10 культових фільмів, які провалилися в прокаті

Є дивовижна категорія прекрасних фільмів, що стали культовими і постійно переглядаються - фільми, які провалилися в прокаті.

Ми зібрали десять найбільш вражаючих картин, які не заробили багато грошей, але отримали всесвітню славу. Що теж непогано.

Достукатися до небес

Менше шести тисяч доларів зібрав в американському прокаті один з найбільш улюблених нині фільмів. Нам нема чого додати.

Донні Дарко

Містичний трилер режисера Річарда Келлі зібрав в американському прокаті трохи більше одного мільйона доларів при бюджеті в шість. Культовим фільм став після його виходу на відеокасетах і DVD. Кротові нори, подорожі в часі, дотичні світи і дивовижний реалізм неможливого знайшли багато шанувальників.

Планета-Ка-Пекс

Дивовижна фантастико-психологічна драма про людину, якого знайшли на вокзалі без документів і стверджують, що він прилетів з планета-Ка-Пекс. На Землі з прибульцями в людській подобі завжди надходять однаково, їх відправляють лікуватися до психіатра ... На зйомки фільму було витрачено шістдесят вісім мільйонів доларів, а касові збори склали шістдесят п'ять мільйонів. Глядачі розглянули фільм і перейнялися їм пізніше.

Страх і ненависть в Лас-Вегасі

Фільм Террі Гілліама був знятий за вісімнадцять з половиною мільйонів доларів, а зібрав всього одинадцять. Однак на сьогодні кадри і цитати з цього фільму одні з найбільш впізнаваних, а любителі і противники цього фільму переламали всі списи в суперечках про нього.

Мрець

Складна, філософсько-містична стрічка, заснована на американській міфології, довгий час була візитною карткою Джима Джармуша. Це був найдорожчий його фільм, пошук фінансування для нього дався режисерові з великими труднощами. Фільм провалився з тріском - зібрав в кінотеатрах один мільйон, при тому, що витрачено на нього було дев'ять. Пізніше про фільм були написані сотні статей, тисячі рецензій, Джармуш отримав нагороди незалежних кінофестивалів, фільм дивилися і дивляться на касетах і DVD.

Бійцівський клуб

Екранізація роману Чака Паланіка зібрала в американському прокаті тридцять сім мільйонів при витратах в шістдесят три, але в підсумку змогла окупитися в світі, а пізніше і зовсім назавжди проникнути в колекції фільмів практично кожної людини.

Харлей Девідсон і ковбой Мальборо

Відмінна комедія про двох друзів, які вирішили допомогти своєму приятелеві і самі вляпалися в халепу, коштувала своїм творцям двадцять три мільйони, а в прокаті зібрала тільки сім з половиною. Фільм набув статусу культового завдяки відмінним жартів і доречним штампам. І не тільки серед байкерів.

Євротур

Двадцять п'ять мільйонів на зйомки, п'ятнадцять на маркетинг, жарт кожну хвилину і наше здивування, як ця відчайдушна комедія могла не окупитися - трохи більше двадцяти мільйонів за квитки в кіно. Цей фільм дивляться і переглядають.

Траса 60

У цьому фільмі немає екшену, спецефектів, драми і оглушливого фіналу. Глядачі розглянули і відчули його смак після прокату в кінотеатрах. Фільм про мету і про те, як до неї йти. Мотивація без нав'язливості і не моралізуючи. Бюджет сім мільйонів, касові збори - немає і десяти тисяч.

Американська історія "X"

Один з найбільш вражаючих фільмів, від деяких сцен все всередині стискається і не розтискається кілька годин. Ця картина займає тридцять друге місце в списку "250 кращих фільмів за версією IMDB", але окупилася в прокаті з зовсім невеликим прибутком. Бюджет - двадцять мільйонів доларів, виручка - двадцять чотири.

Loading...