10 режисерів, які змогли створити шедевр з першої спроби

Кажуть, що перший млинець завжди виходить комом, але ця доля оминула стороною деяких геніальних режисерів, які зуміли підкорити критиків і світову громадськість своїми дебютними фільмами, в той час як їх колегам доводиться працювати десятиліттями для досягнення успіху. Ми підготували для вас десятку культових фільмів від іменитих режисерів, які зуміли домогтися приголомшливого визнання з першої спроби.

Краса по-американськи (2000)

Режисер Сем Мендес

Сем Мендес вважав за краще короткий метр рівно до тих пір, поки не зважився зняти фільм "Краса по-американськи", який до цих пір користується величезною популярністю і входить в список обов'язкових для перегляду фільмів. Робота над цим фільмом не тільки принесла йому нежданий успіх і славу, а й цілих п'ять статуеток "Оскар", у тому числі і за кращого режисера.

Донні Дарко (2001)

Режисер Річард Келлі

Науково-фантастичний фільм під назвою "Донні Дарко" приніс небувалий успіх голлівудському акторові Джейку Джилленхолу. Саме після зйомок в цій кінокартині вигідні пропозиції так і посипалися на артиста. Але мало хто знає, що "Донні Дарко" - це дебютний фільм Річарда Келлі, якому на момент створення було всього двадцять шість років. Дивно, але саме цей фільм зайняв 2-е місце в списку найбільших незалежних фільмів усіх часів за версією культового журналу Empire.

Прощай, дитинко, прощай (2007)

Режисер Бен Аффлек

Бен Аффлек - відомий голлівудський актор, та й взагалі Бетмен. Для багатьох виявляється сюрпризом те, що чоловік вкрай успішно пробував себе в якості режисера. Його фільм "Прощавай, дитинко, прощай" зібрав позитивні рецензії критиків і глядачів, а також приніс чималий прибуток. Більш того, Бен Аффлек отримав за цю роботу премію Національної ради кінокритиків США як кращий режисер-дебютант. Дивовижна історія, чи не так?

Скажені пси (1991)

Режисер Квентін Тарантіно

На сьогоднішній день Квентін Тарантіно є одним з найпопулярніших голлівудських режисерів. Він дуже впливова людина, а кожна його робота просто приречена на неймовірний успіх. В общем-то, не дивно, що і найперший його фільм під назвою "Скажені пси" став популярним в лічені дні, принісши режисерові безліч похвал від кінокритиків. На сьогоднішній день кінокартина "Скажені пси" вважається культовою.

Карти, гроші, два стволи (1998)

Режисер Гай Річі

Гай Річі - жива легенда, один з тих режисерів, що вже за життя виявилися на видних місцях в історії кінематографа. Зараз його знають і люблять мільйони людей по всьому світу, але в далекому 1998 року Гай Річі тільки сів в режисерське крісло, щоб зняти чорну комедію "Карти, гроші, два стволи". Вже після цього фільму його прозвали геніальним, так що подальші роботи теж зустрічали із захопленням.

Бути Джоном Малковичем (1999)

Режисер Спайк Джонс

Фантастична комедія "Бути Джоном Малковичем" принесла Спайку Джонсу чотири номінації на премію "Золотий глобус" і три номінації на найпрестижнішу кінопремію "Оскар. Для режисера-початківця - це вражаючий успіх.

12 розгніваних чоловіків (1957)

Режисер Сідні Люмет

"12 розгніваних чоловіків" - це фільм, який був знятий в 1957 році Сідні Люметом, але, тим не менш, він до цих пір користується великим попитом, оскільки достовірно розповідає історію юридичного процесу. На рахунку кінофільму чимало номінацій і нагород.

Звичайні люди (1980)

Режисер Роберт Редфорд

Драма "Звичайні люди" принесла Роберту Редфорта славу, успіх і повагу колег, а також "Оскар" за кращу режисуру першого фільму в кар'єрі. Непогано, чи не так?

Капоте (2005)

Режисер Беннетт Міллер

Беннет Міллер - культовий режисер, кожен фільм якого визнаний шедевром в тій чи іншій мірі. Але саме кінокартина під назвою "Капоте" була дебютною, яка принесла режисерові славу і вплив. Кожна робота Беннета відзначена престижними нагородами. Не дивно, що його ставлять в приклад молоді.

Втеча з Шоушенка (1994)

Режисер Френк Дарабонт

Френк Дарабонт зняв фільм, від якого у людей до сих пір завмирає і стискається серце "Втеча з Шоушенка" вважається одним з кращих фільмів за всю історію людства і користується величезною популярністю. Дивно, що цей фільм був режисерським дебютом, але факт залишається фактом. Френк Дарабонт не дарма зібрав цілу колекцію нагород.