16 російських фільмів, які потрібно подивитися хоча б раз

З кожним роком вітчизняне кіно розвивається і виходить на новий рівень. На жаль, багато чудових екранізації проходять повз глядачів. Спеціально для вас ми склали список хороших російських фільмів, які варто подивитися. Можливо, представлені кінокартини не самі популярні, але зате вони наповнені змістом, ноткою гумору і чарівністю прекрасних акторів.

Аритмія

18+

Росія

Жанр: Мелодрама, драма

режисер: Борис Хлєбніков

реліз: 30 червня 2017 - у світі, 12 жовтня 2017 - в Росії

Виконавці головних ролей: А. Яценко, І. Горбачова, М. Лагашкін, Н. Шрайбер, А. Тиханова, Е. Дробишева

Рейтинг: 7,7

Борис Хлєбніков протягом чотирьох місяців проводив кастинг на головну чоловічу роль. У підсумку він подзвонив Яценко, з яким раніше працював в декількох великих проектах.

У центрі сюжету перебуває талановитий лікар на ім'я Олег, який працює на "швидкій". Щодня він приїжджає до своїх пацієнтів і рятує їх життя. Кожна секунда - на вагу золота. Герой повністю занурений в свою роботу, але як же сім'я? Дружина сидить на самоті і тільки те й робить, що чекає повернення чоловіка з роботи. Незабаром їй набридає таке життя, і дівчина подає на розлучення. Олег забув про найголовніше - рятуючи життя інших, потрібно не забувати і про свою. Чи зможе чоловік врятувати себе і знову знайти щастя?

Чому варто подивитися: Режисерові Борису Хлєбнікова вдалося створити картину, в якій всі персонажі достовірні і переконливі. Фільм оцінять емоційні і сентиментальні глядачі.

Про любов. Тільки для дорослих

18+

Росія

Жанр: комедія

режисер: Нігини Сайфуллаєвої, Павло Румінов, Наташа Меркулова

прем'єра: 1 вересня 2017 - в світі 1 вересня 2017 - в Росії

актори: І. Дапкунайте, Д. Малкович, Ф. Бондарчук, В. Ісакова, М. Матвєєв, А. Михалкова, Т. Далакішвілі

Рейтинг: 6,5

Актори Інгеборга Дапкунайте і Джон Малкович раніше працювали разом в 1991 році.

У центрі сюжету перебуває п'ять історій, пов'язаних спільною темою - темою кохання. Літо, спека, хочеться змін і нових відчуттів. Хтось мріє закохатися по-справжньому, як це буває в красивих романах. Кому-то не потрібні тривалі відносини, достатньо лише зайнятися коханням. Треті взагалі хочуть пуститися в сексуальний розпуста.

Кому дивитися: Фільм створений для тих, кому набридла звична голлівудська жуйка. Кінокартина подарує гарний настрій, а також змусить поміркувати над серйозними темами.

Ще один рік

16+

Росія

Жанр: мелодрама

режисер: Оксана Бичкова

Дата прем'єри: 28 січня 2014 року - в світі, 15 січня 2015 - в Росії

Акторський склад: Н. Лумпова, Н. Терешкова, А. Філімонов, А. Аляб'єв, А. Семакін, І. Шагалов, А. Шепелєва, С. Овчинников

Рейтинг: 6,5

Кінокартина є ремейком фільму "З коханими не розлучайтеся".

Любов спалахує, як полум'я, і ​​згасає, як свічка. Сюжет побудований навколо двох закоханих молодих людей. Він - звичайний таксист. Вона - обіймає посаду в ЗМІ. Їх смаки та інтереси абсолютно різні, але чомусь героїв так і тягне один до одного. Закохані розлучаються, сходяться, сміються, плачуть, люблять і ненавидять. До чого ж призведе цей кругообіг почуттів?

Чому потрібно дивитися: Режисер Оксана Бичкова зберегла свій звичний фірмовий гумор. Кінокартина чіпляє глядача, і найголовніше, - в ній є цікава авторська позиція, яка після перегляду підштовхне на філософські роздуми.

Метаморфозіс

16+

Росія

Жанр: драма

режисер: Сергій Тарамаев, Любов Львова

прем'єра: 7 листопада 2016 - в світі, 19 листопада 2015 - в Росії

Головні ролі виконали: Е. Корінців, Е. Ткачук, В. Бернасконі, Ю. Ауг, Д. Шведов

Рейтинг: 5,8

Актриса Василиса Бернаскони вперше знялася в повнометражному фільмі.

Олексій Сенін все життя займається музикою. Незважаючи на всесвітнє визнання і популярність, глибоко всередині він відчуває себе дуже нещасним. У нього є знайомі, друзі, але нікого з них він не може назвати спорідненою душею. Одного разу Олексій виступає в будинку одного важливого бізнесмена і знайомиться з дівчинкою на ім'я Саша. Герой бачить в дочки бізнесмена нового друга. Олексій переймається теплотою і ніжністю до 11-річній дівчинці. Але все оточення бачить в їх відносинах тільки вульгарність і нічого хорошого. Два невинних і добрих людини змушені протистояти жорстокому світі.

Для чого дивитися: Для російського кіно - це ковток свіжого повітря. Фільм необхідно подивитися хоча б з тієї причини, що вітчизняне виробництво раніше нічого подібного не випускало.

Тіснота

18+

Росія

Жанр: драма

режисер: Кантемир Балага

Дата виходу: 24 травня 2017 - в світі, 3 серпня 2017 - в Росії

У головних ролях: Д. Жовнер, О. Драгунова, А. Ципін, Н. Жуков, В. Кац, А. Левіт, Е. Зархі, А. Натоцінскій

Рейтинг: 6,6

Кантемир Балага раніше знімав тільки короткометражні кінокартини. Перша повнометражна робота режисера викликала суперечливі відгуки.

Ілана - дівчина зі своїми "загонами". Вона живе в хорошій, люблячій сім'ї та ні в чому не має потреби. Але характер героїні дуже поганий. Ілана може запросто нахамити матері, посваритися з батьком, та й взагалі зробити все, аби насолити своїм близьким. Одного разу її сім'я виявляється у великій небезпеці. Ілана - єдина, хто може допомогти. На що доведеться піти дівчині, щоб врятувати сім'ю?

Чому потрібно дивитися: Режисер в повній мірі розкриває жахливі риси характерів людей, залишаючи на другому плані красу власного народу.

Часом дурні, вульгарні комедії набридають і хочеться подивитися що-небудь серйозне. Пропонуємо Вам ознайомитися з декількома хорошими російськими фільмами зі змістом, які виглядають на одному диханні.

Час перших

6+

Росія

Жанр: Пригоди, трилер

режисер: Дмитро Кисельов

прем'єра: 6 квітня 2017 - в світі, 6 квітня 2017 - в Росії

актори: Е. Миронов, К. Хабенський, В. Ільїн, А. Котенев, А. Урсуляк, Е. Панова, А. Новин

Рейтинг: 7,5

На руках космонавтів можна побачити рідкісні екземпляри годин з 1960-х років 20 століття. Творці фільму запозичили їх у колекціонерів.

СРСР і США завжди вели між собою космічну гонку. Країни хотіли зайняти саме гаряче місце "під сонцем". У 1965 році космонавт Олексій Леонов здійснив великий подвиг - він став першою людиною в історії, якому вдалося вийти у відкритий космос в скафандрі. З цього моменту СРСР закріпив за собою статус лідера в освоєнні космосу. Але ніхто навіть не підозрював про те, на що довелося піти Леонову, щоб зробити одну з найскладніших місій в історії людства. Що насправді сталося всередині космічного корабля?

Чому варто подивитися: Фільм заснований на реальних подіях. Кінокартина змушує більше заглибитися в історію і відкриває правду на багато суперечливі речі.

Клас корекції

16+

Росія

Жанр: драма

режисер: Іван І. Твердовський

Дата релізу: 9 липня 2014 року - в світі, 25 вересня 2014 року - в Росії

Головні ролі виконали: М. Поезжаева, Ф. Авдєєв, О. Лапшина, Н. Павленкова, Ю. Серіна, А. Маркар'ян

Рейтинг: 6,8

В основі фільму лежить повість Катерини Мурашова.

Лена Чехова - інвалід. Дівчина все життя провчилася на домашньому навчанні. Одного разу їй посміхнулася удача - з'явилася можливість вчитися в школі, в класі корекції. Лена - старанна учениця, яка не ухиляється від домашніх завдань і регулярно відвідує заняття. З'являється ще одна чудова новина - якщо учні будуть вчитися добре і далі, то у них є прекрасний шанс успішно скласти іспити і вступити до вищих навчальних закладів, де відкриються великі перспективи. Все було добре до того моменту, поки Олена не закохалася у свого однокласника. Різко нахлинули почуття заважають навчанню. Вперше в житті дівчині доведеться зіткнутися з жорстокістю навколишнього світу.

Чому дивитися: Фільм розповість про найважливіше періоді в житті кожної людини - юності. Актори прекрасно вжилися в роль, їм хочеться вірити і співпереживати.

Даун Хаус

16+

Росія

Жанр: комедія

режисер: Роман Качанов

Реліз в Росії - 17 травня 2001

Головні ролі виконали: Ф. Бондарчук, І. Охлобистін, А. Букловская, Е. Котельникова, А. Троїцький, Б. Брильська, А. Баширов

Рейтинг: 7,3

Федір Бондарчук схуд на 5 кг заради своєї ролі.

Князь Мишкін приїжджає на батьківщину за спадком. В автобусі він знайомиться з попутником Парфеном Рогожиним. Новий товариш розповідає, як він палко закоханий в красуню Настасію Пилипівну. Князь із захватом слухає хвилюючу історію Рогожина. Так як Мишкін - наївний і неймовірно добра людина з багатою уявою, то він тут же малює в голові об'єкт обожнювання Рогожина і теж закохується в дівчину. Хто зможе підкорити серце Настасії Пилипівни? Зухвалий і самовпевнений Рогожин, або ж простодушний Мишкін?

Для кого: Фільм рекомендований любителям абсурду і тонкої пародії. Запам'ятовуються діалоги, чудові афоризми - в кінокартині прекрасно все.

14+

16+

Росія

Жанр: мелодрама

режисер: Андрій Зайцев

прем'єра: 7 лютого 2015 - в світі, 8 жовтня 2015 - в Росії

актори: Г. Калюжний, В. Васькович, О. Озоллапіня, Д. Блохін, І. Фролова, Ш. Беркеші, В. Горячкин

Рейтинг: 6,6

14 років - чудовий вік, коли з'являються перші почуття до протилежної статі. У центрі історії знаходяться підлітки Льоша і Віка. Хлопець з дівчиною закохані одне в одного, але зовнішні обставини заважають їм бути разом. Хлопці навчаються в різних школах. Завести відносини з другою половинкою з іншого навчального закладу вважається зрадою. Герої не можуть поділитися проблемами зі своїми батьками, адже здебільшого їм все одно на них. Тоді Льоші, як справжньому чоловікові, доведеться довести, що справжня любов готова зруйнувати будь-які перешкоди.

Чому варто дивитися: Це один з рідкісних фільмів російського кінематографа, в якому немає фальші і брудного гумору. Дуже зворушлива робота, що змушує поностальгувати про свої юнацькі часи.

Нірвана

18+

Росія

Жанр: драма

режисер: Ігор Волошин

Дата релізу: 12 лютого 2008 - на світі, 3 липня 2008 - на Росії

У головних ролях: А. Смольянінов, Т. Ткач, О. Сутулова, М. Шалаєва, М. Євланов, А. Хабаров, Л. Ворон

Рейтинг: 6,6

Слоган фільму - "Кожен живе так, як він хоче".

Аліса вирішує повністю змінити своє життя. Вона приїжджає в Петербург, щоб почати все заново. Дівчина знімає кімнату в квартирі разом з Вел і її хлопцем Валерою Мертвим. Вел працює в барі, грошей постійно не вистачає, а її хлопець воліє байдикувати, лежати на дивані і ловити "кайф", вживаючи наркотичні речовини. Незабаром Мертвий зраджує свою другу половинку. Вел розуміє, що в її житті залишилася тільки Аліса. Вона - її єдина опора в цьому жорстокому і бездушному світі.

Навіщо дивитися: Це один з найбільш нестандартних фільмів вітчизняного виробництва. Всі персонажі одягнені в яскраві, незвичайні костюми. "Нірвана" - екранізація, в якій всі елементи зведені в ранг гротеску.

Прийшовши додому після важкого робочого дня, хочеться розслабитися з чашкою гарячого какао і подивитися легке кіно. Пропонуємо ознайомитися з декількома хорошими російськими фільмами на вечір.

Дітям до 16

16+

Росія

Жанр: мелодрама

режисер: Андрій Кавун

прем'єра: 14 жовтня 2014 року - в світі, 16 вересня 2010 - в Росії

Виконавці головних ролей: Л. Ільницька, П. Прилучний, А. Старшенбаум, Р. Долгірев, Д. Кубасов, А. Горбунов, А. Шевченків

Рейтинг: 6,6

Слоган кінострічки: "Про любов в фарбах".

У дитинстві всі мріяли стати дорослими, адже згідно з власними уявленнями - це так круто і здорово! У центрі кінокартини знаходяться чотири кращі друзі, які вперше вступають на стежку дорослого життя. У них все відбувається вперше - перші відносини, перше кохання, розчарування, сльози, біль і страх назавжди залишитися одному. Як виявилося, доросле життя - та ще сувора штука. Це історія про те, через що змушений пройти кожен підліток, щоб знайти своє щастя.

Чому рекомендовано дивитися: Фільм розповідає про те, що любити треба щиро і по-справжньому. Незважаючи на банальність сюжету, кінострічка притягує своєю правдивістю.

Язичники

16+

Росія

Жанр: драма

режисер: Валерія Суркова

прем'єра: 8 листопада 2017 - в світі, 15 лютого 2018 - в Росії

У фільмі знімалися: Е. Нестерова, В. Самохін, В. Еньшіна, Т. Владимирова, Д. Уроса

Рейтинг: 6,5

В основі екранізації лежить п'єса Ганни Яблонської.

Сюжет фільму обертається навколо однієї нещасної сім'ї, де батько - безробітний музикант, а мати - справжній трудоголік, вимушена працювати цілодобово, щоб прогодувати сім'ю і оплатити навчання свій дочки. Масло у вогонь додає і нескінченний ремонт, який їх сусід все ніяк не може закінчити. Здається, що з кожним днем ​​життя сім'ї летить глибоко в безодню, звідки не видно просвітку. Одного разу в гості приїжджає їхня бабуся, яка нещодавно подорожувала по всьому світу. Новоприбулий гість дратує всіх мешканців будинку, адже бабуся намагається нав'язати свої релігійні погляди. Але через деякий час життя стала бити ключем і заграла новими фарбами. Тепер щасливі всі, крім внучки Крістіни. Що послужило приводом її нещастя?

Для кого фільм: Кінострічка для тих, хто любить поєднання легкої іронії і філософського сенсу.

Пітер FM

12+

Росія

Жанр: Мелодрама, комедія

режисер: Оксана Бичкова

прем'єра: 20 квітня 2006 - в світі, 20 квітня 2006 - в Росії

Виконавці головних ролей: Е. Федулова, А. Барабаш, Є. Циганов, І. Рахманова, Н. Рева, О. Долін, Е. Кулаков, К. Пирогов

Рейтинг: 7,0

Актор Сергій Гармаш міг виконати роль алкоголіка.

Маша - дівчина-діджей, працює на місцевому пітерському радіо. Героїня готується до весілля з хлопцем Костею. Максим - талановитий архітектор, якого недавно покликали до Німеччини. Головні герої метушаться в сумнівах, чи потрібні їм зміни в житті насправді? Максим б напевно виїхав до Європи, якщо б він випадково не знайшов загублений телефон Марії. З цього моменту їх життя повністю змінюється. Всього лише одна випадковість поклала початок великим змінам. Тепер Максим і Марія повинні зробити правильний вибір, від якого залежатиме їх подальша доля.

Кому варто дивитися: Фільм для тих, хто не уявляє життя без романтики. Після перегляду кожен захоче відправитися в Санкт-Петербург і особисто насолодитися краєвидами чудового міста.

Метро

16+

Росія

Жанр: Триллер, драма

режисер: Антон Мегердичев

Дата виходу: 21 лютого 2013 - в світі, 21 лютого 2013 - в Росії

Виконавці ролей: С. Пускепаліс, А. Вістінгаузен Анфіса Володимирівна, А. Білий, С. Ходченкова, А. Бардуков, К. Шпица, Е. Панова

Рейтинг: 7,1

Зйомки фільму відбувалися в самарському метро. Московський метрополітен відмовився співпрацювати з творцями кінострічки.

На одній зі станцій метро з'являється величезна тріщина, в яку проникає вода з Москви-ріки. Сотні людей відрізані від світу. Пасажири намагаються вибратися з тунелю, але з кожною секундою це зробити стає все важче - вода прибуває, а рятувальники нічим не можуть допомогти. Чи є хоч найменша надія на порятунок?

Чому варто подивитися: Один з небагатьох сучасних російських трилерів з цікавим і непередбачуваним сюжетом.

Русалка

16+

Росія

Жанр: драма

режисер: Анна Мелікян

Дата виходу: 22 січня 2008 - на Росії, 22 листопада 2007 - в Росії

Акторський склад: М. Шалаєва, М. Сокова, А. Донцова, Є. Циганов, Н. Ричкова, В. Скугіна, І. Скрініченко

Рейтинг: 7,1

Слоган фільму - "Неймовірні пригоди русалки на землі".

Сюжет обертається навколо простої сільської дівчини на ім'я Наташа. Її життя протікає одноманітно, але одного разу вона ознайомиться з красенем Олегом, сином багатого бізнесмена. Молоді люди тепло спілкуються і відчувають взаємну симпатію. Але батько Олега не бажає навіть чути про його нової пасії. Справа в тому, що його бізнес тріщить по швах, він знаходиться на межі банкрутства, але син може допомогти йому уникнути непотрібних проблем. Яким чином? Олег повинен одружитися на Олександрі, в такому випадку він зможе зберегти бізнес.У підсумку Олег одружується з дівчиною, але їх шлюб нещасливий. Олександра не може мати дітей. Тоді хлопець хоче повернутися до Наташі, але в справу втручається Кирило, позашлюбний син батька Олега. Як розгорнеться фінал картини?

Чому ідея фільму: Картина вчить тому, що потрібно проявляти увагу до своїх дітей. Дитина - особистість, якій необхідно постійно цікавитися, щоб потім не було пізно.

Географ глобус пропив

16+

Росія

Жанр: драма

режисер: Олександр Веледінський

реліз: 26 липня 2013 - в світі, 7 листопада 2013 - в Росії

Головні ролі виконали: К. Хабенський, Е. Лядова, А. Робак, Е. Брик, А. Черних, А. Уколова, А. Стеклова

Рейтинг: 7,3

Коли зйомки закінчилися, то деякі речі географа були продані на аукціоні.

Життя Віктора Служкін полетіла під три чорти - він втратив престижну роботу, а знайти нову виявляється не так-то просто. У підсумку герою вдалося влаштуватися в місцеву школу географом, хоча за освітою він біолог. З перших же днів відносини з учнями не складаються, вчителі теж недолюблюють Служкін. Дружина вічно "пиляє" чоловіка і каже, що той ні на що не здатний. Одного разу герой програє в карти головному бунтарю в класі. Тепер він змушений піти в похід разом зі своїми учнями. Географ не проти випити, повеселитися і відірватися по повній. Він живе вільно і просто. Хіба не це головне в житті?

Чому варто подивитися: "Географ глобус пропив" - відмінна сатира на побут і звички звичайних людей. Головне достоїнство кінострічки - її достовірність і правдивість.

Вам може бути цікаво: ТОП-20 фільмів 2018 року, які потрібно побачити.

Не пропустіть чудову можливість насолодитися прекрасними вітчизняними екранізаціями. У представленому списку ви знайдете безліч хороших російських фільмів, які варто подивитися. Більшість кінострічок просякнуті духом авантюризму, багато хто з них змусять співпереживати героям, а іноді - навіть поплакати. Приємного перегляду!

Дивіться відео: Фильм Новогодний ангел 2018. ДРАМА (Квітня 2020).

Loading...