Остання ніч Зої

Нещодавно кінематографісти повідомили про початок в Білорусі знімальному процесі художнього фільму про легендарну радянську партизанку Зою Космодемьянскую. Точна дата виходу і трейлер фільму "Зоя" 2019 роки не опубліковані, але актори вже відомі. Виробничим процесом керує Кіностудія імені М. Горького, а сама пропозиція про зняття кінокартини надійшло від РВІО (Російське військово-історичне товариство).

Росія

Жанр: драма, військовий, біографія

режисер: Леонід Пляскін

Реліз в РФ: 2019 або 2020 рік

В ролях: Анастасія Мішина, Ірина Пегова, Вольфганг Черни, Анна Уколова, Микита Кологрива, Ольга Лапшина, Дарина Юргенс і інші.

Історія повідає про життя і смерті Зої Космодем'янської, партизанку, яка будь-що-будь, боролася за свою Батьківщину і віддала їй своє життя.

29 листопада 1941 року гітлерівці стратили Зою Космодемьянскую

Сюжет

Як повідомляють сценаристи, вони адаптували історію дівчини для сучасного глядача. Достеменно відомо, що наказом Зої від радянського командування було знищення шляхом підпалу кількох будинків, де ночували фашистські загарбники. Вона встигла виконати тільки частину наказу - три будинки були спалені, але саму дівчину зловили і відправили на страту. Перед самою своєю смертю ця відважна російська партизанка вимовила знамениту промову, закликаючи всіх людей боротися з фашизмом, а також вона висловилася про те, що російський народ ніколи не буде захоплений.

Режисер і знімальна група

Л. Пляскін

Сам знімальний процес почався 10 лютого 2019 року в Білорусі (село Забродье, Вілейський р-н) серед будівель довоєнного часу. Там зйомки велися протягом трьох днів.

Фотограф: Тетяна Тімакова

Пост режисера, а також одного з співавтором сценарію прийняв Леонід Пляскін. Глядачеві він знаком по таким проектам, як: "Високі почуття" (2008), "Просто Джексон" (2012), серіал "Молода гвардія" (з 2015).

Ще одним автором сценарію став Андрій Назаров, який вже працював над військовими фільмами, в тому числі над "Танками" (2018) і фільмом "Собібор" теж 2018 року випуску. Обидва сценариста стверджують, що в основу лягли історичні документи і думка очевидців тих подій.

А. Назаров

Актори і ролі

Роль самої Зої виконає ще починаюча актриса театру В. Маяковського Анастасія Мішина, яка до цього проекту ще не брала участі в зйомках великого кіно.

У кінокартині знімаються відомі російські актори:

 • Ірина Пегова, володарка "Золотої маски" ( "Прогулянка" 2003 "Адмірал" 2008, "Екіпаж" 2016);
 • Анна Уколова ( "Папа" 2004, "Жити" 2011, "Географ глобус пропив" 2013);
 • Вольфганг Черни ( "Снайпери: Любов під прицілом" з 2012, "Місія нездійсненна: Плем'я ізгоїв" 2015 року, "Т-34" 2018);
 • Дарина Юргенс ( "Брат 2« 2000, франшиза "Морські дияволи", франшиза "Ментовські війни");
 • Микита Кологрива ( "Жги!" 2017, "Фортеця Бадабер" 2018);
 • Ольга Лапшина ( "Олена" 2011, "Жити" 2011, "Отчий берег" 2017) та інші.

Пегова, Уколова, Черни, Лапшина

Цікаві факти

Відомості про Зою і про фільм, які вам сподобаються:

 • Зоя Космодем'янська - перша жінка, яку нагородили званням Героя Радянського Союзу, правда, посмертно;
 • Саму партизанку часто називають російською Жанною Д'Арк;
 • Раніше в 1944 вже випускався фільм про Зою. Режисером став Лев Арнштам;
 • Як повідомляють деякі джерела, лікарі ще в дитинстві Зої ставили їй діагноз «шизофренія». Але варто відзначити і суперечливість даного факту: адже якби з психікою Зої щось було не так, вона б не була зарахована в загін добровольців, а потім і диверсійну школу (Зоя опинилася у військовій частині 9903). Відомий карикатурист Андрій Більжо також заявляв, що Зоя страждала на шизофренію, а здійснювала подвиги через свого божевілля. На сайті Інсайдер Більжо написав, що про її хвороби знали всі лікарі, проте всі документи були вилучені через що почалася перебудови, адже родичі були обурені тим, що це ображає пам'ять про Зою;
 • У Росії 15-16 лютого 2019 року вже в третій раз пройде акція # ЗояГерой. Флешмоб присвячений річниці присвоєння дівчині звання Героя Радянського Союзу. А взяти участь в акції зовсім нескладно - в соц. Мережах необхідно викласти портрет Зої і розповісти про її подвиг.

Сподіваємося, що творці незабаром озвучать дату виходу і випустять трейлер фільму 2019 року "Зоя" з відомими акторами. Сама драма буде наповнена патріотичним настроєм, і зобов'язана прославляти таку легендарну особистість як Зоя Космодем'янська, адже ця дівчина віддала своє життя за Батьківщину, а про її подвиг повинна знати вся країна.

Дивіться відео: Сериал Зоя: серия 8. МЕЛОДРАМА 2019 (Квітня 2020).

Loading...