Рецензія «Час відплати» - сувора Ніколь Кідман

Шанувальники жанру кримінальної драми оцінять фільм «Час відплати» (2018), відгуки про гру Кідман і рецензії критиків про історію опустилася на дно жінки-поліцейського не залишать байдужими навіть найдосвідченіших глядачів. Фільм демонструє у всій різноманітності все те, що нас руйнує. Це не тільки голод, гроші і влада, то також і підступні властивості людської пам'яті, схильність до заперечення очевидного, замовчування проблем і невблаганна хода часу, яке нікого не щадить.

Рейтинг невиправдано низький для такої картини: КиноПоиск - 5.5, IMDb - 6.5. У російський прокат фільм виходить 14 березня 2019, трейлер можна подивитися нижче.

Увага: Текст містить спойлери.

Сувора поліцейська драма

Ніколь Кідман грає роль досвідченого жінки-детектива Ерін Бел, всерйоз виснажений роками служби в поліції. Вона до цих пір не може забути небезпечну провальну операцію по впровадженню в злочинну банду під прикриттям, в якій загинув її напарник і коханий. Ерін живе з важким вантажем провини. Але через 17 років в місті з'являється той, хто насправді винен у смерті - лідер угруповання, Сілас, і Ерін вирішує знайти його, щоб нарешті помститися. Кожен новий крок у пошуках пов'язаний для героїні з хворобливими спогадами, саме тому глядачеві показують відразу два тимчасових проміжки: минуле і сьогодення. Всі події, слова і навіть випадкові погляди взаємопов'язані, і за кожен вчинок доводиться нести відповідальність в сьогоденні.

Детальна інформація про акторів і зйомки: Час відплати - фільм 2019.

Творцям вдалося показати, що непідготовлених особистостей робота в поліції так чи інакше зламає, тут не місце сентиментальним і сумнівається. А Ерін допустила в минулому величезну помилку, їй раптом здалося, що можна обманом дістати і велику суму грошей, і успішно завершити операцію по затриманню злочинного угруповання. Але фатальна помилка призвела до загибелі людей, а головне - загинув її напарник і коханий Ітен. Ну а почуття провини, яке героїня несе через роки жити всередині себе, спалює і руйнує її і все навколо, до чого б вона не торкнулася.

Протягом усього фільму жінка прагнути спокутувати гріхи минулого, як уміє. І в кінці їй це вдається, тоді приходить спокій, і все, нібито, встає на свої місця. Але якою ціною?

Лінія матері і дочки

Героїню турбує не тільки минуле, але й сьогодення, адже помилки минулого призводять до не самих райдужним наслідків. Жінка намагається знайти спільну мову з власною 16-річною дочкою, яка веде розгульний спосіб життя і нагадує Ерін саму себе в юності, коли було зроблено стільки дурних помилок. Їй хочеться вберегти доньку від того жаху, крізь який пройшла вона сама, але жінка не в силах підібрати правильні слова. Дочка сприймає в багнети незграбні спроби матері достукатися до її серця, адже вони завжди агресивні і з надривом, але Ерін не вміє по-іншому висловлювати турботу і любов. Проте, жінка-поліцейський ухитряється полювання за небезпечним злочинцем поєднувати зі спробами зблизитися з дочкою.

Але порозумітися обом так і не виходить, тому що у Ерін не вистачає слів. Вона не здатна висловити свої емоції, адже всередині стільки непробивних психологічних бар'єрів.

Заплутати глядача

Над сюжетом кримінального трилера сценаристи Філ Хей ( «Примарний патруль») і Метт Манфреді ( «Битва титанів») працювали кілька довгих років. У центрі історії повинен був бути поліцейський-одинак, минуле якого зберігає багато таємниць і секретів. Зміни, що відбулися в різний час події повинні були переплітатися між собою, тому ні про яке хронологічному порядку не було й мови. Саме тому моментами сюжет здавався самим творцям заплутаним. Тоді робота над проектом переривалася, і до неї поверталася у же з новими силам і свіжими думками.

«Історія вийшла досить багатогранною і складною, з безліччю флешбеків, вона почалася в минулому і отримала розвиток в цьому головного героя», - зазначає Філ Хей.

Як тільки в проект увійшла режисер Карін Кусама, головного персонажа було вирішено зробити жінкою - так і з'явилася Ерін Бел. Така героїня могла б існувати і поза сюжетом фільму, у неї складна життя і непроста доля, що, безсумнівно, наклало певний відбиток на стан, в якому щомиті перебуває Ерін в сьогоденні, потопаючи, немов у болоті.

Шокуючий образ

Ледве продюсери почали шукати актрису на головну роль, з ними сама зв'язалася Ніколь Кідман. Вона прочитала сценарій і захотіла поговорити з Карін, оскільки стежила за її кар'єрою і цікавилася її особливим підходом до роботи.

«Для мене важливим було переконатися, що вона віддає себе цим проектом без залишку. Я люблю працювати з режисерами, які щиро вболівають за свої фільми і відносяться до роботи з пристрастю », визнається Кідман.

Для Ніколь було важливо, в першу чергу, щоб глядач бачив на екрані не її, а Ерін Бел. Її змучений і хворобливий зовнішній вигляд, груба хода - через все це складно дізнатися звичну Кідман. Для переконливості актрисі навіть довелося навчатися поводженню з вогнепальною зброєю. Іншим важливим моментом було зрозуміти поведінку мисливця і жертви. Адже Ерін дивиться на світ очима людини, яка бачить загрозу з усіх усюд. Вона завжди готова до атаки, щоб захистити свої кордони.

«Для мене це було в новинку, тому довелося потренуватися, щоб все виглядало природно і переконливо. На це потрібно якийсь час, але результат себе виправдав: перебуваючи в образі Ерін, я починала по-іншому рухатися, змінювалося моє поведінка і навіть хід думок. Процес занурення в роль буває вкрай складний. Не можу сказати, що це дуже вже приємне заняття », розповідає Ніколь.

І то правда, найбільш шокуючим стало перевтілення Кідман. При цьому глядачеві показують то молоду Ерін, повну життєвих сил і ентузіазму, зі світлою шкірою і веснянками, усміхнену і закохану, то - змучену нестабільністю, хворобою і почуттям провини жінку-поліцейську. Зовнішній вигляд, а особливо обличчя головної героїні, відображає роки зневаги здоров'ям, психологічним станом, та й взагалі собою. Почуття провини настільки глибоко засіло в душу Ерін, що від неї залишилася лише особистість, схильна до саморуйнування (звідси і оригінальна назва фільму «Destroyer» - з англ. «Руйнівник»).

Допомагав перевтілитися актрисі Білл Корсо, який працював над гримом персонажів в таких картинах, як «Зоряні війни: пробудження сили», «Дедпул», «Мисливець на лисиць» і ін. Нанесення гриму для Ніколь займало в середньому 45 хвилин, стільки ж часу потрібно перебувати в кріслі гримера, і щоб його змити.

Це приголомшливо, адже візажиста вдалося:

  • створити ефект натуральних мішків під очима (за допомогою пластичних накладок);
  • зістарити шкіру актриси так, що навіть овал особи не здається штучним (Корсо наклав на обличчя Ніколь вікові зморшки);
  • домогтися сухої шкіри, яка лущиться від занадто довгого перебування під палючим сонцем Лос-Анджелеса;
  • повністю змінити колір обличчя і додати природних пігментних плям;
  • домогтися ефекту зламаного носа і пожовклих зубів.

Процес накладення гриму був вкрай складним, перед фінальною роботою була довга підготовка і проби - адже потрібно було домогтися максимальної реалістичності. Внутрішній світ Ерін повинен був повністю відповідати зовнішньому вигляду Ніколь Кідман. Грим актриси і справді вражають, особливо на контрасті зі сценами героїні з її минулого.

Bill Corso

Чи вдалося Карін Кусама зняти гідну картину? Безумовно так. Грунтуючись на відгуках і рецензіях на фільм «Час відплати» (2018), варто зазначити, що трилер займає середні позиції. Це не легка історія про поліцейського з екшн-сценами, таку роботу часом дивитися важко, адже стану героїні близькі багатьом по той бік екрану, а бачити вади в самому собі - не найприємніше заняття. Дата виходу картини в російський прокат - 14 березень 2019, трейлер російською можна подивитися нижче.

Loading...