Танзанійські альбіноси, чиї тіла на вагу золота

Фотограф Ерік Ляфорг задокументував трагічні історії танзанійських дітей-альбіносів, чия плоть, на думку чаклунів, приносить удачу. Країна готується до президентських виборів, і нападу на альбіносів можуть почастішати - жителі хворіють за своїх кандидатів.

Ляфорг відвідав заклад, кероване благодійною організацією Under the Same Sun. Там під цілодобовою охороною живуть діти-альбіноси. Їх випускають на вулицю тільки в супроводі охоронців.

"У Танзанії тіла альбіносів на вагу золота. Чаклуни використовують частини їхніх тіл - носи, геніталії, мови, пальці і вуха - для приготування зілля, які нібито приносять щастя", - розповідає Ляфорг.

З 2000 року в країні було зареєстровано 76 вбивств альбіносів, хоча насправді їх сталося набагато більше. Президент країни Джакайя Кіквете назвав нападу "огидними" і "великою ганьбою для країни".

Кінцівка альбіноса коштує від 500 до 75 тисяч доларів - і це в країні, де середня місячна зарплата менше 40 доларів.

Фотографії: Eric Lafforgue / REX Shutterstock

Діти і підлітки, які живуть в закладі для альбіносів, Танзанія.

У шестирічного Бараки космас одна з найбільш жахливих історій. У справі про відрубування його руки було затримано 17 підозрюваних, включаючи його батька і молодшого брата. Вони відрізали йому руку і продали її за п'ять тисяч доларів.

Танзанійський чаклун.

11-річний Мвігулу Матонанге згадує, як йому відрубали руку: "Вони завернули її в брудні ганчірки і зникли в кущах".

Кабула Нгаранго втратила руку, коли спала поруч з матір'ю. Мріє стати юристом.

Кулва Луса, 17 років. Втратила руку в 2001 році. Під час нападу дізналася одного із злочинців - це був її дядько. "Поки руку відрубували, болю не відчувала. Як тільки вони пішли, стало так боляче, що я закричала".

16-річна Пенди Серенгема пережила напад у себе вдома. "Руку відрубали по лікоть другим ударом мачете".

Еммануель Фесто і Пенди Серенгема.

Еммануель Фесто пережив напад в 2007 році. Йому відрубали руку по лікоть і відрізали пальці на іншій руці. Ще він втратив чотири зуба і пошкодив мову.

32-річна Маріам теж альбінос, вона цим дітям як мати. У 2008 році вона втратила обидві руки і дитини, якого носила на той момент.

Сестрі Маріам Дженіфер 16 років. Після нападу на Маріам Дженіфер два тижні ховалася в лісі, побоюючись, що вони повернуться. Вона єдина в установі, на кого не нападали.

На 14-річного Адама Роберта напали з мачете. Йому пошкодили три пальці. Адам залишився живий і сказав поліції, що до нападу причетні його батько, мачуха і старший брат. Сусіди підтвердили його свідчення, і злочинці були заарештовані. "Я ніколи не повернуся в свою сім'ю".

Loading...