Втрачений і повернутий світ - історія радянського лейтенанта від Тимура Бекмамбетова

Ця історія не залишить байдужим нікого: поранений в голову солдат зміг частково повернутися до нормального життя, після того, як він перестав сприймати навколишній світ. Це не фантастична історія, а реальна драма - на її основі Тимур Бекмамбетов створить власний фільм "Втрачений і повернутий світ" (2021), трейлер не вийшов, а актори і точна дата виходу якого поки невідомі. Картина стане інноваційним кінопроектом, для створення для створення кінематографічних образів якого творці вдадуться до ІІ (штучного інтелекту).

Росія

Жанр: драма, біографічний

режисер: Тимур Бекмамбетов

Дата виходу: 2021 рік

В ролях: поки невідомо

Справжня історія про солдата, який отримав важку травму мозку, але зумів зберегти силу волі і бажання жити.

Засецкий і Лурія

Сюжет

Ця справжня історія про 23-річного радянському лейтенанта Львові Олександровича Засецкой, що сталася з ним під час Великої Вітчизняної війни 2 березня 1943 під Вязьмою (Смоленська область). Важке поранення в скроню осколком шрапнелі позбавило його можливості сприймати навколишній світ, який став розпадатися для нього на окремі частини, адже Лев позбувся 1/4 частини головного мозку. Після втрати 16 кв. сантиметрів мозкової речовини чоловік впав у тривалу кому, після виходу з якої перестав усвідомлювати найпростіші причинно-наслідкові зв'язки.

Незважаючи на таку важку травму, чоловікові все-таки вдалося відновити частину мозкових здібностей. У цьому йому допоміг видатний московський психолог Олександр Романович Лурія, який написав згодом книгу "Втрачений і повернутий світ". Засецкий вів щоденник під наглядом Лурии, в якому описав на більш ніж 3 000 сторінках своє сприйняття навколишньої дійсності.

Знімок черепа Засецкого - в області скроні видно залишок шрапнелі / знімок черепа Засецкого - задня частина

Режисер і зйомки

Режисером і продюсером фільму виступив талановитий російський кінематографіст Тимур Бекмамбетов, відомий за проектами: "Щасливі люди: Рік в тайзі", "Знаєш, мамо, де я був?", "Час перших", "Дев'ять", "Нічний дозор". Він заявив, що має намір зняти свій експериментальний проект за допомогою штучного інтелекту (під штучним інтелектом розуміються складні системи, здатні діяти по закладеній людиною програмі, а також самообучаться і самовдосконалюватися), що робить кінопроект інноваційної картиною. Сценаристом проекту став Олег Погодін ( "Крик сови", "Дім", "Тріумф", "Час перших", "Батьківщина чекає", "Непереможний").

Тимур Бекмамбетов

Тема використання штучного інтелекту актуальна для фільму, так як дослідження Олександра Лурии лягли в основу нейропсихології, яка стала предтечею створення штучного розуму.

Прем'єру кінокартини слід очікувати в 2021 році, хоча шанси на те, що дата виходу буде призначена на 2020 рік, також існують.

Акторський склад

Про акторів фільму поки нічого не повідомляється.

Цікаві факти

А чи знаєте ви, що:

  • Лев Засецкий став автором книги, написаної у вигляді щоденника, - "Я буду боротися";
  • В анонсі до своєї книги Олександр Лурія пише такі слова: "Це книга про боротьбу, яка не звикла до перемоги, і про перемогу, яка не припинила боротьби";
  • У квітні 2018 року Фонд Кіно в результаті підсумків засідання опікунської ради відмовив Бекмамбетова в державну фінансову підтримку для зйомок фільму.

Експозиція Климовського Історико-краєзнавчого музею, присвячена Льву Засецкой: сторінки щоденника і фотографії

Поки глядачі знаходяться в очікуванні оголошення дати виходу і акторів, а також випуску трейлера фільму "Втрачений і повернутий світ" Тимура Бекмамбетова, який надихне глядача і дасть йому відчути, що життя - це найбільша боротьба.

Loading...