Джеймс МакЕвой: 7 незвичайних ролей шотландського актора

Джеймс МакЕвой - шотландський актор, який в дитинстві хотів стати священиком. Але все вирішив випадок: він почув кілька цікавих історій від кінопродюсера Девіда Хеймана і вирішив спробувати себе в акторській майстерності. МакЕвой продемонстрував завидний талант, але довгий час залишався непоміченим критиками і невідомим широкому колу глядачів. Все змінила роль фавна в екранізації дитячої книги.

Хроніки Нарнії: Лев, чаклунка і чарівна шафа (2005)

Екранізація дитячої книги Клайва Льюїса про чотирьох дітей, які пережили неймовірні пригоди. Під час бліц-бомбардувань Лондона в роки Другої Світової Пітера Сьюзен, Едмунд і Люсі відправляють в безпечну глибинку. Тут вони будуть жити в будинку професора Керка, друга сім'ї. Випадковим чином молодша з дітей виявляє вхід в чарівну країну, розташований в шафі. Це Нарнія, країна, де діє магія і живе безліч незвичайних істот. Одне з них і зустрічає Люсі - це Фавн на ім'я містер Тумнуса. Це веселе, миле і зворушливе істота і зіграв МакКевой. Нехай це не центральний персонаж, але важливий для сюжету, надзвичайно колоритний і викликає симпатію. Містер Тумнуса зустрічає інших дітей, які потрапили в Нарнію і пояснює їм положення речей: в країні панує диктатура злої чарівниці, Білій Відьми.

Пенелопа (2006)

Ще одна казка, але вже більш доросла і більш нагадує романтичну комедію.
Пенелопа - розумна, освічена дівчина з багатої сім'ї, що живе в розкішному особняку. Але ось біда - замість носа у неї свинячий п'ятачок. Все тому, що її предок обдурив служницю: пообіцяв одружитися, а сам одружився з іншою, рівною собі по положенню. Мати обдуреною дівчата виявилася чаклункою і наклала на рід Уілхернов жахливе прокляття: наступна дівчинка повинна народитися з п'ятачком. Якийсь час Уілхернам щастило, і у них народжувалися хлопчики, поки не з'явилася Пенелопа. Звичайно, в наш час пластична хірургія творить чудеса, але у випадку з Пенелопою вона марна. Допомогти їй може тільки той, хто полюбить її і одружується, незважаючи на особливості зовнішності.
МакЕвой грає молоду людину блакитних кровей, який в чисту програвся і потребує грошей. Його наймає репортер, якому для статті потрібен знімок Пенелопи. Спочатку Макс відпрацьовує гроші, але пізніше починає відчувати до дівчини ніжні почуття.

Спокута (2007)

Драма за романом Іена Мак'юена. МакЕвой грає Роббі, сина прислуги в багатому домі. Він був єдиним, кому режисер Джо Райн запропонував роль, оскільки більше нікого не бачив в ролі Роббі.
Дія розгортається в 1935 році. У родині Талліс двоє сестер. 13-річна Брайоні закохана в Роббі. У неї багата уява, вона пише п'єси і має намір стати письменницею. З'ясовується, що не тільки Брайоні, але і Сесілія, її старша сестра, захоплена Роббі, і це почуття взаємне. В цей же час в маєтку приїжджає Лола, кузина сестер. Коли вона піддається сексуальному нападу, поліція починає опитування всіх, хто живе в будинку. Уява Брайоні, розбурхане жахливими подіями і ревнощами, малює їй страшні сцени. І вона впевнено вказує на Роббі, як на насильника. Незважаючи на те, що Роббі заперечував свою провину, він був поміщений під варту і засуджений на тюремне ув'язнення. Чи діяла Брайоні зі злого наміру, бажаючи зруйнувати щастя сестри, або дійсно вірила в свої слова? Сесілія не змогла пробачити Брайоні, їх відносини зруйновані. Але ще є надія: Сесілія і Роббі зустрічаються під час війни в Лондоні.

Бруд (2013)

У цій чорній комедії Джеймс МакЕвой грає детектива-сержанта розшукової поліції Единбурга Брюса Робертсона. Вбивство японського студента - це його шанс на підвищення по службі. Проблема в тому, що він не єдиний претендент на посаду детектива-інспектора. Правда, його колеги нічим не краще - один з них расист, інший - наркоман, третій - просто дуже посередній фахівець. Робертсон в досягненні мети не гребує ніяких методів. Замість того, щоб розслідувати вбивство, він деморалізує своїх суперників і використовує проти них заборонені прийоми. У МакЕвоя вийшов дуже достовірний, хоча й трохи карикатурний персонаж - поліцейський, наділений усіма можливими вадами, з яким ніяк не виходить співпереживати. Крім того, у персонажа в певний момент починаються проблеми з психікою, що також дуже достовірно передано. Хоча МакЕвоя не відразу вибрали для ролі, він швидко зумів переконати творців фільму, що впорається з нею.

Люди Ікс: Дні минулого майбутнього (2014 року)

Комісксоід Марвел, в якому МакЕвой зіграв одну з головних ролей - професора Чарльза Ксав'є. Дія розгортається в майбутньому, і це майбутнє аж ніяк не світле. Для вилову мутантів була створена спеціальна програма "Вартові", але вона дала збій, в результаті люди і мутанти містяться в концтаборах. Люди Ікс поки можуть чинити опір і уникати Вартових, але їх сили закінчуються. Чарльз - ключова фігура, оскільки його планують відправити в 1973 рік і запобігти події, які привели до нинішнього порядку речей. Однак, цей план не спрацьовує, і в минуле відправляється Логан.
Роль Ксав'є важко назвати вершиною акторської майстерності МакЕвоя, хоча б тому, що грати в подібному фільмі особливо нічого, але роль принесла йому всенародну славу і любов.

Спліт (2016)

Психологічний трилер М. Найта Шьямалана, відомого своїми закрученими сюжетами. МакКевой зіграв одну з найцікавіших і складних ролей у своїй кар'єрі - персонажа на ім'я Кевін, який страждає множинним розладом особистості. Всього їх в ньому уживається цілих 23. Періодично верх бере одна з цих особистостей або кілька. Наприклад, Денніс, що страждає обсессивно-компульсивним розладом, викрадає трьох дівчат. Вони потрібні для ще однієї особи Кевіна, найнебезпечнішою. Його називають Звір. Про його існування знає психіатр Кевіна, але не дуже вірить в те, що фізіологія людини може змінюватися. Однак, незабаром їй належить переконатися в цьому на власному досвіді.

Скло (2019)

Продовження історії Кевіна, в якій МакЕвой знову грає людину з множинним розладом свідомості. Над свідомістю Кевіна захоплює владу Звір, змінюючи його фізіологію. З ним схоплюється Девід Данн і перемагає в результаті запеклої сутички. Кевін і Данн виявляються в психіатричній лікарні. Там же, за збігом обставин, знаходиться містер Скло, що страждає на рідкісну хворобу, яка робить його кістки дуже крихкими. Вони з Даном - старі знайомі і вороги. Лікуючий лікар всіх трьох не вірить в надздібності і впевнена в тому, що її пацієнти просто страждають психічними захворюваннями. Містер Скло задумав підступний план, для чого йому потрібно переконати Кевіна працювати з ним. Цей план починає втілюватися в життя і призводить до несподіваних результатів.
МакЕвой знову продемонстрував блискучу акторську гру, переходячи від особистості до особистості.

Наступним цікавим проектом Джеймса МакЕвоя стане роль лорда Азріеля в екранізації циклу романів Філіпа Пулмана "Темні початки". Чекаємо!

Дивіться відео: ДЖЕЙМС МАКЭВОЙ Биография и факты 2018 от Около Кино. Актер (Лютого 2020).

Loading...