Рецензія на фільм «Титанік» (1997)

Оригінальна назва:Titanic.

Жанр: фільм-катастрофа, драма, мелодрама.

режисер: Джеймс Кемерон.

В ролях: Леонардо ДіКапріо, Кейт Уінслет, Біллі Зейн, Кеті Бейтс, Френсіс Фішер, Глорія Стюарт.

тривалість: 194 хв. / 3:14.

Вікове обмеження: 12+.

В останні 20 років Голлівуд привчив глядачів до маркетингової стратегії "Подія року", яке супроводжує кожен випуск фільму блокбастера. Творці кінострічок змагаються за право називатися найкращим, самим гучним, з найбільшим бюджетом і кращими видовищними постановками, робиться це тільки для того, щоб мати право на найбільші касові збори.

Але є такі фільми як "Титанік", які проходять поза змаганнями. З бюджетом в більш ніж 200 млн $ і рекордним графіком для проведення зйомки - 160 днів, це фільм став лідером в номінаціях "найдовший" і "найдорожчий фільм", які були присвоєні за замовчуванням.

"Титанік" не просто гарний. Це чудовий проект, досягнення техніки і приголомшливий візуальний, слуховий і емоційний досвід, який сам по собі виправдовує всі тривожні тенденції останніх фільмів, знятих тим же самим Голлівудом. Якщо божественність сама по собі стала чеснотою, режисер Джеймс Кемерон робить цю грань метафоричної основою свого фільму, настільки сильні емоції і події захоплюють героїв картини. Комп'ютерні спецефекти, які були використані у фільмі, перевершили всі очікування того часу настільки, що навіть сама драматична ситуація відійшла на другий план.

На додаток до приголомшливої ​​графіку, фільм оповитий історією, взятої з подій 1912 року, коли в результаті масштабної катастрофи океанічний лайнер "Титанік" пішов під воду, зіткнувшись з айсбергом у водах Атлантики. Історія промальована як мелодрама з додаванням спрощеної версії міжкласові конфліктів, які стояли дуже гостро для американського суспільства початку 20 століття.

Роуз Букатер (Кейт Вінслет) - молода дівчина, яка належить до вищого суспільства. Вона повертається з Англії в першому рейсі "Титаніка" назад в Америку, в супроводі ненависного нареченого Кела Хоклі (Білл Зейн). Втім, її мати, знаючи ставлення дівчини до свого "нареченого", змушує Роуз вийти за нього заміж, щоб врятуватися від банкрутства.

Спробу суїциду Роуз спостерігає і вчасно припиняє Джек Доусон (Лео ДіКапріо), перспективний молодий художник, який їде в Америку в пошуках кращого життя.

Молоді люди закохуються один в одного, і тим трагичней їх любов, що навіть якби лайнер не пішов на дно, то обставини все одно не дали б їм бути разом. Занадто сильне класове розходження.

Перегляд фільму дарує безліч найрізноманітніших емоцій. Спостерігаючи за дитячою радістю Роуз, яка пізнає позбавлений лицемірства світ бідняків, любов, яка росла як сніжний ком, і пристрасть, показану між молодими людьми, глядачі завмирали від задоволення.

Потім, коли зіткнення з айсбергом сталося, Джек мужньо жертвує собою - життям і майбутнім, щоб жінка, яку він любить, змогла виростити дітей і онуків і померти спокійно в своєму ліжку. Ці болісні моменти змусили кожну жінку ридати, коли красень ДіКапріо пішов на дно і Роуз так підло відчепила його скрижанілі пальці від бортиків.

Безсумнівно, фільм "Титанік" став не тільки фільмом року, десятиліття або століття. Він щільно увійшов в історію світового кінематографа, і тепер його можна прирівнювати до таких великих творів мистецтва, як «Джоконда» або «Сикстинська капела».

Loading...