Підсумки «Краплі» - фестивалю гостросюжетного кіно і хоррор фільмів

У Москві пройшов 9-ий Російський Міжнародний Фестиваль гостросюжетного кіно "КРАПЛЯ" (2019), учасники-переможці вже відомі, а серед гостей і журі були помічені голлівудські зірки і представники зарубіжної індустрії кіно. Організатори заходу - продюсерська компанія «Live Entertainment» (президент - Віктор Буланкин) і "Атмосфера" (президент - Яна Кутуєво).

"Надія на порятунок"

Список переможців в даній конкурсній категорії кінопремії «Крапля» (2019):

  • Спартак Лагкуев (Південна Осетія) - картина "Голоси" в номінації «Кращий короткометражний фільм жанру трилер»;
  • Артур Віденмеер (Росія) - ігровий фільм "Віра і глючить" - «Кращий короткометражний саспенс» (саспенс в кіноназивают сюжетну напругу, ефекти несподіванки і нагнітання нервового ритму);
  • Сорен Петерсон (Данія) - детективний фільм жахів "Фінал" - «Кращий повнометражний хоррор»;
  • Мануель Гей Морено (Іспанія) - картина "Червона стріла" в номінації «Кращий сценарій»;
  • Анна Троянська (Росія) - пародія на фільм жахів "Жах і страх" за "Кращий короткометражний хоррор»;
  • Мрунал Джхавері (Індія) - картина "Останній вихід" в номінації «Кращий повнометражний трилер».

"За вітчизняний внесок у розвиток жанрів гостросюжетного кіно"

У даній категорії свої нагороди отримали:

  • Актриси Маргарита і Поліна Саліонови ( "програв місце");
  • Режисер Павло Сидоров і продюсер Дмитро Литвинов ( "Світанок");
  • Продюсери Михайло Курбатов, Ганна Курбатова, Григорій Підземельний ( "Провідник");
  • Режисер Тигран Саакян і сценарист Ольга Рудь ( "Відрив");
  • Актор Дмитро Кубасов ( "ССД");
  • Актриса Олена Корнілова, актор Юрій Чурсін (фільми "Гості", "Зображаючи жертву", серіали "Шакал", "Мафія", "Павук", "Молода гвардія і ін.);
  • Актор Олександр Рапопорт ( "Закрита школа", "Адмірал", "Спека", "Лектор" і ін.).

Що стосується «прокатного категорії», серед переможців компаній-кінопрокатників фестивалю хоррор фільмів «Крапля» (2019) за найбільшу кількість гостросюжетних картин, привезених до Росії і показаних вітчизняному глядачеві за 2018 рік, стали "Вольга" і "Експонента".

Призу «Глядацьких симпатій» удостоїлися такі картини, як "Іржаві тварі" (Михайло Бродський, Білорусь), "Двійник" (Міша Йемчек, Норвегія), "Одного разу напередодні дня всіх святих" (Ярослав Гоголін, Португалія) і "Людина з мішком" (Алекс Рейс, Бразилія).

Премія за Міжнародний внесок в розвиток жанрів гостросюжетного кіно

Серед переможців можна помітити зірок зарубіжного кінематографу:

  • Актори Філіп Ріду і Хелен Кревел, Великобританія (повнометражний фільм жахів "Прокляття: лялька відьми" / "Curse of the Witch's Doll»);
  • Американський актор Річард Каттінг ( "Ужасленд 1-2" / "Terrortory 1,2», «Скарб нації" / «National Treasure», серіал "Картковий будиночок" / "House of Cards»);
  • Йеркер Фальстрем зі Швеції (трилер "Будинок, який побудував Джек» / «The House That Jack Built»);
  • Режисер і виконавчий продюсер Еркен Ялгашев ( "Поза грою" / «Beyond the Game», «Тіні в раю" / "Shadows in Paradise», «Зниклий воїн" / «Lost Warrior: Left Behind»);
  • Актриса і професійна танцівниця Олена Фокіна, Швеція, Росія (хоррор Луки Гуаданьїно "Суспірія" / "Suspiria»).

Членами журі стали:

  • Юрій Торсуев, російський кіноактор;
  • Андреа Марфорі (Andreas Marfori), італійський сценарист і режисер;
  • Олена Корнілова, голлівудська актриса.

Головою журі стала почесна суддя, мексиканський кінодіяч і член журі ММКФ Сільвія Перель (Sylvia Perel).

На церемонії нагородження лауреатів кінопремії можна було помітити і російських зірок. Таки, як художник Нікас Сафронов, співак Андрій Ковальов, Сергій Васильєв (рок-група Земляни). Фотографії з учасниками, гостями та переможцями фестивалю гостросюжетних хоррор-фільмів «Крапля» (2019) представлені нижче.