Рецензія на фільм «Час монстрів»

Похмуре Середньовіччя і самотній відлюдник, що полює на чудовиськ в окрузі. Фільм жахів "Час монстрів" (2018) з датою виходу в Росії 1. травня 2019, відгуки та рецензії про суворому фентезі-трилері «The Head Hunter» неоднозначні, адже очікування глядачів навряд чи виправдаються. Від картини не варто чекати видовищних спецефектів, жорстоких сутичок, сцен бійок і битв з монстрами, а також самих монстрів, та й інших персонажів крім мисливця, який бажає помститися страшного чудовиська за вбивство своєї дочки.

"Я завжди думав, що зможу захистити її. Але вітер змін багато чого змінив. Те, що забрало її у мене, все ще там. І зараз я чекаю, коли воно повернеться."

Увага: Текст містить спойлери.

Атмосфера і синопсис - «брутальний» морок

У картині зовсім немає діалогів, навіть монолог головного героя доведеться почути лише раз. Сам персонаж беземоційну і байдужий, атмосфера нудна і похмура. День у день відбувається одне й те саме: герой чує сигнал з королівського замку про черговий напад, їде на коні в кишить небезпеками ліс, повертається з головою чергового чудовиська на спис і завдає на рани зілля з лікувальних і исцеляющих трав, що надалі зіграє з ним злий жарт. Мисливець, як істинний люблячий батько, жадає помсти - він шукає того самого монстра, що вбив його єдину дочку.

Новими поворотами сюжету і хоч якийсь динамікою у фільмі стане загибель його улюбленого коня Яки і довгоочікуване повернення в довколишні лікуючи того монстра:

"Прийшов час помсти!"

Здавалося б, фінал близько, але немає. Мисливець вбиває чудовисько, приносить додому відрубану голову в мішку, куди випадково потрапляє цілюща трав'яна суміш. Монстр оживає і тікає в ліс. З цього моменту починається справжнє полювання, переслідування по болотах і лісах. Тепер все, до чого торкається монстр, містичним чином оживає. Те ж відбувається і з мертвої дочкою мисливця, все ж не варто ховати її поруч зі своїм житлом.

Після закінчення ночі герою вдається перемогти чудовисько, і нарешті настає світанок, світить сонце, і навіть розпускаються жовті квіти, що сильно вибивається з чорно-зеленою палітри фарб фільму. Але хепі-енду не станеться, монстр виявляється хитріше, а кінцівка і зовсім шокує.

Що не так з «монстрами»

В силу обмеженого бюджету картини акторові Крістоферу Раю довелося взяти весь удар на себе. Незважаючи на тьмяну колірну гамму, кадри природи заворожують: гори, ліси і навіть північне сяйво, хай і сіро-зелене. Картина просякнута станом самотності і байдужості, візуальна складова - це всього лише сірий, зелений, чорний і сіро-блакитний.

Багато неприємних сцен з кривавими ранами і понівеченим тілом, адже чоловік весь час полює на чудовиськ в лісі, приносячи в будинок їх голови. Але навіть кров не червона, а чорно-червона. Всередині житла всюди розвішані шкури диких звірів, тушки, і коштують дивні судини зі зіллям.

Фільм жанру фентезі-жахів вийшов безпросвітним і похмурим, навіть звукова складова не допомогла обіграти сюжет: ні тривожна музика з цікавим ритмом, ні звуки скрипів і стогонів, ні зловісний шепіт.

Не можна також не відзначити і безліч чорних дір в самому сюжеті: звідки все ж взялися монстри, чому живуть саме в тому лісі, та й з якої причини сам мисливець разом з дочкою жив в напівпокинутий хатині.

Зйомки проходили в Сотело-Моришка, район на півночі Португалії. Локації вибирали найкрасивіші, а сцени знімали у справжній покинутій кам'яної млині. При монтажі практично не використовувалася комп'ютерна графіка, все «спецефекти» створювалися за допомогою гриму і фарби.

Варто віддати належне не тільки операторам і монтажерам, але і костюмерам. Приголомшливим був шолом і сам костюм мисливця, особливо обладунки від "Patina Leathercraft". Їх створенням, а також ручними реквізитами в стилі Середньовіччя, займався сам керівник компанії, Андре Бравен.

Назва

Назва фільму не є вдалою і не відображає сенсу картини. Монстри тут показані лише у вигляді висохлих опудал на списах мисливця і стінах його хатини. Замість вже наявного "Часу монстрів" підійшло б "Час помсти" або просто "Мисливець за монстрами / чудовиськами", а краще "Голова мисливця", адже в оригіналі воно звучить, як "The Head Hunter". Та й, судячи з кінцівці самої картини, «Голова» себе б виправдала.

Прочитавши відгуки глядачів і рецензії кінокритиків на фільм «Час монстрів» (2018) з датою виходу в Росії 1. травня 2019, не варто очікувати, що це видовищний фентезі про монстрів Середньовіччя або ж історичний бойовик, і вже тим більше не Варкрафт, Гра Престолів або Володар кілець.

Loading...