Фільми про євреїв в роки війни

Німецькі нацисти з Німеччини з 1933 по 1945 роки займалися переслідуванням і винищенням євреїв, які піддалися страшним тортурам в концтаборах; в списку фільмів представлені кінострічки про холокост і євреїв в роки війни, засновані на реальних подіях.

Син Саула (Saul fia) 2015

Рейтинг: Кинопоиск - 6,7; IMDb - 7,5

Режисер Ласло Немеш випустив свою першу повнометражну картину.

Дія фільму розгортається в Аушвіці, в 1944 році. У центрі історії знаходиться єврейський полонений Саул Аусландер, який відправляє в газову камеру таких же, як і він сам, після чого спалює тіла загиблих. В один із днів Саул став свідком того, як доктор вбив хлопчика, який дивом залишився живим після газової камери. Тепер Аусландером рухає дивне бажання - він хоче поховати цього хлопчика, так як вважає, що він був його сином. Тим часом, охорона табору обмірковує план вбивства всіх ув'язнених. Саул повинен якомога швидше придумати план втечі, щоб врятуватися.

Сіра зона (The Grey Zone) 2001

Рейтинг: Кинопоиск - 6,8; IMDb - 7,1

Слоган картини - "Історію, яку ви не бачили".

Картина оповідає про підрозділ Sonderkommandos, в якому працювали євреї. Вони відбирали цінності у в'язнів і відправляли їх на вірну смерть в газові камери. Потім євреї видаляли у трупів золоті зуби. Всіх тих, хто не хотів робити це, жорстоко вбивали. За свою роботу євреї отримували гарне харчування, також їм дозволялося курити і пити. Сюжет фільму розповість про полонених євреїв, які вирішили влаштувати повстання і врятувати не тільки власні, а й чужі життя.

Освенцим. Подорож в пекло (Auschwitz. Journey Into Hell) 2013

Рейтинг: Кинопоиск - 6,3; IMDb - 7,3

У світі прийнято використовувати німецьку назву "Аушвіц", а не польське "Освенцим", тому що саме німецьке найменування використовувалося адміністрацією Німеччини.

Кінострічка розповість про найбільшому таборі смерті під час Другої світової війни - Освенцімі. Саме тут відбувалися люті масові вбивства. З 1940 по 1945 тут загинуло більше мільйона чоловік, дев'яносто відсотків з них були євреї. Фільм супроводжується поясненнями експертів, а також спогадами тих, кому вдалося врятуватися.

Список Шиндлера (Schindler's List) 1993

Рейтинг: Кинопоиск - 8,8; IMDb - 8,9

Актор Харрісон Форд міг виконати роль Оскара Шиндлера.

"Список Шиндлера" - один з найцікавіших фільмів в списку, що розповідає про життя євреїв під час Другої світової війни; у кінострічки найвищий рейтинг серед всього топа, глядачі оцінили картину по достоїнству. Кінострічка розповість про члена нацистської партії Оскара Шиндлера, який врятував від смерті понад 1000 євреїв. Спочатку він використовував їх як найманої сили, але потім Оскар змістив пріоритет з заробітку на порятунок людей. Завдяки Шиндлеру, безліч євреїв уникнуло смерті в газовій камері.

цікаво:Серіал "Військова розвідка" - опис сезонів по порядку.

Будинок Ніни (La maison de Nina) 2005

Рейтинг: Кинопоиск - 7,0; IMDb - 6,2

Рішара Дембо так і не вдалося побачити свій фільм. Режисер помер після завершення монтажу кінострічки.

У роки Другої світової війни відбувалися страшні речі; в списку кращих фільмів особливе місце займає кінострічка "Будинок Ніни". Дія картини розгортається з вересня 1944 року по січень 1946 року Мадам Ніна керує маленьким притулком, в якому розташувалися маленькі євреї, що врятувалися в роки окупації. Життя починає налагоджуватися, адже в це затишне містечко практично не доносяться жахи війни. Все змінюється, коли до притулку приїжджає кілька єврейських хлопчиків, які звільнилися з німецького концтабору. Незважаючи на той факт, що всі мешканці притулку - євреї, їх поведінку значно відрізняється один від одного. Чи зможуть вони забути про минулі кошмарах і почати життя з чистого аркуша?

З попелу (Out of the Ashes) 2003р

Рейтинг: Кинопоиск - 6,3; IMDb - 7,3

Картина отримала премію Еммі за кращу операторську роботу в ТВ-фільмі.

Фільм розповість про дивовижну історію незвичайної жінки Жізелли Перл, доктора, яка врятувала від крематорію безліч полонених Аушвіца. Одного разу нацисти вирішили скористатися її талантом і зробили помічником відомого доктора Йозефа Менгеле, який був відомий своїми нелюдськими і кривавими дослідами ...

Свідки (2018)

Рейтинг: Кинопоиск - 6,7; IMDb - 7,1

У картині була використана скрипка відомого майстра Себастьяна Рауха, яку він винайшов в 18 столітті.

Дія фільму відбувається в Східній Європі в середині 20 століття. В одній майстерні створюється скрипка, призначена в подарунок єврейському хлопчикові. Музичний інструмент опинявся в гущавині неймовірних і трагічних подій. Одного разу головний герой отримує таємничого листа, повне драматичних подробиць. З'ясовується, що той, хто був таким близьким, виявився зовсім іншою людиною. Як тепер жити з таким болем? Герою доведеться відповісти на цей і багато інших питань.

Життя прекрасне (La vita è bella) 1997

Рейтинг: Кинопоиск - 8,6; IMDb - 8,6

Кілька сцен було знято на батьківщині режисера, в Ареццо.

"Життя прекрасне" - фільм про холокост, що розповідає про винищення євреїв під час війни; картина представлена ​​з детальним описом найважливіших подробиць того, що сталося. Друга світова війна, Італія. Батька з маленькою дитиною забирають і відправляють в єврейський концтабір. Батько пояснює синові, що все, що відбувається навколо - просто гра. Хлопчик намагається вести себе старанно і акуратно, сліпо вірячи словами рідного тата. Чи вдасться сім'ї вижити в цих нелюдських умовах? Навколо - знущання, катування і вбивства. Єдине, що залишається світлим і непохитним - це чиста і щира любов батька до сина.

Фенікс (Phoenix) 2014

Рейтинг: Кинопоиск - 6,6; IMDb - 7,3

У фільмі Неллі наслідує жінці, зображеної на обкладинці журналу - це актриса Хеді Ламарр (1914-2000).

Дія картини відбувається в Берліні, в 1945 році. Єврейка Неллі, після закінчення війни, проходить курс реабілітації. Їй дивом вдалося уникнути смерті в концентраційному таборі. Особа героїні сильно покалічено. Лікарі зробили дівчині пластичну операцію, тепер їй доводиться починати жити заново. Неллі мріє знайти коханого чоловіка Йоханнс. Коли вона знаходить його, той її не впізнає, але допускає, що дівчина дуже схожа на його дружину. Тоді Йоханнс робить ділову пропозицію Неллі - вона повинна буде зображувати його дружину, щоб отримати стан, яке їй дісталося від сім'ї.

Ейхман (Eichmann) 2007

Рейтинг: Кинопоиск - 6,3; IMDb - 5,9

Слоган картини - "Він народив справжній жах".

У центрі сюжетанаходітся Адольф Ейхман, який був винен в загибелі мільйонів євреїв. Він знайшов собі приховане місце в Аргентині, проте ізраїльська розвідка вирішила почати місію по його пошуків. Операцію очолив Іссер Харель. 11 травня 1960 року Ейхман був схоплений і відправлений до Ізраїлю, де відбувся судовий процес у його справі. Картина в деталях розповість про характер Ейхмана, а також про останні дні перед вироком.

Без долі (Sorstalanság) 2005

Рейтинг: Кинопоиск - 7,4; IMDb - 7,0

Кінострічка заснована на творі Нобелівського лауреата Імре Кертеса.

Картина оповідає про 15-річного хлопчика із забезпеченої єврейської сім'ї, яка опинилася в гітлерівському концтаборі. Чи зможе головний герой вижити в цьому мороці пеклі? І найголовніше питання - як зберегти в собі людські якості після перенесеного жаху?

Піаніст (The Pianist) 2002

Рейтинг: Кинопоиск - 8,4; IMDb - 8,5

Заради ролі актор Едріан Броуді скинув 14 кілограм.

"Піаніст" - фільм, що розповідає про винищення євреїв під час Другої світової війни; в представленому списку у кінострічки високий рейтинг. В основі картини лежить автобіографія відомого піаніста Владислава Шпільмана. У нього був затишний будинок, улюблена сім'я, вірні друзі, шанувальники та заняття, яке приносить неймовірне задоволення. Але коли нацисти захопили рідну Варшаву, то життя талановитого музиканта повністю змінилася. Він пройшов через важку ланцюг принижень і страждань ...

цікаво:Зарубіжні фільми про війну 1941-1945.

Чорна книга (Zwartboek) 2006

Рейтинг: Кинопоиск - 7,6; IMDb - 7,8

За всю історію голландського кінематографа "Чорна книга" є самою високобюджетної картиною.

Кінець Другої світової війни. У центрі історії знаходиться Рахіль Штайн, єврейка німецького походження. Дівчина рятується від нацистів і приїжджає в Голландію, де приєднується до руху Опору. Рахіль переслідує одну єдину мету - знайти зрадника, з вини якого загинула вся її сім'я. Штайн рухає тільки помста ...

Корчак (Korczak) 1990

Рейтинг: Кинопоиск - 8,0; IMDb - 7,5

Картина отримала нагороду Deutscher Filmpreis за кращу операторську роботу.

У центрі фільму знаходиться реальна історія педагога Януша Корчака, який був главою будинку для єврейських сиріт. Німецькі нацисти чинили постійний тиск на педагога, але Корчак ніколи не йшов на поводу у фашистів. Януш відмовився залишати дітей і загинув разом з ними в концентрованому таборі Треблінка.

Безславні виродки (Inglourious Basterds) 2009

Рейтинг: Кинопоиск - 7,8; IMDb - 8,3

Квентін Тарантіно зізнався, що працював над сценарієм близько 10 років.

"Безславні виродки" - чудовий фільм Тарантіно, в якому розповідається про масове винищення євреїв під час Другої світової війни; картина має високий рейтинг, багато кінокритиків гідно оцінили кінострічку. У 1939 році нацисти безжально знищували малі народи, але особливу ненависть вони випробовували до євреїв. Ганс Ланда вважався самим завзятим борцем проти представників іудейського племені. За свої звірства і знущання він навіть отримав прізвисько "Мисливець за євреями". Ганс неймовірно хитрий і спритний. На боротьбу з ним вийшла команда американських євреїв "Безславні виродки", які навели страх і трепет на німецьких нацистів.

Собібор (2018)

Рейтинг: Кинопоиск - 6,4; IMDb - 6,3

Костянтин Хабенський вперше проявив себе в якості режисера.

Дія фільму розгортається під час ВВВ, в таборі смерті Собібор. У 1943 році сюди привозять групу радянських військовополонених. Офіцер Олександр Печерський намір організувати втечу, але нацисти уважно стежать за кожним кроком ув'язнених і розстрілюють тих, хто не підкоряється встановленим правилам. Лагерна охорона жорстоко знущається над полоненими - вона мародерствує і забирає всі знайдені цінності. Тим часом, зі сходу наближається Червона Армія. Печерському доведеться очолити повстання в'язнів табору. Чи вдасться їм вижити в боротьбі з небезпечним і ненависним ворогом?

Щоденник Анни Франк (The Diary of Anne Frank) 2009

Рейтинг: Кинопоиск - 7,7; IMDb - 7,5

Анну могла зіграти Одрі Хепберн, однак актриса відмовилася, так як вважала, що не впорається з роллю.

Серіал розповість про 13-річної єврейської дівчинки Анни, яка з сім'єю біжить з нацистської Німеччини і шукає притулок в Амстердамі. Незабаром і вся Голландія захоплюється німцями. Тоді єврейська сім'я разом з дантистом Фріцем Пфеффером в 1942 році ховаються в потаємному притулок. Анна починає вести щоденник, в якому описує всі події, що відбуваються навколо. У 1944 році німці знаходять Франції і відправляють всіх в концтабір.

Хоробре серце Ірени Сендлер (The Courageous Heart of Irena Sendle) 2009

Рейтинг: Кинопоиск - 7,7; IMDb - 7,3

Ірена Сендлер врятувала понад 2000 єврейських дітей від смерті.

Фільм розповість дивовижну історію Ірени Сендлер, що працює на варшавському управлінні охорони здоров'я. Дівчина була змушена підкорятися нацистам. Але мало хто знає, що Ірена підпільно рятує дітей з єврейського гетто. Кожен день Сендлер наражається на небезпеку. Вона вивозить хлопців на маленькому вантажівці, а потім записує дані дітей і їх батьків, щоб вони змогли возз'єднатися, коли закінчиться кровопролитна війна. Щоб сталося з дітьми, якби не сміливість і відкрита душа Ірени Сендлер?

Облава (La rafle) 2010

Рейтинг: Кинопоиск - 6,9; IMDb - 7,0

На роль Джо Вайсмана претендувало понад 200 дітей.

У 1942 році французька влада затримали кілька тисяч євреїв і тримали їх на стадіоні Вель-д'Ів. Заарештовані перебували в жахливих умовах, з ними жорстоко поводилися і сильно били. Тих, хто намагався втекти, вбивали на місці Через кілька днів укладених відправили в концтабори, де і закінчилося життя більшості єврейських сімей.

Диявольська арифметика (The Devil's Arithmetic) тисячі дев'ятсот дев'яносто дев'ять

Рейтинг: Кинопоиск - 6,8; IMDb - 6,5

Картина заснована за романом Джейн Йолен.

16-річна Ханна терпіти не може слухати історії, пов'язані з єврейськими традиціями. Незважаючи на це, дівчина відправляється до своєї тітки на святкування Великодня. Згідно з традицією, хтось повинен відкрити двері і "впустити пророка". Ханна відкриває двері і раптово переноситься під час Другої світової війни, де у неї є сестра Рифка. Нацисти забрали дівчат в концтабір, де вони піддалися жахливим стражданням. В результаті Ханна вмирає в газовій камері, а потім знову опиняється в теперішньому часі. Невже це просто сон? Але реальність виявляється куди загадковіше. З'ясовується, що все відбулося насправді ...

Тягнути час (Playing for time) 1980

Рейтинг: Кинопоиск - 7,3; IMDb - 7,8

Актриса Ванесса Редгрейв виконала одну з головних ролей у фільмі "Коріолан".

Полуеврейку Фані Гольдштейн-Фенелон відправили в концтабір Освенцим. Тут вона проходить відбір в жіночий табірний оркестр, яким керує скрипалька Альма Розе. Згодом Фані перевели в хороший барак, де вона смачно харчувалася і не виснажувала себе важкою роботою. Замість цього жінка щодня разом з оркестром протягом 8 годин грала для охорони табору. Розі намагалася домогтися ідеального звучання від дівчат, так як вона розуміла, якщо охороні не сподобається музичне виконання, то всіх жінок чекає вірна смерть. Решта укладені погано ставилися до музикантка, вважаючи, що вони знаходяться в "райських умовах". Але щастя дівчат тривало недовго ...

цікаво: 20 хороших фільмів про підводні човни.

У роки Другої світової війни німецькі нацисти винищили понад мільйон євреїв, які піддалися тортурам в концтаборах; в списку представлені фільми, засновані на реальних подіях, що розповідають про холокост.

Loading...