Осло здригнеться: Прем'єра фільму «Розлом» в онлайн-кінотеатрах

Сиквел норвезького фільму-катастрофи "Хвиля", фільм «Розлом» (2018), вже встиг отримати позитивну оцінку на американських веб-ресурсах по хоррор-тематиці! Цифровий реліз "самої нестійкою кінострічки" намічений на 3 січня.

Скучили за кінострічками на кшталт "Зіткнення з безоднею" або "Дня незалежності"? Але це вже дуже старі фільми, до того ж, кілька набридло те, що причиною глобальних катастроф вічно виявляються метеорити або прибульці. Підмога прийшла звідки не чекали, норвежці вирішили створювати цілу розширену всесвіт, де один і той же герой раз по раз виявляється пророком природних катаклізмів в рідній країні.

Крістіан (Крістофер Йонер)

Кожне маленьке лихо з реальної історії набуває потрібний розмах на великому екрані. Фільми засновані на спогадах про реальні цунамі і землетруси в Норвегії. "Хвилю" надихнуло цунамі 1934 року народження, а в основу "розлому" ( "Skjelvet") лягло землетрус в Осло в далекому 1904 році. Поштовх силою в 5,4 бала за шкалою Ріхтера тоді привів до руйнувань в місті, але все обійшлося без жертв. На екрані сучасний Осло так просто не відбудеться. Спочатку ми побачимо місто у всій красі, а потім величні хмарочоси знайдуть крихкість карткових будиночків.

Такі реалістичні фільми-катастрофи можуть послужити хорошою методичкою, якщо, не дай Бог, щось подібне. Ще один плюс картини - якісний розвиток характерів персонажів і упор на психологізм. Головний герой геолог Крістіан (Крістофер Йонер) врятував норвезький містечко від буйства водної стихії і обласканий пресою, але схоже, що дружина і діти не в захваті від його подвигів. Вони біжать до столиці від замкненого в собі одинаки, обклеєні стіни фотографіями тих, кого врятувати не вдалося. А коли Крістіан першим зрозуміє, що Осло варто зовсім міцно, то від нього будуть відмахуватися як від божевільного. Людям легше повірити ілюзії власного благополуччя і безпеки, ніж страшної правди. І як врятувати хоча б власну сім'ю в цій атмосфері загальної недовіри?

Саме за більшу увагу до особистості, ніж до самої катастрофи, режисер "Хвилі" Роаа Утхауга отримав масу позитивних відгуків у 2015 році, а його кінострічка стала найбільш касовою в норвезькому прокаті. Правда в сіквелі режисерське крісло зайняв Йон Андреас Андерсен, відомий за серіалом "Захоплені". Сам Утхауга був зайнятий роботою над новою "Розкрадачка гробниць" (Tomb Raider). Прем'єра фільму «Розлом» в Норвегії відбулася в 2018, в першій половині грудня. Наші глядачі зможуть оцінити працю норвезьких кінематографістів вже 3 січня, завдяки прем'єрі в онлайн-кінотеатрах. Дивитися фільм «Розлом» 2019 року безкоштовно в хорошій якості можна вже зараз.

Loading...