20 радянських фільмів про Велику Вітчизняну війну

Кінострічки про військові дії просякнуті болем і відвагою звичайних громадян СРСР. Ці картини показують, на які героїчні вчинки були готові піти люди, щоб врятувати сім'ю і країну від загарбників. Багато з них - прості хлопці, ще не закінчивши школу, для яких честь і хоробрість - не просто слова. Пропонуємо ознайомитися зі списком найкращих фільмів про Велику Вітчизняну війну (1941-1945) - представлені радянські фільми занурять в той страшний хаос і морок, через який довелося пройти нашим прадідам.

цікаво: Російські фільми про війну 1941-1945 - новинки 2019 і очікувані.

На війні як на війні

прем'єра: в світі - 23 лютий 1969 в СРСР - 8 травня 1969

У фільмі все німецькі солдати озброєні автоматами АК.

Молодший лейтенант Олександр Малешкін ледве встиг закінчити військове училище, як його відразу призначили командиром самохідної установки. У молодої людини немає досвіду в бойових діях, а його товариші, навпаки, вже загартовані в боях, вони старше і мудріше. Дисципліна екіпажу залишає бажати кращого, машина постійно ламається, а Малешкіна можуть усунути з посади. Олександр зобов'язаний домогтися авторитету своїх підлеглих, навіть якщо доведеться віддати своє життя. Але чи оцінить хоч хто-небудь його жертву?

Варіант "Омега"

Дата виходу: 15 вересня 1975

Цей міні-серіал про подвиг радянських розвідників і партизан заснований на документальних матеріалах, а також є екранізацією роману "Операція" Вікінг ". Більшість сцен було знято в Талліні.

Розвідник СРСР Сергій Скорина змушений впровадитися в німецькі органи розвідки, метою яких була дезінформація Ставки Верховного Головнокомандування збройних сил Радянського Союзу.

Живі і мертві

реліз: в світі - 18 лютий 1964 в СРСР - 24 лютий 1964

Заради вдалого кадру творці фільму підірвали церкву XIII століття, розташовану у Володимирській області.

Під час відпустки журналіст Іван Синцов дізнається про напад фашистської Німеччини. З початком військових дій кореспондент відправляється в Білорусію, але дістатися у нього туди не виходить, так як радянські війська зламалися під натиском ворога і відступили назад. В результаті Синцова переводять в іншу частину. По дорозі туди Івана і його попутника збиває німецька авіація ...

Битва за Москву

Дата виходу: в світі - 1 листопада 1985, в СРСР - 1 червня 1985

Батальні сцени знімалися на околиці Новосибірська.

22 червня 1941 фашистська Німеччина напала на Радянський Союз. Початок війни вийшло дуже суворим. Червона Армія вступила в смертельний бій із загарбниками, але з кожним днем ​​наші солдати відступали вглиб країни. Але навіть у найважчі моменти радянський народ не переставав вірити в перемогу. Героїчний опір солдатів повністю перекреслив німецькі плани із захоплення СРСР.

У бій йдуть лише старі"

прем'єра: в світі - 12 серпень 1974, в СРСР - 1 сентября 1974

Режисер Леонід Биков під час зйомок навчився керувати літаком, це була його давня мрія.

Новачкам капітана Титаренка було не більше двадцяти років. Цим "старим" належало вперше в своєму житті випробувати жар боїв, гіркоту втрати, першу перемогу, прикрої поразки, пройти через велич братерства і справжню любов.

Дороги назад немає

Дата виходу: в світі - 6 травня 1971, в СРСР - 6 травня 1971

Кінострічка знята за мотивами однойменної повісті Віктора Смирнова і Ігоря Болгарина

Радянські фільми про розвідників, шпигунів і диверсантів є одними з найцікавіших. Рекомендуємо подивитися картину "Дороги назад немає", екранізація просякнута інтригами і змовами. Майор Червоної Армії Топорков тікає з концтабору і потрапляє в партизанський загін. Він повідомляє командиру прохання ув'язнених: у таборі фашистів готується втечу, потрібно зброю. Командир загону приймає рішення відправити обоз з боєприпасами, але також стає відомо, що серед своїх завівся шпигун, а значить, німці дізнаються про їх плани. Тоді командир відправляє два обозу - один справжній, а другий - помилковий, для відволікання уваги. Радянські солдати йдуть через хащі і болота, переслідувані німецькими солдатами. І дороги назад точно немає ...

Солдати

реліз: в світі - 18 березень 1957 в СРСР - 18 березень 1957

В основі кінострічки лежить твір письменника Віктора Некрасова "В окопах Сталінграда" (1946).

Дія фільму відбувається в липні 1942 року. Лейтенант Керженцев разом з полковим розвідником Сєдих і зв'язковим Валега відступають разом з радянською армією і йдуть уздовж українських сіл до Сталінграда. Війна забрала багато життів, але це тільки початок ...

Сталінград

Прем'єра в світі - 1989 рік

Творці фільму шукали фінансову підтримку у закордонних студій, так як СРСР переживав сильні економічні труднощі в 80-х роках.

Сталінградська битва стала переломним моментом в ході Вітчизняної війни. У 1942 році Гітлер організував масштабне просування на південному фронті з метою захопити Кавказ, де Сталінград став не тільки стратегічним напрямком в операції, а й містом, в якому повинні об'єднатися дві найпотужніші танкові угруповання.

Гарячий сніг

реліз: в світі - 4 грудня 1972, в СРСР - 18 січень 1972

Кінострічка заснована на однойменному романі письменника Юрія Бондарєва.

Фільм розповість про героїзм молодих солдат, які воювали проти фашистів на підступах до Сталінграда. Хлопці тільки закінчили навчання, як потрапили в саме пекло військових дій. Лейтенант Дроздовський разом з групою бравих солдатів зобов'язані не допустити прориву німців. Відступити назад - значить віддати свої позиції і дати перевагу фашистським загарбникам.

цікаво:Зарубіжні фільми про війну 1941-1945.

Балтійське небо

Дата виходу: в світі - 19 червень 1961 в СРСР - 19 червень 1961

Кінострічка знята за романом Миколи Чуковського. Сам письменник був незадоволений екранізацією і навіть написав гнівного листа в "Літературну газету" з вимогою зняти фільм з кінопрокату.

Старі художні фільми про Вітчизняну війну (1941-1945) відображають героїчні дії радянських людей, на чию частка випала доля жити в цей жахливий час. "Балтійської небо" - це сильний патріотичний фільм, який залишається популярним і в сучасний час. Дія кінострічки розгортається під час блокади Ленінграда. Оповідання торкнеться долю винищувачів І-16, які знаходяться під командуванням капітана Рассохина. Під час кровопролитної війни капітан разом з бойовими товаришами гине, і його місце займає майор Лунін, колишній пілот цивільної авіації. Його другою рукою буде льотчик Кузнєцов, хуліган, якого вигнали з військового училища за погану поведінку. Незважаючи на минуле героїв, вони вступлять в смертельну сутичку і проявлять стійкість духу.

Блокада: Фільм 1: Лужский кордон, Пулковський меридіан

прем'єра: в світі - 3 лютого 1975, в СРСР - 17 лютий 1975

Чотирисерійний фільм знімався протягом семи років.

Фільм розповість про важких днях блокади Ленінграда 1941-1944 років. Завдяки генеральному штабу оборони, радянським солдатам вдалося організувати захист Ленінграда і дати відсіч фашистам. У кінострічці особливо докладно розказано про невдачі в перші кілька місяців війни.

Дорога моя людина

прем'єра: в світі - 7 серпня 1958 в СРСР - 7 серпня 1958

Журнал "Радянський екран" визнав фільм "Дорога моя людина" найкращим за підсумками року (1958).

Лікар Володимир Устименко завжди чесно і відповідально виконує свою роботу. Головний герой закоханий в прекрасну Варю, яка мріє стати відомою актрисою, але в підсумку вона змушена працювати геологом. Раптово в їхні стосунки втручається війна, яка віддаляє двох закоханих на невизначений час. Після довгої розлуки Володимир і Варя зустрінуться у військовому госпіталі, де Устименко буде оперувати свою любов - милу Варю.

Молода гвардія

Дата виходу: в світі - 11 жовтень 1948, ст СРСР - 19 жовтень 1948

Сцена страти молодогвардійців знімалася пізно вночі.

"Молода гвардія" - один з найцікавіших радянських фільмів про розвідників, шпигунів і диверсантів, адже в ньому головну роль виконують звичайні хлопці, які навіть не встигли закінчити школу. Дія фільму проходить в окупованому місті Краснодоні. Школярі намагаються боротися з жахами війни - хлопчики й дівчатка розносять листівки, спалюють німецьку біржу і всюди розвішують червоні прапори. Багато з хлопців не думали про подвиги, але завдяки їхній винахідливості і сміливості, вдавалося провернути найнеймовірніші і приголомшливі акції.

Летять лелеки

Дата виходу: в світі - 12 жовтень 1957 в СРСР - 12 жовтень 1957

Фільм знімався під робочою назвою "За твоє життя".

Вероніка і Борис теплим днем ​​прогулюються по парку і спостерігають за летять клином журавлів. Саме в цей день почнеться Велика Вітчизняна війна. Борис йде захищати батьківщину, а дівчина виходить заміж за його брата Марка. Коли сім'я героїні гине в результаті бомбардування, вона влаштовується працювати в госпіталь. Дівчина щодня відчуває ненависть з боку оточуючих, адже всі вважають її зрадницею і зрадницею. Вероніка досі любить Бориса, але її коханий чоловік так і не повернеться з війни ...

Завтра була війна

реліз: в світі - 19 жовтень 1987, в СРСР - 19 жовтень 1987

Бюджет фільму склав всього лише 50 тисяч рублів. Всі актори знімалися безкоштовно.

Головні герої фільму - звичайні старшокласники, яким з ранніх років вчителі вселили, що вони повинні бути правильними комсомольцями-активістами. Але як бути, коли твої внутрішні переконання йдуть наперекір настановам старших наставників? Хлопцям складно миритися з тим, що їхні улюблені люди раптом опиняються "ворогами народу".

Сімнадцять миттєвостей весни

прем'єра: в світі - 11 серпня 1973 року, в СРСР - 11 серпня 1973

Серіал був настільки популярним, що цікаві глядачі постійно дзвонили режисерові Тетяні Ліознової, щоб дізнатися про подальшу долю героїв.

Існує безліч радянських фільмів про розвідників, які відіграли ключову роль в роки Великої Вітчизняної війни. Пропонуємо подивитися серіал "Сімнадцять миттєвостей весни" - справжню класику радянського кінематографа! Дія відбувається в Німеччині, в переддень Перемоги у Великій Вітчизняній війні. У центрі оповідання - радянський розвідник Максим Ісаєв, який виконує останні завдання верховного штабу. Серіал просочений змовами і політичними інтригами.

Крила

прем'єра: в світі - 10 листопада 1966 в СРСР - 10 листопада 1966

Перша назва картини - "Повість про льотчиці", друге - "Гвардії капітан". У підсумку фільм вийшов в прокат з назвою "Крила".

Війна вже давно закінчилася, але Надя Петрухіна постійно згадує воєнний час, адже воно було найяскравішим у житті головної героїні. Так, це були жахливі події, але дівчина була досвідченою льотчицею, саме ті роки були наповнені справжнім змістом. Зараз Надя не може пристосуватися до мирного і повсякденному житті. В її душі живе тільки одна мрія - знову піднятися в небо на залізної птиці і літати ...

А зірки тут тихі

прем'єра: в світі - 27 серпня 1972, в СРСР - 1 апреля 1973

Кінострічка знята за повістю письменника Бориса Васильєва.

Фільм розповість про дівчат-зенітниць, які мріяли про любов і сімейне благополуччя, але в підсумку їм довелося вступити в нерівну сутичку з німецькими загарбниками. Протягом декількох років дівчатам доведеться проходити через страждання, позбавлення і жорстоку війну. Вони обов'язково дійдуть до кінця і виконають свій військовий обов'язок.

Балада про солдата

Дата виходу: в світі - 1 грудня 1959 в СРСР - 1 грудня 1959

Актор Володимир Івашов назвав свою першу дитину Олексієм на честь головного героя картини "Балада про солдата".

Самий розпал Великої Вітчизняної війни. У центрі історії знаходиться Олексій Скворцов, який здійснив справжній подвиг - підбив два ворожих німецьких танка. Верховний штаб збирається нагородити героя і вручити орден, але Скворцов просить дати йому невелику відпустку, щоб побачитися з мамою і близькими людьми. Шлях в рідні краї виявився не таким простим, як передбачалося ...

Перед світанком

Реліз в світі - 1989 рік

Дія фільму відбувається влітку 1941 року. Молодий лейтенант НКВД супроводжує в тил групу кримінальників і політв'язнів. В дорозі весь ешелон потрапляє під обстріл. Після перестрілки в живих залишається лише троє - лейтенант, кримінальник і політв'язень. Як ці три людини будуть взаємодіяти один з одним, щоб вижити?

цікаво: Ностальгія - старі радянські фільми про любов і село.

Кінострічки про війну найточніші і чуттєві, адже вони були створені відразу по слідах подій. Під час перегляду таких картин у кого-то з'являється гордість за країну, а деякі приймають події тих років настільки близько, що навіть проливають сльози. Пропонуємо Вам ознайомитися зі списком найкращих фільмів про Велику Вітчизняну війну (1941-1945) - подивившись представлені радянські фільми, можна змінити погляд на багато подій. Над цими кінострічками працювали чудові режисери та сценаристи, які залишили свій слід в культурній спадщині кінематографа.

Loading...