На кордоні світів (Gräns)

Існують картини, жанр яких не можна обмежити однією характеристикою, відчуття після перегляду - одним відкликанням, а суть - одним описом сюжету. Фільм "На кордоні світів" (в оригіналі - Gräns), що вийшов в 2018 (дивитися картину онлайн повністю можна буде з 29 січня 2019), якраз хороший приклад подібних картин. Їх опис неможливо зрозуміти, поки не подивишся і не відчуєш все сам.

Режисером виступив швед іранського походження, Алі Аббасі. Попередній його фільм "Шеллі", знятий в 2016 році, на Берлінському кінофестивалі був номінований на "Кращий дебют". Нижче представлений трейлер російською мовою.

18+

Gräns

Швеція, Данія

Жанр: фентезі, драма, мелодрама, трилер, фантастика, хоррор

режисер: Алі Аббасі

Світова прем'єра: 10 травня 2018

Дата виходу в Росії: 25 жовтня 2018 (цифровий реліз - 29 грудень 2019)

актори: Єва Меландер, Ееро Мілонофф, Анн Петрен, Йорген Торссона і інші

У дівчини Тіни є дивовижний дар - вона може вловлювати чужі емоції. Страх, сором, жах - вони все пахнуть по-різному, по її словам. Тому вона йде працювати в шведську митницю. І не дивлячись на її добру душу, зовнішність Тіни, грубувата і чи стереотипно красива, відштовхує оточуючих. Вона з дитинства терпить глузування і самотність.

Тіна на роботі зустрічає чоловіка на ім'я Воре. Такого почуття єднання, як з ним, вона до цього не відчувала ніколи. Воре допомагає їй зрозуміти, що її надчутливість до почуттів, її зовнішність і тяга до природи насправді мають просте пояснення - Тіна троль, що виріс серед людей, як і він сам. Разом вони втікають, і це стає приводом і для головних героїв, і для глядачів переглянути своє життя і зрозуміти, що світ, повний ілюзій, ніколи не може бути краще сьогодення.

У фільмі "На кордоні світів" дуже тонко уловлюються мотиви скандинавської міфології, яку важко сплутати з чимось іншим. Багато екранного часу приділено незайманої природи і людського тіла. Через призму незвичного і надмірно природного пізнається прекрасне.

Перевтілення акторів:

  • Головну роль в картині виконала шведська актриса Єва Меландер, найбільш відома за фільмами "Себбе" (2010) і "Зграя" (2015).
  • Роль Воре виконає фін Ееро Мілонофф. Фільм "Найщасливіший день в житті Оллі Мякі", знятий в 2016, в якому він брав участь, був оцінений критиками на Каннському кінофестивалі.

Обом акторам для своїх ролей у фільмі довелося поправитися на кілька кілограм.

Вперше картину змогли побачити глядачі на Каннському кінофестивалі, де вона отримала премію "Особливий погляд". Більш того, "На кордоні світів" має всі шанси потрапити на "Оскар", який відбудеться вже в січні, в номінації "Кращий фільм іноземною мовою".

Однак, потрапить фільм на "Оскар" чи ні, теплих відгуків критиків це не скасує. Фільм назвали переосмисленням скандинавських міфів.

Американське видання Variety пророкує, що фільму судилося стати культовим, а російський кінокритик Антон Долін називає картину "найнесподіванішим фільмом за всю історію кіно".

За словами самого режисера, фільм вийшов "дуже європейським". Чи кожен рік на великих екранах з'являється така ж незвичайна, що виходить за рамки, але все ще красива, зворушлива і містична картина, як "На кордоні світів". Чи стане вона культової, як і передбачають кінокритики, можна побачити лише з часом. Прем'єра фільму в Росії відбулася 25 жовтня 2018 року, а дивитися фільм «На кордоні світів» онлайн можна буде вже з 29 січня 2019 року.