Рецензія на фільм «Останній богатир» (2017)

дата виходу: 26 жовтень 2017 року.

Жанр: Комедія, сімейний.

режисер: Дмитро Дьяченко.

В ролях: Віктор Хоріняк, Міла Сивацька, Катерина Вілкова, Олена Яковлєва, Костянтин Лавроненко, Євген Дятлов, Олександр Семчев, Сергій Бурунов, Олександр Кухаренко.

тривалість: 114 хв. / 1:54.

Вікове обмеження: 12+.

Білий маг Світозар - зірка шоу на телебаченні і звати його насправді просто Іван. Він старанно відіграє роль чарівника на програмі і поза нею, заробляючи на своєму брехня великі суми грошей. Після одного такого шарлатанства по зняттю порчі Івана вирішує провчити багатий чоловік клієнтки. Тікаючи від переслідування, «білий маг» потрапляє випадково в світ російських казок і билин. Його вважають сином самого Іллі Муромця, але на жаль, богатирів в цьому світі не люблять, і тепер Іван - останній богатир цього світу. Але чи зможе звичайний московський шахрай перемогти злі сили?

У 2009 році вийшов перший російський фільм Disney «Книга майстрів». Перший млинець виявився глевким. Фільм ледь окупився, а глядачі і кінокритики залишилися незадоволені від перегляду. Тому не дивно, що Disney на кілька років відмовився від ідеї знімати ще один фільм для нашого глядача.

Новий фільм довірили знімати одному з кращих російських режисерів комедій Дмитру Дьяченко. На його рахунку вже стали класикою «День радіо», «Про що говорять чоловіки» і популярний серіал «Кухня». Однак останній фільм «СуперБоброви» виявився невдалим, тому були деякі побоювання з приводу нового кінотвору. Але в новій знятої казці Дьяченко повернув до себе довіру.

Описати «Останнього героя» можна у двох словах - сімейна казка. Тут є головний герой, недотепа і шут, але з доброю серцем. Є головна лиходійка чаклунка. І звичайно прекрасна дівчина, заради якої герой справляється з усіма неприємностями. Бойові сцени і магія до рівня інших фільмів Діснея не дотягують, але зробимо поправку на бюджет фільму, та й варто відзначити, що виглядає все добре візуально. Окремо варто відзначити атмосферу фільму, режисер відмінно передав антураж російських казок, фільм віддає нашій самобутністю, не намагаючись копіювати щось західне. Незрозуміло тільки, чому в російській казці саундтрек складається в основному з англомовних пісень.

На головну роль режисер запросив знайомого йому по серіалу «Кухня» актора Віктора Хоріняка. І вибір цей виявився вдалим. Віктор і в «Кухні» грав харизматичного, доброго і милого бармена Костю, ось і в «Останньому богатиря» він все такий же веселий красень: дівчата будуть дивитися з радістю на зовнішність, а хлопці посміються разом з його жартами.

Про головну злочинницю Варвару у виконанні Катерини Вилкове можна сказати ні хорошого, ні поганого, звичайна роль злої чаклунки. А ось загін Івана вийшов цікавим. Міла Сивацька - молода актриса, яка грає Василину, невідомо Прекрасну чи, сподобається в свою чергу вже чоловічій половині. Олену Яковлєву в ролі Баби Яги зовсім не впізнати, настільки якісно її загримували. Костянтин Лавроненко - Кащей, підступний ватажок нечисті, якій не чужі поняття честі і гідності. Ну а Сергій «Велика різниця» Бурунов чарівний завжди, на цей раз в ролі Водолія.