20 хороших фільмів про підводні човни

Маневреність, сила і міць дозволяє підводного флотилії на величезній відстані вражати ціль без особливих труднощів. Кінематограф не міг обійти стороною цю військово-морську техніку і підводників, які ризикують своїм життям заради виконання небезпечного завдання. Пропонуємо познайомитися зі списком найкращих фільмів про підводні човни; рекомендуємо дивитися фільми російського і зарубіжного виробництва, в яких звичайні люди роблять героїчні подвиги і відрізняються стійкістю духу.

Хантер Кілер (Hunter Killer)

США

Жанр: Бойовик, трилер

Дата виходу: в світі - 19 жовтень 2018, в Росії - 8 листопада 2018

Рейтинг: 5,8

Перед зйомками актор Джерард Батлер разом з режисером протягом чотирьох днів плавали на борту справжньою субмарини.

Адмірал Сергій Андропов викрав президента США. Він планує розв'язати війну і влаштувати цілий військовий переворот. Щоб запобігти катастрофі, уряд Сполучених Штатів спорядив атомний підводний човен "Хантер Кілер". Члени екіпажу повинні вступити в дуже небезпечну бойову авантюру і запобігти катастрофі. Елітної команді доведеться перешкодити хитрим планам Андропова і зробити все, щоб не почалася Третя світова війна.

Фантом (Phantom)

США

Жанр: Триллер, драма, військовий

Прем'єра в світі - 1 березня 2013

Рейтинг: 5,6

Слоган фільму - "Це неможливо собі уявити".

Капітан радянського підводного човна знаходиться під загрозою відсторонення від роботи. Під виглядом ремонту дизельної субмарини екіпаж займається абсолютно іншим. На борту знаходяться кілька офіцерів КДБ, які крутять командою як хочуть. Залишається тільки підкорятися і наполегливо працювати, чинити опір - значить померти. Чи вийде у капітана підводного човна не здатися і при цьому проявити залізну стійкість?

У мирні дні

СРСР

Жанр: Бойовик, пригоди

реліз: в світі - 16 квітень 1951 в СРСР - 16 квітень 1951

Рейтинг: 5,9

Режисер Володимир Браун є творцем фільму "Максимка".

Фільм розповість про звичайних днях життя радянських підводників в мирний час. Хлопці можуть одночасно і працювати, і відпочивати. Нічого не віщувало біди, поки не почалися бойові навчання. Стало відомо, що іноземна розвідка виявляє гострий інтерес до морських секретам Радянського Союзу, особливо їм не дають спокою підводні човни ... Розмірене і спокійне життя закінчилося, морякам доведеться проявити сміливість і незвичайний героїзм!

Командир щасливої ​​"Щуки"

СРСР

Жанр: Бойовик, військовий

прем'єра: в світі - 29 квітень 1973 в СРСР - 30 квітень 1973

Рейтинг: 7,6

Актор Костянтин Райкін виконав першу епізодичну роль в кіно.

Дія кінострічки розгортається в 1943 році. Німецька армія наступає на Мурманськ. Якщо фашистів не зупинити, то весь Північ буде повністю під їх контролем. Підводний човен Щ-721 повинна перешкодити підступним планам завойовників. Екіпаж судна виходить на складне завдання, під час виконання місії німці все-таки помічають підводний човен і заганяють її в кут. Морякам нічим дихати, здається, що вони приречені. Потрібно терміново придумати новий план, і командир вирішується на безстрашний вчинок ...

Морський бій (Battleship)

США

Жанр: Фантастика, бойовик, трилер

реліз: в світі - 3 квітня 2012, в Росії - 19 квітень 2012

Рейтинг: 6,6

Весь знімальний процес пройшов на Гавайських островах.

"Морський бій" - один з найцікавіших військових фільмів про інопланетне вторгнення і підводні човни, в якому жанри бойовик і фантастика ідеально доповнюють один одного. Кращі вчені з усього світу щодня займаються пошуками розумного життя. І ось сенсація! НАСА заявляє про планету, на якій може жити інша, розумна цивілізація. Супутник посилає потужний сигнал в космос, і хтось його перехоплює. Космічні гості майже добралися до Землі. Але хто знає, про що насправді думають прибульці? Раптом вони прилетіли сюди з жахливими намірами? Якби вчені тільки знали, чим може обернутися перша зустріч з невідомими посланцями зірок ...

Випадок в квадраті 36-80

СРСР

Жанр: Бойовик, драма

Дата виходу: в світі - 7 грудня 1982, в СРСР - 7 грудня 1982

Рейтинг: 6,8

У картині допущена помилка. В кінці фільму майор Вовк злітає на літаку Ту-142, при цьому він знаходиться в кабіні Іл-86.

У Північній Атлантиці радянські кораблі проводять навчання. Раптово одна з підводних човнів терпить аварію - виходить з ладу атомний реактор. В цей час патрульна служба ВМС США намагається збити літак-рятувальник, а в бік радянських кораблів направлено дві ракети, призначених для повного винищення екіпажу. Що зроблять моряки? Чи вдасться їм ліквідувати виникнення конфлікту світового масштабу?

Важка вода

СРСР

Жанр: військовий

Дата виходу в світі - 1979 рік

Рейтинг: 7,7

Картина знята за мотивами книги українського письменника Віталія Логвиненко.

Першокласний акустик Василь Мідядько знаходиться в пригніченому стані. Його мама померла, а в будинок в'їхала невідома жінка. Згодом герой починає відчувати симпатію до неї. Проходить кілька днів, і Василь змушений повернутися на службу в підводний човен. Він - першокласний акустик, якого так цінує екіпаж. Через натовпу почуття Мідядько не може повністю зосередитися на роботі, а капітан підводного човна Арнольд Петрович підозрює, що Василь зробив непрощенну для акустика помилку ...

К-19 (K-19: The Widowmaker)

США, Німеччина, Великобританія, Канада

Жанр: Триллер, драма, військовий

прем'єра: в світі - 19 липень 2002 в Росії - 17 жовтень 2002

Рейтинг: 7,5

Картина заснована на реальних подіях. Ті, що вижили члени екіпажу прочитали сценарій і були обурені, так як опис деталей повністю не відповідало дійсності. Учасники операції навіть написали гнівного листа акторові Харрісону Форду, а також режисеру і сценаристам.

Фільм розповість про героїчний подвиг капітана Олексія Вострикова, який взяв на себе управління атомного підводного човна К-19. Головне завдання Вострикова - занурити субмарину, чого б цього не варто. Під час виконання операції у підводного човна зламалася система охолодження реактора. Члени екіпажу намагалися усунути неполадку, проте незабаром з'явилася ще одна проблема - витік радіації. Чи вийде у героїв фільму вирішити кілька проблем одночасно?

72 метра

Росія

Жанр: Бойовик, трилер, драма

реліз: в світі - 2 вересня 2005, в Росії - 12 лютий 2004

Рейтинг: 7,3

Існують дві версії фільму: одна - вийшла на DVD, друга - телевізійна. Різниця полягає в тому, що з першої версії вирізано кілька флешбеків.

Лейтенанти Петро Орлов і Іван Муравйов - досвідчені моряки, які вже давно служать на підводному човні "Слов'янка". Героям в черговий раз доведеться вийти в море, щоб провести планові бойові навчання. Екіпаж і припустити не міг, чим можуть обернутися подальші події. Субмарина потурбувала "сплячу" міну. Вибух неминучий, але що буде з членами команди?

Безодня (The Abyss)

США

Жанр: Фантастика, трилер, драма

Прем'єра в світі - 9 серпня 1989

Рейтинг: 7,8

Весь акторський склад перед зйомками пройшов курс кваліфікованих нирців.

Атомний підводний човен "Монтана" зазнає аварії на величезній глибині. Кілька військових розвідників очолюють рятувальну операцію і зустрічаються з чимось неймовірним. У воді вони бачать дивних істот, які приймають різну форму. Так вони миролюбні, як здається на перший погляд? Герої продовжують занурення, тепер їм належить не тільки нейтралізувати ядерні боєголовки, а й познайомитися з новою формою життя.

Чорне море (Black Sea)

США, Росія, Великобританія

Жанр: Триллер, драма

Дата виходу: в світі - 5 грудня 2014 року, в Росії - 29 грудень 2015

Рейтинг: 6,0

Заради ролі актор Джуд Лоу пройшов прискорений курс підготовки підводників.

"Чорне море" займає особливе місце в списку кращих фільмів про підводні човни - рекомендуємо дивитися цей фільм російського і зарубіжного виробництва, який розповість про жадібність людей, готових піти на що завгодно, лише б стати багатшими. Звільнений капітан субмарини Робінсон отримує унікальну пропозицію від незнайомця, який запрошує його очолити експедицію з пошуку затонулої підводного човна, на борту якої знаходиться "вагон" золота. Герой погоджується на цю операцію, адже він зможе не тільки помститися колишньому роботодавцю, але і непогано заробити. Робінсон збирає кращу команду з російських і англійських моряків, і відправляється на пошуки субмарини. Попереду буде безліч небезпек, але найголовніша з них - людська жадібність, що штовхає на божевільні і необачні вчинки.

Курськ (Kursk)

Бельгія, Люксембург

Жанр: Бойовик, трилер, драма

прем'єра: в світі - 6 вересня 2018, в Росії - 27 червень 2019

Рейтинг: 6,0

Сюжет кінострічки заснований на романі "Час вмирати" письменника Роберта Мура.

Фільм торкнеться події, пов'язані з підводним човном "Курськ". У момент вибуху на борту субмарини перебувало 118 осіб. Деякі загинули відразу, але більша частина екіпажу виявилася в пастці, залишившись з лицем смерті один на один. Картина розповість про мужність і стійкість російських підводників.

Операція "Нижня спідниця" (Operation Petticoat)

США

Жанр: Мелодрама, комедія, військовий

Дата виходу в світі - 3 грудня 1959

Рейтинг: 7,3

У 1960 році кінострічка була номінована на премію "Кращий оригінальний сценарій".

Дія фільму відбувається під час Другої світової війни. Капітан і старший офіцер підводного човна кожен день стикаються з неприємностями і серйозними проблемами, які доводиться вирішувати в терміновому порядку. Але "головного болю" стає ще більше, коли до команди субмарини приєднується група військових моряків-жінок.

Підводний човен (Das Boot)

Німеччина (ФРН)

Жанр: Триллер, драма, пригоди

реліз: в світі - 17 вересень 1981, в Росії - 12 березень 1995

Рейтинг: 8,0

Фінальна сцена була знята за один дубль.

Друга світова війна. Екіпаж німецького підводного човна вирушає на безмежні простори Атлантичного океану. Члени команди - звичайні хлопці, які ще вчора були в оточенні родини і близьких людей. Тепер це звичайне гарматне м'ясо, маленькі гвинтики у великому механізмі кровопролитної війни. Генріх Леманн-Вілленброк - найдосвідченіший з них, найбільше він шанує мужність і честь, але іноді герой не погоджується з наказами вищого начальства. Команді доведеться пройти через справжнє пекло, щоб вижити. Але з кожним днем ​​надії на порятунок залишається все менше.

Крах Лаконии (The Sinking of the Laconia)

Великобританія, Німеччина

Жанр: Драма, історія

Дата виходу в світі - 6 січня 2011

Рейтинг: 7,0

Слоган - "На глибину слідом за Титаніком".

Екіпаж німецького підводного човна U-156 виявив на круїзному лайнері "Лаконія" більше тисячі італійських військовополонених. Проблема полягає в тому, що гігантське судно стрімко йде під воду ... Капітан Вернер Хартенштайн віддає неймовірний наказ - спробувати врятувати хоча б частину пасажирів. Чи зможе команда виконати це завдання в умовах війни, або всі члени лайнера назавжди вирушать в морські глибини?

Йти тихо, йти глибоко (Run Silent, Run Deep)

США

Жанр: Бойовик, драма

Реліз в світі - 27 березень 1958

Рейтинг: 7,2

Перед зйомками актори пройшли стажування під керівництвом справжніх підводників.

Сюжет фільму торкнеться події Другої світової війни. Японці впевнено знищують військовий флот США. Чергова підводний човен була потоплена есмінцем, а капітану Річардсона дивом вдалося вижити. Він мріє помститися, і така можливість йому незабаром надається. Його призначають капітаном субмарини "Нерка", проте екіпаж не дуже радий новому гостю, так як матроси вже вибрали собі командира Джима Бледсоу. На борту раз у раз відбуваються розбіжності, але незважаючи на сутички, Річардсон проводить тактичні навчання, які згодом дадуть величезні переваги і приведуть екіпаж до перемоги над ворогом.

U-429: Підводна в'язниця (In Enemy Hands)

США

Жанр: Бойовик, трилер

Дата виходу в світі - 25 лютий 2004

Рейтинг: 6,3

Слоган кінострічки - "Війна зробила їх смертельними ворогами. У боротьбі за життя вони стали союзниками".

Влітку 1943 року американська субмарина вийшла у відкриті води Атлантичного океану. Протягом двох місяців моряки чули тільки навчальну тривогу, але на початку серпня пролунав сигнал бойової готовності: недалеко від узбережжя США була виявлена ​​німецький підводний човен Ю-429. Протистояння двох екіпажів закінчилося плачевно для американців - велика частина команди загинула, а субмарина затонула. Що залишилися в живих опинилися в полоні у німців. Але сталося і ще дещо - на борт підводного човна проник вірус менінгіту, яким немає різниці, кого відправити на той світ ...

Глибина (Below)

США

Жанр: Жахи, бойовик, трилер

прем'єра: в світі - 11 жовтень 2002 в Росії - 26 червень 2003

Рейтинг: 6,8

Зйомки фільму проходили на озері Мічиган і декількох павільйонах в Великобританії.

Команда американського підводного човна "Тигрова акула" виконує звичайну рятувальну операцію. Члени екіпажу виявляють, що на борту субмарини починають відбуватися дивні речі. Учасники групи думали, що побоюватися варто тільки німецьких підводних човнів, але, занурюючись все глибше в воду, вони стикаються з чимось сверх'явственним. Поступово люди починають сходити з розуму ...

Під нами ворог (The Enemy Below)

США

Жанр: Бойовик, трилер, драма, пригоди

Дата виходу в світі - 25 січень 1957

Рейтинг: 7,1

Актор Курд Юргенс, який виконав роль німецького солдата, заявив, що це був найважливіший фільм у його кар'єрі після Другої світової війни, тому що його персонаж не був зображений виродком.

Під час Другої світової війни капітан американського підводного човна вступає в смертельну сутичку з командиром німецької субмарини. У обох героїв величезний досвід за плечима: американець працював на торговельному флоті, а німець брав участь ще в Першій світовій війні. Непримиренні суперники намагаються вгадати наступний крок один одного. Однак незважаючи на опір, вони починають перейматися взаємною повагою.

цікаво: Зубасті новинки про акул - ТОП-5.

Картини про субмарини і підводників особливо сподобаються тим, кого ваблять цікаві пригоди, небезпеки і краси морського світу. Рекомендуємо познайомитися зі списком найкращих фільмів про підводні човни; пропонуємо дивитися російські та зарубіжні фільми різноманітних жанрів. В топі представлено кілька картин, заснованих на реальних фактах. Поєднайте приємне з корисним і дізнайтеся трохи більше про справжніх історичних подіях!

Loading...