Рецензія на фільм «Хатіко: найвірніший друг» (2009)

Оригінальна назва: Hachi: A Dog's Tale.

Жанр: Драма, Сімейний.

режисер: Лассе Халльстрем.

В ролях: Річард Гір, Джоан Аллен, Кері-Хіроюкі Тагава, Сара Ремер, Джейсон Александер.

тривалість: 89 хв / 01: 29.

Вікове обмеження: 0+.

Сценарій Стівена П. Ліндсі адаптований з японського фільму, знятого понад 20 років тому. Оригінальний сценарій був узятий з задокументованого випадку легендарної собаки породи Акіта, яка протягом 10 років кожен день приходила на вокзальну площу і чекала свого господаря. Режисер і сценарист перевезли Хатіко з Японії в Род-Айленд, але залишили без змін зворушливу історію неймовірною собачої відданості, яка сколихнула весь світ і змусила навіть міцних чоловіків плакати як діти бачачи страждання і відчай пса, який кожен день чекав, що вчитель музики, зіграний неймовірним актором Річардом Гіром, повернеться додому.

Гір був одним з продюсерів фільму, і ймовірно, що його інтерес до східної філософії дав йому сильну зв'язок з історією, що бере свій початок, коли головний герой виявляє цуценя Акіта, який був залишений на вокзалі, звідки він їздить на роботу. Пошкодувавши бездомного, милого щеняти, вчитель приносить його додому в надії, що його господар все-таки з'явиться, але проходить час і Хатіко стає незамінним членом сім'ї.

Навіть зовні неприступна господиня будинку, з самого початку не злюбили милого щеняти, потрапила під неймовірну харизму цього кращого друга людини - Хатіко. Але, не дивлячись на загальну любов, відданість самого пса була віддана тільки своєму господареві.

Завдяки тому, що весь сюжет закручений навколо відносин Хатіко до господаря, актори, які зіграли головні ролі, змогли повністю розкрити своїх героїв.

Халльстрем виконав відмінну роботу, створивши відчуття спільності у фільмі. Мимоволі розчулюватися, дивлячись на те, як городяни прикладають стільки сил, допомагаючи і доглядаючи за Хатіко, поки він виконує свій щоденний ритуал. Ті, хто знає легенду, не побачать нічого нового на екрані, але все ж будуть невідривно спостерігати за кожним моментом, тому що режисер фільму детально накреслив і відпрацював кожну сльозогінний сцену. Особливо фінальні сцени фільму, які просто розривають серце.

Протягом усього фільму глядачі будуть напружено вдивлятися на екран разом з Хатіко, здригаючись щоразу, як на задньому фоні здасться силует, нехай здалеку, але нагадуючи улюбленого господаря. Гамма найрізноманітніших почуттів показана в картині: від невимовного захвату, побачивши мілейшей мордочки Акіти, до спустошує скорботи, яка так добре показана в очах Хатіко.

Історія про відданому собаці по кличці Хатіко обов'язково сподобається дітям, та й батьки будуть зачаровані історією такої любові до людини.

Loading...