Рецензія на «Мері Поппінс повертається»

6+

Mary Poppins Returns

США

Жанр: Мюзикл, фентезі, комедія

режисер: Роб Маршалл

Дата виходу:в світі - 29 листопада 2018, в Росії - 3 січня 2019

У головних ролях: Емілі Блант, Бен Уішоу, Лін-Мануель Міранда, Пікс Дейвіс, Натаніель Сале

Рейтинг: 6,7

Для чого повернулася Мері Поппінс?

Хто не знає чудової няні з досить звучною для російськомовного населення прізвищем? Починаючи з покоління 2000-х і пізніше, діти і підлітки практично не знайомі з чарівницею, не читали оригінальної книги і не дивилися екранізацій. І саме для них компанія "Дісней", на тлі істерії всіляких перезапусків "Короля лева", "Аладдіна", "Красуні і чудовиська" і інших, знімає фільм "Мері Поппінс повертається". Чи вдалося зняти гідну картину? Варто відзначити, що творці виконали плідну роботу: тут тобі і диснеївська "Мері Поппінс" (1964), і вітчизняний міні-серіал "Мері Поппінс, до побачення" 1983 року. Грунтуючись на відгуках і рецензіях фільму "Мері Поппінс повертається" (2019), можна зробити висновок, що картина нарівні з попередниками займає досить середні позиції.

Чому так сталося? Перше, з чого слід почати, - це візуальна складова. Фільм настільки яскравий і контрастний, що у глядача виникає відчуття, що він не те в казці, не те в стані наркотичного сп'яніння.

У будь-якому випадку, відчуття незвичайного не покидає глядача. Візуальну картинку компанія Міккі Мауса робити вміє, хоча уважний глядач міг в деяких сценах відзначити якусь неприродність хромакея. Але не будемо занадто суворими, дитина при перегляді буде цілком захоплений і не помітить цих нюансів. Дійсно крута річ - сцени з елементами 2D мультфільму. Герої там дуже соковиті і незвичні для глядачів, які виросли на мультфільмах з 3D графікою.

Музична складова у фільмі важлива, тому що перед нами мюзикл. І ось тут для мене, як для глядача настає розчарування - пісні нудні, однотипні і ні про що. Як тільки мова заходить про тих же оригінальних "Аладдін" або "Короля лева", в голові відразу виникає та сама музика і пісня, і ти вже не можеш опиратися їй і підспівуєш. Або згадайте "33 корови", "Негода", "Леді Досконалість", "Вітер змін", "Кольорові сни" та інші знайомі кожному хіти з радянських фільмів. У 2019 абсолютно все не так.

Можливо, якась частина чарівності "Мері Поппінс" пішла в результаті російського дубляжу - актори не завжди потрапляли в губи, а адаптовані пісні не мали ні рими, ні мелодійності, ні сенсу.

Акторський склад і персонажі, в цілому, вдалі. Цього разу Мері у виконанні Емілі Блант не така красуня, як в попередніх версіях, але вона більш жива, рухлива, в ній менше строгості і більше авантюризму. Меріл Стріп і Колін Ферт шалено гарні і привабливі, незважаючи на епізодичність їх ролей. Персонажі цих акторів на тлі інших виглядають найбільш продуманими. До решти акторам немає ніяких питань, тому що вони не порушують емоцій. А молоді актори, які виконують ролі дітей, виявилися настільки нудними, що їхні обличчя і характери навряд чи згадаєш.

Найслабше місце в фільмі - це історія. Можливо, що хтось вважатиме нехитрий сюжет якраз відповідним для дітей, однак нерозумно таким чином виправдовувати банальні сюжетні ходи. Все погано - з'являється Мері - все добре. Основні гачки на кшталт "смерть матері", "злі багатії заберуть у нас будинок", "продав мрію за стабільність" в 2019 повинні вже стати забутою архаїкою і ніколи не повертатися. Подібних сюжетів в кіно досить, і, на мій погляд, увагу можна було сконцентрувати навколо інших проблем. Відповідно і поява Мері Поппінс могло бути викликано іншими, більш цікавими і вражаючими подіями.

Напруження в картині не вийшло створити, а на одній ефектності візуала НЕ вивезеш. Від того в кінцевому рахунку фільм не запам'ятовується і не має свого обличчя. Дії героїв і їх мотивація гранично ясні настільки, що їх можна передбачити, від того вони і виглядають картонними.

Могла вийти ніжна і воістину чарівна, і душевна історія, на зразок фільму "Крістофер Робін" (2018), але цього не сталося. Хоча і посил в "Мері Поппінс" вірний - зберігай в собі дитину, будь уважним до близьких людей, але все вийшло якось перебільшено.

Загалом, фільм схожий на ранні роботи студії, де все блищить, кричить кольором, всі щасливі, співають і танцюють. І в цьому строкатому карнавалі втрачається сенс. Чи варто дивитися цей фільм? Так, можливо для одного перегляду та ознайомлення ця картина і створювалася. Навряд чи вона стане культовою. Діти оцінять в ній ефекти і деяких другорядних персонажів. Дорослі після перегляду, швидше за все захочуть звернутися до оригіналів і вдатися до ностальгії. У будь-якому випадку, щоб зрозуміти чи варто дивитися фільм "Мері Поппінс повертається" (2019) ознайомтеся з безліччю відгуків та рецензій і складіть свою думку. А краще подивіться фільм.

Автор рецензії: Ігор Габелок

Loading...