Рецензія на «Коханки»

У російський прокат фільм «Коханки» вийшов 28 лютого 2019, і, судячи з неоднозначним відгуками і суперечливим рецензій, схоже, картина не витримала критики. Потрібно зауважити, що очікувати багато чого від комедії Олени Хазановой не варто. Хоч це і чисто «жіночий» кінопроект, проте він наповнений сексистськими висловлюваннями, шаблонами і особливим гумором, який не всі знайдуть смішним. Серед актрис - Пауліна Андрєєва, яка блискуче впоралася з роллю Аріс в серіалі «Краще, ніж люди», Саша Бортіч, відома по «Я худну» і «Дуxless», і Юлія Александрова, яку багато полюбили після «Всі помруть, а я залишуся ».

Рейтинг на КиноПоиск - 5.7, IMDb - 4.7.

Увага: Текст містить спойлери.

Помста чоловікам - де логіка?

Щоб реалізувати ідею, були обрані три абсолютно несхожих одна на іншу жінки: актриса Аліса (А. Бортіч), молода студентка Іра Невська (П. Андрєєва) і медсестра Маша (Ю. Александрова). Всі вони виявилися жертвами одружених чоловіків, зустрілися випадково в одному столичному барі і вирішили мстити. Але ця ідея здається кілька примітивною і побитої. А той факт, що дівчата стають популярними невловимо месниць і відкривають власну агентство, щоб карати чоловіків-зрадників, здається і зовсім чимось з області фантастики.

В агентстві діють правила:

  • З «мішенями" не спати;
  • Сім'ї не розбивати - дружини не винні. «А якщо винні, то все одно не винні»;
  • Гроші не брати - працювати за ідею.

Головні героїні майже не викликають співчуття, адже їх вчинки і судження не можна назвати мудрими.

Єдиний висновок, а, може, для когось і інсайт, який можна забрати з собою з кінотеатру - «брехати і обманювати погано». Але ось логіку і якісний гумор забрати не вийде, на всіх глядачів їх навряд чи вистачить.

Головні героїні роблять багато вчинків, дурних і необдуманих, і, здається, самі не знають, навіщо. Пізніше вони розуміють, що «загралися», що «ніякі вони не супер-героїні», а просто три наївні дурепи, «які самі в усьому винні». Героїня Андрєєвої каже, що пора знову повертатися в ту саму життя, де є «або женатики, або задрот». І виникає питання - тоді що це було і навіщо? Але на це питання відповідь отримати також не вийде.

Для кого ця комедія

Можливо, для ошуканих жінок, які переживають подібні ситуації в моменті «тут і зараз». А ще для наївних дівчат, «які забули» вчасно запитати у коханого, а не одружений він випадково. Фільм оповитий підлітковим максималізмом, адже кривдникові обов'язково потрібно помститися, і не просто так, а креативно! Комедія сподобається і просто любителькам легкого кіно для підняття настрою.

Картина розрахована на дівчат і жінок будь-яких поколінь, орієнтацій і звичаїв, заміжніх і вільних, які розчарувалися і в статусі «в пошуку».

Засмучують періодичні вставки зі сценами в караоке, де героїні заливають образу і стрес алкоголем, співають пісні про нещасну любов і нелегку жіночу долю. Здавалося, цей шаблон жіночої поведінки давно канув у небуття, але, мабуть, режіссерка картини Олена Хазанова так не вважає.

Примітно, що багато історії в сценарії засновані на реальних випадках з життя творців фільму, їх друзів і рідних. Можливо, з цієї причини всі образи на екрані реалістичні і впізнавані в знайомих і приятелів.

Загальне враження від перегляду - кіно нетактовну, а жарти - несмішні, але в цілому це комедія, яка легко виглядає і також легко забувається. Якщо все ж хочеться подивитися фільм «Коханки» (2019), відгуки та рецензії краще не читати, особливо від скривджених чоловіків. У будь-якому випадку, приємним бонусом буде гра чудових актрис і поява в кадрі Діани Арбеніної, яка стала композитором картини.

Loading...