15 фільмів для тих, хто хоче поворухнути звивинами

Ці фільми слід дивитися уважно і вдумливо, але тим краще: порожні романтичні комедії і мильні опери швидко набридають, і хочеться справжньої їжі для розуму. В даному списку - 15 картин для інтелектуалів.

Гра в імітацію

За часів Другої світової битви йшли не тільки в полях і окопах, але також в лабораторіях, штабах і дослідницьких центрах. Код Енігма, за допомогою якого посилалися секретні листи ворога, було необхідно розшифрувати, щоб з'явився шанс похитнути силу і владу німецьких військ. Алан Тьюринг, прославлений математик і логік, а тоді - ще зовсім молодий і амбітний вчений, - береться за непросту задачу в надії виграти в цій битві.

Одержимість

Меттью - успішний фінансист, але минуле не дає йому спокою: напередодні робочого відрядження він випадково зустрічає за столиком в ресторані свою колишню дівчину на ім'я Ліза і вирішує вистежити її. Паралельно з цим він знайомиться з ще однією дівчиною, і її, за дивним збігом, також звуть Ліза. Поступово клубок починає закручуватися, і Меттью розуміє, що він сам і обидві дівчини якось пов'язані між собою.

Дівчина в поїзді

Життя Рейчел - суцільна рутина, але є дещо, що тримає її на плаву і допомагає вірити в краще: кожен день вона їде на роботу повз затишного котеджу, де живе, на її думку, ідеальна пара закоханих. Але одного разу чудова ілюзія руйнується: незнайомка, що стала для Рейчел прикладом благополуччя і щастя, несподівано зникає. Рейчел тут же розуміє: щось не так. Бути може, дівчину вбили? Хто це міг зробити? Її коханий?

Ворог

Остерігатися зустрічі з самим собою - як знати, до яких наслідків можуть наздогнати після цього? За наводкою одного Адам бере в відеопрокаті диск з фільмом, і в ролі-камео зауважує актора, дивно, як дві краплі води схожого на нього самого ... Стандартний пошук в інтернеті ні до чого не призводить - і ось Адам вже одержимий ідеєю знайти свого двійника. Ця думка так засідає в його голові, що поступово чоловік, здається, починає сходити з розуму.

Ілюзія обману

Деніел, Хенлі, Меррітта і Джека - не просто ілюзіоністи. Так, вони збирають повні зали і вражають глядачів чудовими трюками, але, крім того, це група професійних шахраїв. За своїми фокусами вони приховують реальні пограбування банків і не тільки. Ділан і Альма - агенти ФБР і Інтерполу, і їм доручено зловити злочинців. Але навряд чи це буде так вже просто, адже їх противники - справжні профі в своїй справі.

Суддя

Крайня необхідність - похорон матері, - наводять адвоката Хенка Палмера в рідну домівку, повний скорботних родичів. Незабаром він дізнається шокуючу новину: його батька, місцевого впливового суддю, звинувачують у вбивстві дружини. Хенк в розгубленості. Невже це може бути правдою? Чоловік вирішує залишитися вдома, щоб все з'ясувати, і поступово все більше грузне в павутині таємниць і загадок, яку плетуть його родичі.

Полонянки

Найстрашніший кошмар будь-якого батька - це пропажа улюбленого і єдиного дитини. Саме це відбувається в житті Келлера: його шестирічна дочка з подругою не повертаються з прогулянки, і в паніці чоловік тут же звертається в поліцію. На жаль, влада не поспішає шукати дівчаток, але час витікає, як вода крізь пальці, і Келлер, розуміючи, що зволікати більше не можна, бере розслідування в свої руки.

Гра на зниження

У 2008 році вдарить світова економічна криза, і тільки ледачий не буде про це говорити і з цього приводу страждати. Але поки до трагедії кілька місяців, і лише кілька чоловік з Уолл-Стріт, досить розумних і підприємливих, передчувають швидке обвалення світових фінансових активів. Це знання дає їм особливу владу і особливе становище - вони починають заробляти великі гроші, ще не знаючи, що їх чекає незабаром.

Кращу пропозицію

Вергілій - власник великого аукціонного дому. В один прекрасний день на його порозі з'являється загадкова незнайомка: вона просить перепродати антикваріат, що належав колись її рідним. Серед дорогих картин і предметів розкоші виявляються деталі старовинного механізму, яким Вергілій і його друг Роберт жваво цікавляться. Чи можна відновити цей механізм? І якою силою він володіє?

Друге життя Уве

Уве вже за сімдесят, і у нього свої дивацтва: час від часу він попадається з пістолетом в руках, з зав'язаною вузлом мотузкою на стельовому гаку, або з жменею пігулок. Невже у бідолахи суїцидальні думки? Це намагаються зрозуміти його нові сусіди, яких Уве щиро ненавидить. Можливо, наблизити їх до розгадки міг би кіт Уве, якого старий не в силах від себе прогнати. Але, на жаль, коти не вміють розмовляти.

Афера по-американськи

В кінці 70-х років на Близькому Сході, ФБР прокручували спецоперацію. Вони впровадили в злочинне середовище своїх кращих агентів, які виступили в ролі підставних посередників-скупників крадених картин, предметів розкоші і антикваріату. Але справа виявилася куди складніше і ширше, ніж спочатку передбачалося, і в підсумку набуло масштабів боротьби з державною корупцією.

Помилка часу

Фінн - художник-початківець, але зараз змушений працювати менеджером. Келлі мріє стати письменницею, але поки не просунулася далі посади офіціантки. Джаспер заробляє ставками на собачих перегонах, але йому не дуже-то щастить. Але зовсім скоро життя трьох друзів різко зміниться, адже в будинку навпроти вони виявлять справжню машину часу, яка кожен день видає фотографію того, як буде виглядати це місце рівно через добу ...

Області темряви

Едді - письменник з Нью-Йорка. Намагаючись впоратися з творчою кризою, він починає вживати заборонені таблетки, і зовсім скоро його життя налагоджується: він повертається до письменництва, видає бестселер, заробляє величезні гроші, починає займатися спортом, мовами, багато читає, налагоджує особисте життя, енергія б'є ключем, ідеї так і рояться в голові. Він ще не знає, що у таблеток є побічний ефект, і скоро йому доведеться нелегко.

Інферно

Роберт Ленгдон приходить до тями в незнайомому місці. Виявляється, це клініка в Італії, а сам чоловік втратив пам'ять. Його лікуючий лікар, чарівна Сієнна, хоче допомогти Роберту, але незабаром вони разом виявляються в центрі заплутаною і небезпечною історії. Якісь зловмисники хочуть поширити по Землі смертельний вірус, і відповідь на питання "навіщо?" криється десь на сторінках "Божественної комедії Данте Аліг'єрі.

Розплата

Крістіан Вульф - геній математики, і він знає це. Може бути, саме тому він застосовує свої знання в небезпечною та ризикованою сфері - працює аудитором для організацій-аферистів. Коли на нього відкриває полювання відділ по боротьбі зі злочинністю мінфіну, чоловік залягає на дно і бере справу законною, фінансово чистої організації. Але він як і раніше потрібен своїм старим клієнтам, і вони не мають наміру відпускати його так просто.

Дивіться відео: Колыма - родина нашего страха Kolyma - Birthplace of Our Fear (Січень 2020).

Loading...