Синоніми (Synonymes)

Переможцем 69-го Берлінського кінофестивалю і, як наслідок, володарем нагороди "Золотий ведмідь" став фільм Надавові Лапіда "Синоніми" з датою виходу в 2019 році, трейлер якого знаходиться у вільному доступі. У російський прокат дана драма надійде 25 квітня цього ж року.

Її рейтинг очікування нашими глядачами оцінюється в 99%.

Synonymes

Франція, Ізраїль, Німеччина

Жанр: драма

режисер: Надав Лапід

Світовий реліз: 13 лютого 2019

Прем'єра в РФ: 25 квітня 2019

В ролях: Том Мерсьє, Кантен Дольмер, Луїза Шевільот, Урия хаїк, Олів'є Лусто, Єгуда Альмагор, Гайя Фон Шварц, Гал Амітай, Ідан Ашкеназі, часткової Охана і інші

Молода людина, що переїхав з Ізраїлю в Париж, намагається освоїтися тут і стати справжнім французом.

Сюжет

Фільм, багато в чому відноситься як до ізраїльтян, так і до парижанам, вимагає багаторівневих "читань", змушуючи глядачів ставити під сумнів природу стереотипів і їх обґрунтованість. Світ - це шалений розмиття для головного героя Йоав, тільки що переїхав в Париж, за яким пильно стежить камера, підстрибує при кожному русі руки. Вона перестає підстрибувати, як тільки герой входить у велику порожню квартиру в престижному районі; він засинає в спальному мішку, але, прокинувшись, виявляє, що його рюкзак і інші речі зникли. Його заклики до сусідів залишаються без уваги: ​​тому, його оголеним і замерзають у ванні, знаходять Еміль і Кароліна. "Я переїхав до Франції, щоб втекти з Ізраїлю", - сказав він Емілю, використовуючи слова "огидний", "підлий" і "грубий" для опису своєї батьківщини. Він влаштовується на роботу в ізраїльське консульство, але не говорить на івриті. Весь фільм Йоав намагається зжити в собі ізраїльтянина, чи вийде у нього це?

Режисер і зйомки

У всіх двох попередніх фільмах Надавові Лапіда ( "Подружка Еміля" 2006, "Поліцейський" 2011, "Крокуючи по Єрусалиму" 2013, "Вихователька" 2014) явно виділялися якісь елементи автобіографії та політичної критики, але жоден з них не описував ці риси настільки шалено непередбачувано, захоплююче і непроникно, як "Синоніми". Захоплюють вони тим, як рухаються від однієї сцени до іншої в вихорі особистого і політичного сенсу, який майже неможливо зрозуміти в повній мірі. Цей фільм - збочення войовничого мужності Ізраїлю і самодразнящая пародія на паризькі стереотипи, передані актором Томом Мерсьє.

Частково проект ґрунтується на власному минулому Лапіда як ізраїльтянина, який переїхав до Парижа і відмовився говорити на івриті.

Nadav Lapid

А Шай Голдман ( "Візит оркестру" 2007, "Обмін" 2011, "Вихователька" 2014 року), оператор, візуально відображає душевні коливання Йоав гострої кінозйомкою, дико нестабільними моментамі¸ але разом з тим, наочно і спокійно показуючи деталі персонажів і їх дій. Над сценарієм працював сам Надав Лапід, а також Хаїм Лапід.

Актори і ролі

Акторський склад драми:

 • Том Мерсьє в ролі Йоав;
 • Кантен Дольмер в ролі Еміля ( "Молодий Годар", "Я і ти");
 • Луїза Шевільот в ролі Кароліни ( "Коханець на день");
 • Урия хаїк в ролі Ярона;
 • Олів'є Лусто в ролі Міхаеля ( "Принцеса де Монпансьє", "Чорна Венера", "Інкасатор", "Перетинаючи межу");
 • Єгуда Альмагор в ролі батька Йоав ( "Фокстрот");
 • Гайя Фон Шварц в ролі Тамари;
 • Гал Амітай в ролі Еала ( "Батьківщина");
 • Ідан Ашкеназі в ролі Роя ( "Спліт: Таємниця крові");
 • Пайова Охана в ролі Аміт.

Цікаві факти

Вам може сподобатися:

 • Ім'я головного героя є відсиланням до біблійного полководцю, який колись взяв Єрусалим;
 • Для Тома Мерсьє даний проект став акторським дебютом, до нього він навчався акторській майстерності в Ізраїлі - там-то і розшукав його режисер. В інтерв'ю Лапід каже, що прослуховування Мерсьє було шокуючим досвідом, і, з огляду на те, що актор робить на екрані, це не дивно. Безстрашно взявшись за роль, яка вимагає приголомшуючого рівня фізичної підготовки, новачок буквально кидається в сцени вибухової енергії.

Фільм "Синоніми" з датою виходу в 2019 році і з доступним до перегляду трейлером відображає одну із соціальних проблем адаптування і національного питання: в головному герої багато глядачів знайдуть щось схоже з самим собою, а також подивляться, як молода людина шукає себе.

Дивіться відео: Синонимы SYNONYMES - трейлер 2019 (Січень 2020).

Loading...