і продумує план втечі. Тим часом, охоронці збираються вбити в'язнів, і Денглер запускає свій план в дію, однак щось пішло не так ...

Суцільнометалева оболонка (Full Metal Jacket)

Рейтинг: Кинопоиск - 8,0; IMDb - 8,3

Актор Вінсент Д'Онофріо заради своєї ролі набрав майже 32 кілограми!

Кінострічка розповідає про декілька молодих хлопців, що проходять базову підготовку морської піхоти, які потім відправляться до В'єтнаму. Нелюдська система, якій піддаються хлопці, перетворить їх з домашніх хлопчаків в холоднокровних убивць. Джей Ті Девісу доводиться постійно мати справу з неприємним інструктором Хартманом, але найбільше дістається новачкові Леонарду Лоуренсу, за проступки якого покарали весь загін. Хлопцям доведеться відповісти на питання: "Хіба війна - це не пекло?"

Взвод (Platoon) 1986

Рейтинг: Кинопоиск - 8,0; IMDb - 8,1

Кину Рівз міг виконати роль Кріса Тейлора, але актор відмовився від пропозиції.

Дія кінострічки розгортається в прикордонному районі між Камбоджею і Вьетаном, куди прибуває рядовий Кріс Тейлор. Він хоче на власні очі побачити жахи війни і подивитися, як виглядає справжнє пекло. У цьому кошмарному місці відбувається конфлікт між двома сержантами, які повинні були воювати проти спільного ворога. Але доля приготувала хлопцям свої правила. Іноді смертельний удар можуть завдати тільки свої ...

Чужа війна (2014 року)

Рейтинг: Кинопоиск - 4,5

Актор В'ячеслав Крикунов відомий по картині "Жила-була одна баба".

Дія серіалу розгортається в Південно-Східній Азії, в 1970 році. Павло Молчанов мріє віддати борг батьківщині і хоче піти служити в армію, але штабне начальство відправляє хлопця у відрядження до В'єтнаму. Керівництво радить молодій людині написати листа рідним на півтора року вперед. Його головна мета у В'єтнамі - вести таємну війну проти Америки.

Облога бази "Глорія" (The Siege of Firebase Gloria) 1989

Рейтинг: Кинопоиск - 6,4; IMDb - 7,0

слоган картини - "Не дивлячись ні на що вони пішли в пекло і повернулися назад".

Американські кінематографісти все частіше випускають художні фільми про війну у В'єтнамі; в списку кращих картин є кінострічка "Облога бази Глорія", що розповідає про деякі події в'єтнамської війни. Одного разу бойова група морських піхотинців потрапляє на базу "Глорія", де повністю відсутня дисципліна - командир відділення п'яний, рядові курять заборонені речовини, а деякі просто так стріляють по джунглях. Прибулі солдати миттю припиняють розкладається дисципліну і беруть ситуацію під свій контроль. В цей час починається знамените Тетское наступ. Морпіхи стискають волю в кулак і обороняють базу проти в'єтконгівців.

Військові втрати (Casualties of War) 1989

Рейтинг: Кинопоиск - 7,6; IMDb - 7,1

Епілог і пролог фільму були зняті в місті Сан-Франциско.

Фільм оповідає про жахливу історію, що трапилася під час війни у ​​В'єтнамі. П'ятеро американських солдатів викрали дівчину, четверо з них знущалися над нею, а потім згвалтували і вбили. Ерікссон вважає, що його товариші по службі надійшли жахливо, вони повинні бути покарані найжорстокішим чином. Головний герой відстоює свою позицію, але в підсумку виявляється ізгоєм в групі, а його командир сержант Месерву вже давно забув, що таке співчуття ...

Позивний Бет-21 (Bat * 21)

Рейтинг: Кинопоиск - 6,4; IMDb - 6,4

Картина заснована на творі письменника Вільяма С. Андерсона.

У центрі історії знаходиться полковник Айсіл Хемблтон, який жодного разу не брав участі в справжніх військових діях. Вперше в житті йому представився шанс проявити себе, і він полетів на бойове завдання до В'єтнаму. Під час польоту хтось збиває його літак, і Айсіл приземляється з парашутом в джунглях, які кишать вьетнамовцамі. Пілот повідомляє, що рано вранці його забере рятувальний вертоліт. Але з ранку виникають нові проблеми, і Хемблтон вирішує діяти самостійно. Він перемовляється з пілотом, який намагається зробити все заради порятунку Айсіла.

Народжений четвертого липня (Born on the Fourth of July) 1989

Рейтинг: Кинопоиск - 7,5; IMDb - 7,2

Реальний Рон Ковик був у великому захваті від акторської гри Тома Круза.

Коли Рон Ковик був студентом, уряд США запропонувало хлопцеві відправитися служити до В'єтнаму, щоб захищати інтереси своєї країни. Ковик відразу ж погодився, але по приїзду в нову країну, його чекав лише жах і суцільні розчарування. Він випадково застрелив товариша по службі, а потім став учасником кошмарної зачистки місцевих сіл. Повернувшись назад додому, він розуміє, що його колишні ідеали починають руйнуватися ...

Дьєн Бьен Фу (Diên Biên Phú) 1 992

Рейтинг: Кинопоиск - 6,6; IMDb - 6,2

Весною 1954 року відбулася битва між французькою армією і силами В'єтміню. В самому серці війни виявляється американський журналіст. Бій тривав 55 днів. У підсумку французи зазнали нищівної поразки і назавжди пішли з території В'єтнаму.

Ми були солдатами (We Were Soldiers) 2002

Рейтинг: Кинопоиск - 7,4; IMDb - 7,2

У В'єтнамі фільм заборонений до показу.

Картина присвячена бою між американськими і вьетконговскімі військами в долині річки Йа-Дранг, яке відбулося в 1965 році. Підполковник Гарольд Мур разом з групою військових веде бойові дії за допомогою вертольотів. Боротися з кожним днем ​​стає все важче. У результаті американці виявляються в пастці, ворог перевершує їх за чисельністю. Чи зможуть браві солдати вижити в цій людській м'ясорубці?

цікаво: Військові фільми про війну в Іраку і Афганістані виробництва США.

У списку кращих американських художніх фільмів про війну у В'єтнамі представлені картини, достовірно передають хід військових подій. Кінострічки оповідають про солдатів, які опинилися в умовах страшної боротьби і готових майже на все, щоб вижити, не втративши честі та гідності.

Loading...