Всі секрети карти "Ігри престолів"

Відкривають титри роботи дизайнера і монтажера Енгус Уолла така ж візитна картка серіалу, як і знаменитий саундтрек Раміна Джаваді. Напередодні показу фінального сезону розробники вирішили поговорити про карту "Ігри престолів": її значенні для серіалу, головні секрети і ключові зміни за останні роки.

Статичні карти вже в минулому

Ряд відомих фентезійних творів від Володаря Кілець до повістей про Конана-варвара можуть похвалитися детальними картамі.Но ніколи ще в розпорядженні шанувальників тієї чи іншої всесвіту не було "живої карти", де кожен значущий місто не просто малюнок, а тривимірна модель, що створюється на твоїх очах, подібно будівлям в комп'ютерних стратегіях.

Карти, яка б реагувала на події, що відбуваються і змінювалася з кожним поворотом сюжету. Так, як в реальному житті змінюється політична карта міра.Всё це вдалося компанії HBO. Згадайте Вінтерфелл, який довго парував, а після двічі міняв штандарти.

Найдешевші уважні глядачі давно підмітили, що зміни на мапі можуть з'являтися як після знакових подій, так і ДО них. Служити пасхалка, яка натякає на зміни в майбутньому.

Чиїми очима ми бачимо світ?

В оригінальному сценарії пілотного епізоду сценаристи Девід Бениофф і Ден Вайс прописали концепцію відкривають титрів, де ворон летів від Королівської гавані до Вінтефеллу.

"Ми зробили пару начерків на основі цієї ідеї c вороном, а, коли пілот був знятий, Ден і Девід знову запросили нас і сказали: Люди перебувають в подиві щодо того, де відбуваються всі події ?. Може вам зробити карту?" Енгус Уолл

Ідея з польотом зловісної чорної птиці була забута хоча його наявність в титрах могло б послужити натяком на сюжетну лінію з триоким вороном. Втім, не випадково, ми кожен раз дивимося на карту саме зверху. Це погляд з висоти пташиного польоту. Нехай ворон і не потрапив в кадр, але ми явно дивимося на світ його очима.

Чому шестерінки?

Чому розробники використовували всі ці численні шестерінки в дизайні тривимірних моделей міст на карті? Це вдала метафора. Перед нами потаємні пружини інтриг, які будують великі будинки Вестерос! А може і самі вони лише шестерінки в механізмі куди більш грандіозної гри. Ігри льоду і полум'я. Протистояння Життя і Смерті.

Крім того, за зізнанням розробників, тут є невелика відсилання до легендарних механізмам Леонардо да Вінчі. Це зроблено, щоб карта не виглядала сучасно!

Карта посередині епізоду?

Спочатку до карти світу хотіли звертатися кілька разів за один епізод, щоб наочно продемонструвати глядачеві переміщення армій і героїв. Хочеш знати, де ми зараз? Поглянь на карту!

Але різкий перехід від адреналінових екшен-сцен до пасивного споглядання навряд чи б припав до смаку більшості шанувальників. Карта, в результаті, залишилася тільки в пролозі, але розробники постійно вносили в неї зміни відповідно до сюжету.

Заставка розповідає і про події попередніх першої серії першого сезону. Про це можна здогадатися по сценок з тваринами на стрічках, що обвивають сферу, в яку вписана карта. Ось Дракон рятується від вивержень вулканів (результат будинку Таргаріенов з Валіра), а ось на нього накидаються вовк, лев і олень (повстання Роберта Баратеона). Нарешті, всі тварини, схиляються перед оленем (Роберт вже на залізному троні).

Титри в цифрах:

  1. Заставка з картою заново створюється для кожного нового сезону. Всі локації, яка трапляється в тій чи іншій серії, повинні з'явитися і на карті.
  2. 35 версій тривимірної карти всесвіту Джорджа Мартіна вже створено.
  3. 3-4 місяці роботи зазвичай йшло на створення титрів до кожного з десяти (плюс / мінус) епізодів одного сезону.
  4. Тільки над одними титрами "Ігри престолів" працює 10 осіб. У першому сезоні цим займалося 30 фахівців.
  5. Відкривають титри створюються спільними зусиллями різних департаментовов фірми"Rock Paper Scissors", Заснованої американським монтажером і дизайнером титрів Енгусом Уоллом (двічі удостоювався премій"Оскар" і "BAFTA").

Як Створено шедевр?

Спочатку художники створюють на малюнку детальну схему того, як місто має побудувати сам себе. Потім ці малюнки віддають в департамент комп'ютерного дизайну. Окремі люди займаються тінями, які відкидають будівлі. Інші відповідають за поворот камери під потрібним кутом. Є окремий фахівець з диму. Є й ті, хто відповідають за кольори і відтінки карти.

"Я думаю, що рівень деталізації наших титрів можна назвати винятковим. Це не те, що можна легко підробити. Деякі люди думають, що ми створюємо з дерева і металу мініатюрні моделі всіх цих міст, а потім знімаємо їх на реальну камеру. Але все це зроблено на комп'ютері. Навіть камера ". Енгус Уолл

Але як створити нове місто або ділянку карти, якщо ти не маєш і найменшого уявлення, як має виглядати це місце? Виявляється, що після закінчення зйомок кожного з сезонів команда Уолла отримувала список реальних точок на карті світу, де відбувалися зйомки. Якщо сцени в пустелі - значить Марокко. Снігові ландшафти - Ісландія.

Марокканський місто-фортеця Айт-Бен- Хадду став прототипом міст юнка і Пентос в Ессосе

Прив'язки до географії полегшували завдання розробникам інтерактивної карти. Деякі вигадані острова, озера або ланцюга гір мають знайомі обриси. Тільки погляньте, як карта Вестерос схожа на карту Сполученого Королівства Великої Британії та Ірландії!

А створити модель нового замка допомагала інформація про дизайн знімального майданчика тієї або іншої серії "Гри престолів". Ні, звичайно, карти Вестерос і Ессоса роботи Джорджа Мартіна використовувалися в першу чергу, але аналогії із земною географією допомагали додати деталей.

Чому титри варто дивитися уважно?

Найбільш уважні повинні були помітити. Море замерзло на ділянці карти поруч зі Стіною Ще до того, як армія мерців підійшла до бар'єра між світом живих і світом мертвих ... Цю дивина можна було спостерігати на заставці з найпершої серії 7 сезону.

Спочатку нам на мить показують замерзле море на карті, а тільки потім Пес бачить в полум'я марширують через стіну мерців. Якраз там, де стіна стикається з морем. Пам'ятається, що водна перешкода врятувала Джона Сноу і здичавілих в фіналі епізоду "суворий будинок", Але, схоже, померлих і не потрібно вміти плавати.

Таких прикладів багато. Коли HBO вперше розмістили тривимірну карту Вестерос і Есеса в інтернеті, то на шестірню в Вінтерфелле повернувся герб Старков. На той момент в серіалі замком ще розпоряджалися Болтон.

Був момент, коли при підльоті камери до Браавосу, раптом, пропала звична монетка. Знак того, що Залізному банку сильно заборгували. Це було до того, як Серсея повернула борги Ланністерів. А хто помічав крихітну фігурку вовка на стіні? Джон Сноу провів там довгий час а назавжди покинувши - повернувся .... (Ледве живий в сідлі коня).

"Можна розглядати безліч пасхалок на заставках якщо ви будете уважні. Ми винагороджуємо вас цікавими деталями на протязі всього шоу. І останній сезон не стане винятком". Енгус Уолл.

Дивіться восьмий сезон уважно із перших секунд, не пропускайте заставку, і ви переконаєтеся в усьому самі!

Прийшов час для нової тривимірної карти

Карту, яку ми бачимо на екрані, правильніше було б назвати картою відомого світу. Де Літні острова, Кварт, Нефритові ворота, все те, що знаходиться на схід від затоки Драконів та Дотракійского моря? Є просто віддалені від епіцентру подій області, а є місця, які назавжди зникли з політичної карти світу.

А тепер уявіть, як би вона виглядала тисячі років тому, коли не було в помині Королівської гавані і Вінтерфелла, а центром всього була Валіра. І цей древній Вестерос вже не терпиться побачити. Немає сумнівів, що для приквела "Ігри престолів "повинні розробити нові титри з новими тривимірними об'єктами. Чекаємо з нетерпінням!

Loading...