«Літо» Серебренникова - претендент на премію «Білий слон»

Ще одна з останніх новин 2019 року про Кирила Серебренникова - нагородження його особливим призом кінокритиків за "вражаючий симбіоз театру і кіно" імені Мирона Черненка, колишнього президента гільдії кінознавців і кінокритиків Росії. Додатково до цього він удостоївся ще однієї премії - "Білий слон" як кращий режисер.

Раніше ця нагорода вручалася під іншою назвою - "Золотий овен", яке змінилося в 2005 році.

Нагадаємо про справу Серебренникова

У серпні 2017 року влада посадили Кирила під домашній арешт. За що арештували режисера? Виявляється, він проходив у справі про розкрадання на велику суму - кілька мільйонів рублів в якості свідка, а потім і підозрюваного, внаслідок чого режисерові і призначили рішення про домашній арешт.

Тоді за нього заступилися багато зірок і діячі російського кіно: Чулпан Хаматова, Євген Миронов, Олексій Герман. Сам Серебренников провини не визнає і говорить, що насправді в комерції він нічого не розуміє, а гроші, взяті з державних коштів, були витрачені відповідно до їх застосуванням. Деякі відомі політичні діячі, такі як міністр закордонних справ Сергій Лавров і лідер партії ЛДПР Володимир Жириновський закликали суд замінити його перебування під домашнім арештом на підписку про невиїзд.

Про фільм-біографії «Літо» 2018

Не так давно (7 червня 2018) на екрани російського прокату вийшов фільм Кирила Серебреннікова "Літо", який номінувався на премію "Білий слон" і здобув перемогу відразу в декількох категоріях: краща робота режисера і найкраща художня робота. На додаток до цього кінокартина боролася за звання кращого фільму і кращої музики до фільму, але, на жаль, програла драмі "Війна Анни", режисера Андрія Федорченко (2018).

"Літо" - музичний бібліографічний кінофільм, що оповідає про юність Віктора Цоя і взагалі про рок-культурі початку 90-х. У центрі сюжету - історія взаємин між великим рок-музикантом Віктором Цоєм (якому в фільмі було 19 років), Майком Науменко, радянським музикантом, лідером групи "Зоопарк", і його дружиною Наталею. Рейтинг фільму склав 7,4.

Картина прийняла успішна участь у Каннському фестивалі 2018 року і заробила нагороду за кращий саундтрек, над яким працювали Рома Звір і Герман Осипов. На жаль, з причин, викладених вище, сам Серебренніков не зміг приїхати на вручення нагороди на цьому фестивалі.

Режисерові вдалося застосувати монтаж до фільму і при цьому не порушити через судові заборони - він зробив це на комп'ютері, що не підключеному до інтернету.

У фільмі взяли участь:

  • Рома Звір (Майк);
  • Ірина Старшенбаум (Наталія);
  • Тео Ю (Віктор Цой);
  • Олександр Горчілін (панк);
  • Філіп Авдєєв (гітарист), відомий по картині Горчіліна «Кислота»;
  • Олександра Ревенко та інші.

Голосом Віктора Цоя став Денис Клявер, а пісні відтворив його голосом Петро Погодаев.

Рома Звір, не був упевнений в своїх акторських силах і не хотів братися за роль Майка, але режисер переконав його, сказавши, що "музиканта повинен грати музикант".

Сценарій фільму був розкритикований Борисом Гребєнщиковим, який розповів, що рок-культура того часу складалася зовсім по-іншому, ніж як описано в кінокартині. Також фільм був підданий критиці з боку музичного діяча Андрія Трипілля, який заявив, що режисер далекий від рок-культури. Зате схвально сприйняли фільм колеги, рідні та близькі Віктора Цоя.

Ось і всі останні новини на сьогоднішній момент про режисера Кирила Серебренникова. Будемо сподіватися, що він дійсно не причетний до справи про шахрайство, і суд відпустить його з-під домашнього арешту незабаром, щоб він і далі зміг радувати нас своїми чудовими фільмами і театральними постановками. Хоча це у нього виходить відмінно, навіть незважаючи на всі судові заборони.

Loading...