Рецензія на фільм «Першому гравцеві приготуватися» (2018)

Оригінальна назва: Ready Player One.

дата виходу: 11, березня 2018/29 березня 2018в Росії.

Жанр: Фантастика, бойовик, пригоди.

режисер: Стівен Спілберг.

В ролях:Тай Шерідан, Олівія Кук, Бен Мендельсон, Ліна Уейт, ТіДжей Міллер, Саймон Пегг.

тривалість: 140 хв. / 2:20.

Вікове обмеження: 12+.

У 2045 року світ на Землі загруз в хаосі і розрухи. Люди знаходять порятунок в «Оазисі» - величезної ігрової віртуальної реальності. Її творець Джеймс Холлідей підігрів інтерес, заявивши в заповіті, що гравець, який знайде заховану їм «пасхалка», отримає весь його спадок і контроль над світом «Оазису». Проблема в тому, що «пасхальне яйце» добре заховане, і знайти його зовсім не просто. Крім ігрових навичок, потрібно бути фанатом поп-культури, яким був сам творець гри. Серед мільйонів гравців першим знаходить підказку Уейд Уоттс - абсолютно звичайний хлопець з бідної сім'ї, в якої померли батьки. Він стає не тільки зіркою віртуального світу, а й головною метою могутньої корпорації в реальному світі.

Один з найбільш очікуваних фільмів 2018 року вийшов на екрани. В основі картини лежить однойменна книга Ернеста Клайна. Це був дебют письменника, який приніс йому колосальний успіх. Книга для «гиків» знайшла свою аудиторію і швидко стала популярною. Екранізувати її довірили самому Стівену Спілбергу, до якого в книзі є кілька посилань. Майстер фантастики не міг з першоджерела зробити поганий фільм.

Звичайно, першим кидається в очі приголомшливо створений ігровий світ. Візуалізація такої високої якості, що здається, ніби актори скоро будуть не потрібні. Так, «Першому гравцеві приготуватися» як фільм становить близько 20% хронометражу, інші 80% - намальований на комп'ютері світ. Але як же приголомшливо він зроблений! З цього випливають свої плюси і мінуси. За чудовою ігровий всесвіту ховається погано опрацьований реальний світ фільму. Персонажі не розкриті, логіка дій часом відсутня. Головні персонажі нічим не примітні, заміни їх на будь-яких інших, фільм зовсім не зміниться. Відзначити можна лише Саймона Пегга, але у нього дуже мало екранного часу. Головний лиходій - такий же нічим не примітний персонаж. Так, у нього є певний мотив «бути поганим», але на роль геніального лиходія він зовсім не тягне.

Але кому до сюжету буде справа, коли на екрані постійно миготять знайомі і милі серцю герої? Фредді Крюгер, Дюк Нюкем, Горо, Трейсер з Owerwatch, Бойові жаби, Сталевий гігант, Кінг Конг, Бетмен і багато-багато інших. Де ще зустрінеш таку компанію? Особливий подарунок Спілберг приготував для фанатів фільму «Сяйво». Уривок, де герої проходять самі пам'ятні сцени «Сяйва» - один з кращих і найбільш пам'ятних. Композиції 80-х років допомагають відтворити атмосферу поп-культури того часу і відмінно потрапляють під дію фільму.

Loading...