Бунт робітників у новому фільмі Бикова "Завод"

У самому кінці 2018 року опубліковано трейлер фільму "Завод" режисера і сценариста Юрія Бикова. Юрій добре відомий глядачеві за такими фільмами, як "Майор", "Дурень" і серіалами "Метод" і "Сплячі". У більшості своїх картин Биков також грає ролі другого плану. Однак, у новій картині "Завод" режисер вирішив сконцентруватися на роботі по цей бік камери.

Це рішення було прийняте з двох причин. По-перше, жанр фільму можна позначити як соціальна драма, а значить безліч найтонших нюансів режисер повинен тримати в голові і з боку бачити усю знімальну групу цілком. По-друге, до роботи над фільмом вдалося залучити цілу плеяду відмінних акторів, які на найвищому рівні зіграли свої ролі.

Рецензія на фільм «Завод».

Офіційна прем'єра фільму "Завод" відбудеться в Росії 7 лютого 2019.

Сюжет фільму «Завод»

Сюжет фільму віддалено нагадує стрічку 1972 Жан-Люка Годара "Все в порядку". Однак, якщо франко-італійська картина розповідає нам соціальну драму іронічним і знущальним кіномови, то в російській кримінальній драмі все гранично серйозно.

Величезне містоутворююче підприємство закривається. Майбутнього банкрутства заводу не уникнути. Що тепер буде з усіма працівниками? Де вони знайдуть нову роботу і чи зможуть прогодувати свої сім'ї? Статут чекати відповіді на ці та інші подібні питання група робітників вирішує піти на крайні заходи.

Керує командою бунтарів колишній спецназівець на прізвисько Сєдой. Він вирішує викрасти і захопити в заручники місцевого мільярдера Калугіна, однак служба безпеки олігарха готова піти на все, щоб звільнити боса. Професійні військові готові застосувати всі свої навички проти жменьки зневірених і озлоблених роботяг. Сивий з командою бунтарів, яким нема чого більше втрачати підуть на все заради можливості чесно заробляти на свій шматок хліба.

Іноземна преса про Заводі Бикова

Продюсери картини не змогли отримати фінансування від Мінкульту і були змушені шукати підтримку за кордоном. Інвестори з Франції знайшли необхідну суму і вже в вересні 2018 роки фільм "Завод" був показаний на міжнародному кінофестивалі в Торонто. Ось як Биков це коментує:

"Важко судити, яку роль цей фестиваль зіграє саме в долі картини" Завод ". Це складна картина про те, що назріло зіткнення. Вона про те, що немає правих ні в стані консерваторів, ні в таборі лібералів. Фільм про зіткнення, в якому немає рішення, а є тільки відчуття безпорадності. Реальна підгрунтя цієї історії існувала задовго до появи нинішнього ладу, до настання сьогоднішнього моменту. Ще Олександр Сергійович Пушкін у своєму чудовому творі "Капітанська дочка" сказав, що "російський бунт - безглуздий і беспо адний ".

А ось що написав у в канадському виданні, присвяченому кіно, Майкл Сізінскі про російську стрічку: "Биков вибудовує конфлікт на психології аж до третього акту, коли напруга дозволяється за допомогою хореографічно поставленої перестрілки. Але в підтексті фільму - класові відносини. Під Калугіна - безжалісним людиною, чий шлях до влади прокладений через страждання і трупи - очевидно, мається на увазі Путін. "Завод" Бикова - історія про закрите заводі як кривавий референдум про пострадянській Росії; вихолощений виробничий базис, ревращенний в зброю як повернення витісненого ".

Головні ролі в картині виконали:

  • Денис Шведов, який до цього грав у Бикова в "Майорі" і "методі";
  • Андрій Смоляков, відомий за ролями у фільмах "Сталінград", "Рух вгору", "Вій 3D" і серіалах "Штрафбат", "Попіл", "Кат" і "Наліт";
  • Також в картині зіграв зовсім молодий актор Іван Янковський, який доводиться онуком Олегу Янковському.

Цікаво, що після різко негативною реакцією телеглядачів на серіал "Сплячі" Юрій Биков сказав, що фільм "Завод" стане останнім в його кар'єрі. Тепер плани Юрія мабуть змінилися.

«Після картини" Сторож "я візьму велику паузу. Чесно кажучи, вже банально накопичилася фізична втома, »- підсумував ситуацію Биков.

На даний момент уродженець Рязанської області Биков працює над новим фільмом за власним сценарієм під назвою "Сторож" в Рязанському "сосновной бору", де до цього частково знімався фільм "Майор". Головний герой майбутнього фільму - 40-річний сторож покинутого Будинки відпочинку Влад. У руїнах санаторію ховається чоловік і дружина, яких переслідують невідомі, а Влад вирішує прихистити втікачів.

Дивіться відео: Фильм "ЗАВОД" 2019 - Трейлер Ю. Быков. В Рейтинге (Жовтень 2019).