7 фільмів, знятих незвичайним способом

Кінематограф - це мистецтво, а воно, як відомо, не терпить ніяких рамок і обмежень. Часи, коли всі фільми відповідали класичним сценарним рішенням, давним-давно пройшли. Тепер режисери вільні самовиражатися так, як їм того захочеться. Ми підібрали для вас вісім кінокартин, знятих нетрадиційним методом. Приємного перегляду!

Смерть в мережі

Фільм "Смерть в мережі" побудований на несподіваних Скрімер, які лякають глядача в момент, коли він очікує цього найменше. Не дивно, що він користується популярністю у завзятих адреналінщіков, що обожнюють страх як емоцію і вичавлюють все задоволення з таких несподіваних моментів.

Глядач лякається разом з головними героями, але навіть тоді, коли фільм закінчується, залишається гнітюче відчуття і очікування чогось поганого і жахливого. Дія фільму розвивається в чаті, так що користуватися комп'ютером після перегляду стає ще цікавіше ...


Не в собі

Сойєр Валентини - молода жінка, яка страждає від неврозів і параної. У неї непросте минуле, через якого вона виявляється замкнені в лікарні для психічно хворих людей. Там їй доведеться зіткнутися з усіма своїми страхами, не розуміючи, реальні вони чи ні.

Режисер даної кінокартини - Стівен Соденберга. Він зважився зняти фільм на iPhone для того, щоб максимально точно передати атмосферу сюжетної лінії і кожної події окремо. Великі плани допомагають побачити героїню максимально близько, приймаючи до серця те, що з нею відбувається. "Любительська" зйомка допомагає створити відчуття переслідування, адже Сойєр - параноїк, переконаний в тому, що за кожним її кроком стежать.

Зйомка на iPhone допомогла створити по-справжньому вражаючий і навіть шокуючий психологічний трейлер. Глядачі впевнені, що зйомка на професійне обладнання не передала б того, що вдалося записати на камеру смартфона.


Мандарин

Не так давно вийшов фільм "Проект" Флорида ", який справив фурор і став незмінним учасником нагородного сезону. Режисер, який зняв цей шедевр сучасності, Шон Бейкер, який вважає, що кіно - це зовсім не професійне обладнання.

Для зйомок фільму "Мандарік" Бейкер використовував три смартфона iPhone 5 для того, щоб зробити картинку максимально реалістичною і здатної викликати емоційний відгук у глядача за рахунок відображення рутинної повсякденності. Чим простіше знятий фільм, тим ближче він до тих, хто його дивиться.

Але на відсутності професійної апаратури Бейкер не зупинився. Він вважав за краще непрофесійних акторів на головні ролі, вважаючи, що вони найбільш природно виглядають в кадрі.


Пошук

Сюжети, які розгортаються на екрані ноутбука, стрімко набирають популярність. Фахівці вважають, що вони мають всі шанси зайняти своє місце серед жанрів.

Це не дивно, адже сучасні люди не уявляють свого життя без соціальних мереж, нескінченних листувань в чатах, і сайтів знайомств. Сьогодні можна багато чого довідатися, якщо просто підписатися на якусь людину в Instagram.

Сюжет фільму "Пошук" грунтується на тому, що пропадає дівчинка, а батько вирішує подивитися її ноутбук, пошукати інформацію про неї в соціальних мережах, сподіваючись на цінні зачіпки, здатні просунути розслідування. Йому хочеться вірити в те, що пошуки увінчаються успіхом. Але чи готовий він до тієї інформації, яку може знайти в соціальних мережах дівчинки-підлітка?


Профайл

Тимур Бекмамбетов теж вирішив спробувати себе в лептоп-трилерах і зняв фільм "Профіль".

Еммі Уіттакер - амбітна британська журналістка, яка в гонитві за сенсацією зважилася прикинутися дівчиною, яка прийняла іслам, і познайомитися з вербувальником в терористи. Вона навіть не підозрювала, що пакистанець виявиться привабливим і зуміє знайти з нею спільну мову. Сама того не помічаючи, жінка перейнялася його провокаційними, екстремістськими ідеями і ступила на шлях, який цілком може привести до справжньої трагедії ...

Бекмамбетов вважає, що подібний формат не тільки зачаровує глядача, а й змушує його напружено стежити за сюжетом, помічаючи кожну деталь, і відчуваючи причетність до того, що відбувається. Глядач буквально може відчути себе головним героєм цієї історії, адже на моніторі присутні ті ж значки, вікна і додатки, які він використовує в повсякденному житті.

Коли ти дивишся лептоп-трилер, то розумієш, що екран - це зовсім не захист, а скоріше навіть навпаки. Саме тому глядач знаходиться в уразливому положенні, відчуває адреналін, викликаний спалахами страху.


Хардкор

Ілля Найшуллер - новатор російського бойовика, який зумів привнести в класичний жанр щось абсолютно нове. Ще зовсім недавно критики похвалили його за нестандартний підхід до свого фільму під назвою "Хардкор", який користується великою популярністю.

Головною фішкою кінокартини "Хардкор" є те, що ти бачиш картинку від першої особи. Так виходить, що глядач і є головний герой відбуваються в сюжеті подій. Ілля хотів перекласти естетику комп'ютерних ігор на кіно, чого і зумів домогтися блискуче.

Головний герой не говорить, практично ніяк не взаємодіє з іншими людьми, але виступає в якості досконалого вбивці, який ніколи не сумнівається в своїх рішеннях. Він вбиває знову і знову, щоб дістатися до ворога, який зміг би стати гідним противником і дати якісний відсіч.

Для атмосфери Найтшуллер вирішив привнести у фільм різкі рухи камери, специфічні звуки, а також "ігрові" мізансцени, знайомі всім завзятим геймерам.


Мозаїка

Стівен Содерберг зняв інтерактивний серіал "Мозаїка". Звучить надзвичайно цікаво, чи не так? Для того, щоб глядач міг приймати рішення і безпосередньо брати участь в сюжеті, серіал вийшов у вигляді додатку для мобільних пристроїв з сенсорними екранами. Кожна людина, яка вирішила познайомитися з цим проектом, може особисто керувати героєм, вирішувати, хто і як надійде в тій чи іншій ситуації, спостерігати за різними фіналами. Здорово, чи не так?

Завданням Содерберга було відчуття причетності глядача. На думку режисера, даний проект повинен викликати у людей живий відгук. Сюжет відрізняється лаконічністю, персонажів трохи, що дозволяє розвивати їх як душі завгодно і спостерігати за наслідками обраних рішень.

Не варто думати, що цей серіал - розвага на один вечір. Творці постаралися зробити його максимально насиченим динамічними подіями, відсилання до минулого, складною структурою, щоб глядач дійсно насолоджувався тим, що відбувається на невеликому екрані смартфона.

Содерберг вважає, що саме за такими серіалами і фільмами майбутнє. А як думаєте ви?